Evlenmeden önce yapılması gereken sağlık kontrolü ve testler

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.148
    Ödül Puanları:
    113
    sağlık ocaklarında yapılan testler sağlık ocaklarında yapılan tahliller evlenirken testler evlenmeden önce evlilik testi yapan ocakları
    Evlilik öncesi mutlaka zorunlu olarak yaptırmanız gereken bazı sağlık kontrolleri vardır bu kontroller ve testler hakkında şimdi sizlere gerekli bilgileri veriyorum arkadaşlar
    < Resme gitmek için tıklayın >

Kanunen zorunlu olan bu sağlık taraması evlenecek çiftler için çok önemli bir konudur. Sağlık Bakanlığı bu uygulamayı 2007 yılından itibaren ücretsiz hale getirdi. Sağlık ocaklarında ücretsiz olarak yaptırabileceğiniz gibi özel hastanelerde de evlilik öncesi check-up paketlerinden faydalanmanız mümkün. Bu taramalar sonucunda çiftlerin kalıtsal hastalıklarının olup olmadığı anlaşılır, cinsel temasla bulaşan hastalıkların evlilik öncesinde bilinmesi ve doğacak çocukların sağlığı açısından dikkat edilmelidir.

Evlilik öncesi sağlık taramasında yapılacak tahliller şöyledir.

Kan grubu ,Hepatit yönünden (HBs Ag, Anti HBs), AIDS yönünden (Anti HIV) Frengi yönünden (VDRL), Akdeniz Anemisi (Talasemi) tahlili Kan Grubu Tahlili ,anne ile baba arasında olabilecek kan uyuşmazlığını saptamak için yapılır. Kan uyuşmazlığı kan grubu ile değil kanınızda ki Rh faktörü ile ilgilidir. Yalnızca kadının Rh negatif, erkeğin ise Rh pozitif olduğu durumlarda oluşabilir. Kadın Rh pozitif, erkek Rh negatif ise uyuşmazlık yoktur. Kadın Rh negatif, erkek Rh i negatif ise uyuşmazlık yoktur. Kadın Rh pozitif , erkek Rh pozitif ise uyuşmazlık yoktur. Kan uyuşmazlığının varlığının bilinmesi gebelik öncesinde veya gebeliğin başlangıcında gerekli tedbirlerin alınarak ortaya çıkabilecek rahatsız edici durumları engeller.

Evlenmeden önce yapılması gereken sağlık kontrolü ve testler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. sağlık açısından yapılması gereken egzersizler

hergün yapılması gereken egzersizler Karın Kasmak Ayakta dik durun. Boynunuzu, ayaklarınızı ve bacaklarınızı gevşek tutarak karnınızı öne çıkartın ve bir saniye kadar öyle kalın. Karın kaslarınızı sıkın ve karnınızı mümkün olduğu kadar içeri çekip iki saniye durun. Normal soluk alarak 20 kez tekrarlayın. Bu egzersizi bacaklarınız hafifçe bükük olarak yapmanız daha faydalıdır. Bacak...
  2. evlilik öncesi yapılması gereken testler

evlilik öncesi yapılması gerekenler düğün öncesi yapılması gerekenler nikah için kan testi akraba evliliği testi nikah için gerekli tahliller düğün telaşı içinde aklınıza gelmeyebilsede ki bu çok büyük bir ihtimal:D:D ama cidden çok önemli hususlar bunlar dikkate alınması şiddetle tavsiye edilmeye hak bir konu buyrun :):) Evlenmeden önce yaptırmanız gereken testler Düğün...
  3. Evlenmeden ÖNCE ve SONRA

Meleklerim Nekadar doğru ne kadar yalnıştır bilemem ama bazı araştırmalar sonrasında çizilmiş bir resim olsa gerek.... Özetle evlenmeden öncesi ve sonrası haller.. Hem kadında hemde erkekte... Ben çizimde gördüklerimi onaylar gibiyim peki siz ??? Yorumlarınızı bekliyorum meleklerim.....
  4. Evlenmeden önce yapılması gerekenler

Yeni evlencek meleklerime bilmediği yada bildiğini sandıgı bir konu açayım dedim umaraım işinize yarar. Bence son günlerinizi iyi değerlendirin :) Epilasyon Bu iş biraz zaman alıcı. Dolayısıyla düğüne az zaman kala değil, aylar öncesinden başlamış olmanız gerekiyor epilasyon seanslarına. Düğününüz yazın olacaksa kışın epilasyona başlamak akıllıca. Zira epilasyon gören ten, güneşi pek...
  5. Gebelikte yapılması gereken kontroller ve testler

hamilelikte ne zaman doktora gidilmeli,gebelik kontrolüne ne zaman başlanmalı,hamilelikte hangi testiler yapılır,gebelikte hangi testler yapılır,gebelikte yapılması gereken testler ve kontroller hakkında bilgiler gebelik takiplerini gebeliğinizin geleceği için bir teminat,bir siğorta olarak görün.Takipler olası rsiklere karşı bir tedbir amacı taşımaktadır.Gerek annenin sağlığı gerekse...

Sayfayı Paylaş