gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Evli Bir Erkek Zina Yaparsa Eşiyle Nikahı Düşer mi?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

zina yapmak nikahı bozarmı zina edenin nikahı düşermi zina etmek nikahı tazeletmeyi gerektirirmi

Günümüz de zina eden erkeklerin sayısı ne yazık ki azımsanmıyacak kadar fazladır. Bu zina içeren ilişkiler bazen bir kaçamak gibi görülsede bazen evlilikleri yıkmaya kadar götürebiliyor. Zina eden erkekler bundan dolayı pişmanlık yaşayabilir ve Allah'ın o sonsuz rahmetinden tövbe ederek af dilelebilir. ne mutlu k yanlışından dönüp tövbe eden kişilere... Allah'ın rahmeti ve merhameti tüm pişman olup tövbe edip ıslah olan müslümanların üstüne olsun. Yaptığı işin yanlış olduğunu anlamadan yada bile bile yanlışına devam edenleride Rabbim ıslah etsin.

Evli iken zina yapan erkeklerin eşleri ile nikahlarının düşüp düşmediği ve tekrar nikah tazelenmesi gerekip gerekmediği konusun da sizlere merak ettiğiniz dini bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Evli bir erkeğin nikahsız olarak başka bir kadınla birlikte olması zinadır. Zina da büyük günahlardan biridir. Değil o işi yapmak, ona yaklaşmak bile haram kılınmıştır:

“ Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur.” (İsra, 17/32)

Erkek büyük bir günah işlemiştir ama bu büyük günahın nikahına bir zararı yoktur. Yaptığı bu kötü işten dolayı tevbe eder, Allah’tan bağışlanma diler, eşi de evliliğe devam etmek isterse yeni bir nikah kıymadan evliliklerine devam ederler.

Evli Bir Erkek Zina Yaparsa Eşiyle Nikahı Düşer mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İmam nikahı ile birliktelik zinamıdır?

İmam nikahı ile birliktelik zinamıdır?

rüyada imam nikahı kıymak imam nikahında sorulan sorular kadın nikahını bozabilir mi nikahinda sorulan sorular dini nikahta İmam nikahı ile yaşayanlar Allahın karşısında belki evliler diyeceksiniz ama, Erkeklerin kadınları bu şekilde sömürdüğünü düşünüyorum. Sizin düşüncelerinizi ve dinimizin bu konudaki bakış açısını çok merak ediyorum.
  2. İşinizle mi evlisiniz , eşinizle mi ???

İşinizle mi evlisiniz , eşinizle mi ???

Mesai saatleri dışındaki boş vaktinizin çoğunu yine işiniz için mi harcıyorsunuz? Bu durumda iş yaşantınız özel hayatınızı etkilemeye başlar ve aysberg haline gelen yoğunluk nedeniyle stres altında kalırsınız. Sadece iş yükünüz değil, işteki kötü durumların psikolojik yansımaları da özel yaşamınızı etkiler. Bir süre sonra iş yaşamınız evliliğinizi veya ilişkilerinizi bitirebilir. İş Stresi...
  3. Bir günlüğüne erkek olsanız ne yapardınız?

Bir günlüğüne erkek olsanız ne yapardınız?

Evet arkadaşlar bir günlüğüne erkek olsanız ne yaparsınız? Hadi bakalım sadece bir günlük iyi değerlendirelim... buyrun...
  4. Bir Erkek Ölen Eşini Defnedebilir mi?

Bir Erkek Ölen Eşini Defnedebilir mi?

kabir soruları cenazeyi kimler defnedebilir erkeğin eşine karşı görevleri Ölüm biz canlılar için kaçınılmaz bir sondur. Her fani yaşar ve kendine verilen ömür süresinin vadesi dolduğun da ise bir şekilde vefat eder. Ölen kişi kadınsa defnedilme esnasında bunu eşinin yapıp yapamıyacağı hakkında merak ettiğiniz sorunun yanıtını sizler için paylaşıyoruz. Kadınları kabre koyacak olanların en...
  5. Eşimi başkasıyla gördüm. Zina sebepli boşanma davası açabilir miyim?

Eşimi başkasıyla gördüm. Zina sebepli boşanma davası açabilir miyim?

eşimi başka birisiyle flört ederken gördüm,zina sebebine dayanarak boşanma davası açabilir miyim,eşimin yanında başka bir kadın vardı zina sebebiyle boşanabilir miyim,eşimin sevgilisi var zina gerekçeli boşanma davası açabilir miyim, Zinadan söz edebilmek için cinsel bir ilişkinin varlığı gereklidir. Cinsel ilişki içermeyen aşıkane davranışlar sadakatsizlik olsa bile tek başlarına zina...

Sayfayı Paylaş