gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Evlenmeden önce bunları muhakkak konuşun

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Her evlilik yeni bir başlangıçtır. Ancak yaptığınız pembe başlangıcın bir kabusa dönüşmemesi için, eşinizle bazı konuları önceden konuşmalısınız... Onunla tıpatıp aynı olmanıza imkan yok. Yıllardır belli alışkanlıklarla yaşamış bir insandan birden bire değişmesini, sizin istediğiniz gibi hareket etmesini bekleyemezsiniz. Bu gerçeği evlenmeden önce kabul edin. Bu yüzden karşınızdaki insanı iyice inceleyin ve ancak onun size uymayan huylarını kabul edip, bunlarla yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız 8Üevet8221; deyin. Öte yandan, onunla tartışmanız gereken diğer konular olacaktır:

Para: Evlendikten sonra artık ortak bir bütçeniz olacaktır. Ancak para harcama alışkanlıklarınız birbirinizinkine uymayabilir. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Eğer çalışmayacaksanız, eşiniz size günlük ev harcamalarının dışında da para bırakmalıdır. Ayrıca çalışmamanız paranın kontrolünün eşinizde olmasını gerektirmez. İlerki planlarınız için, örneğin ev almak, taksit ödemek gibi, sizin de paranızın ne durumda olduğundan haberdar olmanız gerekir. Eğer siz de çalışacaksanız, her ikiniz de kazandığınız parayı ortak bir hesaba yatırabilirsiniz. Ancak kendiniz için para biriktirmek gibi bir niyetiniz varsa, her ikiniz için özel bir hesap açtırıp, her ay buraya belli bir miktarda para yatırabilir ve kalanı, ortak hesaba aktarabilirsiniz. Ortak hesaptan yapacağınız harcamalarıysa birbirinize haber vermenizde fayda vardır.

İş bölümü: Bütün erkekler ev işlerinde annelerine ne kadar yardımcı olduklarını, her zaman kendi işlerini üstlendiklerini söylerler. Ancak iş gerçeğe döküldüğünde, durumun sandığınız gibi olmadığını görebilirsiniz. Bu konuyu önceden konuşmalı, sizin ütü yapıp, yemek hazırlamak için değil bir yuva kurmak için onunla evlendiğinizin altını çizmelisiniz. Şüphesiz çalışmayıp, ev kadını olmayı tercih ettiğiniz takdirde ev işlerinin büyük sorumluluğu sizde olacaktır. Ama bu, müstakbel eşinizin size kesinlikle yardım etmeyeceği anl***** gelmez.

Çocuklar: Bu da evlilikte önemli sorunlardan biridir. Henüz çocuk doğurmaya hazır olmadığınızı düşünebilir, bu yüzden beklemek isteyebilirsiniz. Öte yandan eşiniz sizinle hemfikir olmayabilir. Bu durumu da önceden çözmeniz gerekir. Çocuk yapacağınız zamanı birlikte kararlaştırmalı, bu konuda size baskı yapmamasını önceden sağlamalısınız.

Aile: Aileler ve çevreler, ilişkinin yürüyüp yürümemesindeki en büyük etkendir. Eğer taraflardan biri ailesine fazlasıyla bağlıysa diğeri bu durumdan rahatsız olabilir. Örneğin eşinizin annesi sürekli gelip, sizin ortak yaşamınıza müdahele ediyorsa, ikilemler yaşanacaktır. Bu yüzden evlenmeden önce bu konuya değinmeli, ikinizin de hoşlanacağı bir yol bulmalısınız. Bunu önceden konuşmanız, ilerideki pürüzleri de silecektir.

Çalışmak: Bu, ülkemizdeki kadınların en büyük sorunu. Birçok kadın, eşi izin vermediği için istediği halde çalışamıyor. Bu yüzden bu konuyu da evlenmeden önce netleştirmelisiniz. Eğer çalışamıyorsanız, evlendikten ve çocuklarınız doğduktan sonra da iş hayatınızı sürdürebileceğinizi eşinize net bir biçimde anlatmalısınız. Çalışma hayatınız yoksa bile, ona istediğiniz takdirde çalışabileceğinizi belirtmelisiniz. Bu şartlar size önemsiz gibi gelebilir ama ileriki yaşantınızda nelerle karşılaşabileceğinizi bilmediğinizi unutmayın.

2. _CeReN_

_CeReN_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Evlenmeden önce bunları muhakkak konuşun
    Kesinlikle çok ince noktalar dikkat edilmeli teşekkürler...

Evlenmeden önce bunları muhakkak konuşun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evlenmeden önce neler yapılmalı

Evlenmeden önce neler yapılmalı

Evlenmenin temel nedenlerinden bir tanesi beraberlik, birine sahip olmak ve birine ait olmak duygusu, bundan doğan yakınlık, can yoldaşlığı, istenmek, anlaşılmak, çocuk sahibi olmak... Evlenmeden Önce Neler Yapılmalı Niçin evleniriz; Temelde hepimiz başka insanlarla iletişim kurmayı arzu ederiz. Olgunlaştıkça da bu his bizi yakından ve derinden sevecek bir kişiyi özleyip, aramaya iter....
  2. evlenmeden 1 gün önce

evlenmeden 1 gün önce

evlenmeden 1 gün önce Düğünden önce: Erkek:Elbette...Ben artık duramıyorum! bayan:Gideyim mi? Erkek:Hayır!Aklından bile geçirme... bayan:Beni seviyor musun? Erkek:Elbette... bayan:Beni hiç aldattın mı? Erkek:Hayır!Böyle bir şey nasıl aklına gelebilir? bayan:Beni hep sevecek misin? Erkek:Evet...Daima! bayan:Beni dövecek misin? Erkek:Hiçbir zaman! bayan:Sana inanabilir miyim?...
  3. Evlenmeden önce mutlaka okumalısınız

Evlenmeden önce mutlaka okumalısınız

Bekar meleklerimiz, Evlilik gibi çok önemli bir konuda karar vermeden mutlaka okumanız gereken bir yazı.... Uzun süredir iyi giden birlikteliğinizi evliliğe taşıyacaksınız. O halde evlenmeden bu yazıyı okuyun. Yeditepe Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Verimli, uzun ve mutlu evliliğin sırlarını anlattı. İşte evlenirken dikkat etmeniz gerekenler Eşinizi...
  4. Evlenmeden ÖNCE ve SONRA

Evlenmeden ÖNCE ve SONRA

Meleklerim Nekadar doğru ne kadar yalnıştır bilemem ama bazı araştırmalar sonrasında çizilmiş bir resim olsa gerek.... Özetle evlenmeden öncesi ve sonrası haller.. Hem kadında hemde erkekte... Ben çizimde gördüklerimi onaylar gibiyim peki siz ??? Yorumlarınızı bekliyorum meleklerim.....
  5. Evlenmeden önce yapılması gerekenler

Evlenmeden önce yapılması gerekenler

Yeni evlencek meleklerime bilmediği yada bildiğini sandıgı bir konu açayım dedim umaraım işinize yarar. Bence son günlerinizi iyi değerlendirin :) Epilasyon Bu iş biraz zaman alıcı. Dolayısıyla düğüne az zaman kala değil, aylar öncesinden başlamış olmanız gerekiyor epilasyon seanslarına. Düğününüz yazın olacaksa kışın epilasyona başlamak akıllıca. Zira epilasyon gören ten, güneşi pek...

Sayfayı Paylaş