gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Evlerimizdeki sessiz tehlikeler

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Evlerimiz küçük çocuklar için tehlikeli olabilecek unsurlarla doludur. Çocuğunuz temizlik maddelerini içebilir, süs bitkilerinin tadına bakabilir. Bu tehlikeleri bilmek tedbir almak için önemlidir. Banyoda Islak bez, sıcak su, makas, cam karpuz, lavabo seramiği, elektrikli ısıtıcı, sabun ve deterjan, tıraş bıçağı, elektrikli tıraş makinesi, ampul, çamaşır makinesi, şampuan, saç kurutucu, priz, ayna, şofben. Oturma odasında
    Elektrik anahtarları ve prizler, soba ve ısıtıcılar, avize, cam sepha ve cam eşya, muhtelif seramik eşya, bazı zehirli ev bitkileri (diffenbahia)
    Çocuk odasında
    paten, patlayıcı oyuncaklar (maytap, çatapat vb.); vurucu oyuncaklar (ucu sivri oklar); küçük parçalı oyuncaklar, yayla kurulan oyuncaklar.
    Depo alanları ve iş odasında
    Üst üste dengesiz dizilmiş ağır nesneler (odun vb.); balta, keser, burgu, tornavida, testere, çekiç; tüm elektrikli hobi aletleri, av silahları, fişek, barut, kapsül; solvent (tiner, gazyağı vb.) ve boyalar; ısı yayan araçlar, (ütü, soba vb.).
    Mutfakta
    Kibrit, çakmak, tüpgaz; çatal, bıçak, tirbuşon; ağır metal tencere; tüm elektrikli ev aletleri; cam eşya, tabak-çanak, rende
    ailem.zaman.com.tr

2. TÜLSÜ35

TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Evlerimizdeki sessiz tehlikeler
    evet gerçekten evdeki sessiz tehlikeler emegine saglık canım

3. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

haklısın canım iki çocuğum var ve sürekli peşlerindeyim
    ALLAH onları bütün tehlikelerden korusun
    teşekkürler

4. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Bilgilerin icin tsk.

Evlerimizdeki sessiz tehlikeler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Emirkan - Sessiz Sessiz

Emirkan - Sessiz Sessiz

cok cektim cok benim kadar cekmesakim sevmek mi zor? sevilmek mi benim hakkim? daha fazla ta$iyamam bilmenlazim habersizce cok sevildin imkansizim olsem debil gul sen debil beni kucuk gorsen de bil sessiz sessiz arayan o ki$i benim biraktigim o gullerin hepsi senin CADDE CADDE SOKAK SOKAK YAZDIELIM SEVIYORUM KESCEZAMI SEVGILIM X2
  2. evde hayvan beslemem gebeliğimi tehlikeye sokarmı

evde hayvan beslemem gebeliğimi tehlikeye sokarmı

Modern toplumlarda olduğu gibi ülkemizde de evcil havyan besleme alışkanlığı giderek yaygınlık kazanmakta. Pek çok insan evinde kedi, köpek, kuş gibi hayvanlarla beraber yaşamakta. Bu durum evdeki bireylerin sağlığı açısından herhangi bir kaygı yaratmamakla birlikte bireylerden bir hamile kaldığında ya da...
  3. Ev Hanımları Tehlikede

Ev Hanımları Tehlikede

Ev hanımları herşeyi kolayca hallediyor fakat bunun maalesef kolay bir bedeli olmayacak gibi. Teknolojinin sağladığı katkılarla ev işlerini daha pratik ve kolay yapma imkanına kavuşan ev hanımlarını çağımızın hastalığı obezite tehdit ediyor. Çok fazla fiziksel aktivite yapma imkanı bulamayan ev hanımları; eğer kilolarını kontrol edemiyorlarsa; başta kalp damar hastalıkları olmak üzere, şeker...
  4. Evde Tek Başına Filminin Yıldızı Kanser Tehlikesiyle Karşı Karşıya!

Evde Tek Başına Filminin Yıldızı Kanser Tehlikesiyle Karşı Karşıya!

evde tek başına macaulay culkin Sevgili melekler, bir dönemin çocuk yıldızı, Evde Tek Başına serisinini başarılı çocuk oyuncusu Macaulay Culkin'in akciğper kanseri riski taşıdığı iddia edildi. Küçük yaşta ünlenen ve ilerleyen yaşıyla birlikte eroin bağımlılığıyla gündeme gelen oyunu Macaulay Culkin şimdi de aşırı sigara tüketimiyle konuşuluyor. 32 yaşındaki oyuncunun günde 60 sigara...
  5. Çocuklarımızı evde ne gibi tehlikeler bekliyor?

Çocuklarımızı evde ne gibi tehlikeler bekliyor?

çocukları evde ne gibi tehlikeler bekliyor,çocuklarımızı ev kazalarından nasıl koruruz,çocukları evlerimizde bekleyen tehlikelerden nasıl koruruz Küçük çocuklar evde en çok; düşme, ilaç yutma, soluk borusuna cisim kaçması gibi tehlikelerle karşı karşıya kalıyor. Prof. Dr. Ufuk Beyazova, çocukların yaşları büyüdükçe kaza geçirme olasılıklarının arttığını belirtiyor ve ailelere bazı önerilerde...

Sayfayı Paylaş