gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

evliliği düşünenler için

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ciddi evlilik siteleri cidi evlilik siteleri cidi sitesi ciddi düşünenler ücretsiz Herşey o soru ile başlıyor: “Benimle evlenir misin aşkım?”
    Aslında soru güzel. Daha doğrusu amacı güzel. Ancak şöyle cevap vermesi gerektiğini bilmiyor ki bizim kızlar;
    “Eğer eve gelmeyi bir istek olmaktan çıkarmayıp, alışkanlığa çevirmeyeceksen ve bana sevgini hergün ispatlayacaksan evet”

Evliliğe dair müthiş bir yaklaşım:
    ...ve külkedisi kaçarken, papucu ayağından fırladı., Ertesi gün prens ayağı bu papuca sığacak genç kızı aramaya koyuldu., Ülkenin tüm kızları, prens tarafından beğenilmek için, ayaklarını daha ufak hale nasıl getireceklerinin çabasına giriştiler., İşte o gün bu gündür kadınlar, ayaklarını, erkekler tarafindan belirlenmiş, kalıplara sıkıştırmaya calışır, böyle yaparak erkegin prensesi olacağını, düşler dururlar. Zaman geçtikçe topallamasının, kendini depresif, hissetmesinin sebeplerini sürekli kendi eksikliklerinde arayarak.. ve papucun ne denli geçerli oldugunu hiç düşünmeden.., Erkekler ise ellerindeki ayakkabıya (veya duslerindeki kalıba) ayağını, (kendini) sıkıştıracak kadını arar; ayağı sıkışmış bir kadının ne denli, gerçek, ne kadar huzurlu olduğunu, mutlu olup-mutlu edebileceğini, düşünmeden...., ve birlikte yalınayak yaşayabilmenin özgür keyfinden habersizce...

alıntı

2. elane

elane Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: evliliği düşünenler için
    hehehehehehehe ... cok güzel ya

3. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

paylaşımın için sağol canım..
    emeğine sağlık

4. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

emeğine sağlık *****

5. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel bir paylasim tsk ederim canim...

evliliği düşünenler için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kariyer yapmayı düşünenler için faydalı olabilir...

kariyer yapmayı düşünenler için faydalı olabilir...

Merhaba bayanlar :) üni.deki son senemdeyim ve mezun olunca ne yapıcam diye çok düşünüyorum. karar veremiyorum bi türlü. hani herangi bişe yapiyim desem de öyle kötü bi zamanda mezun oluyorum ki iş falan yok krizden.. herkes sürünüyo... bi çıkış noktası arıyorum bi süredir... kariyer danışmanlığı falan böyle şeylere bakıyodum bi süredir. bu yaz için çok iyi bi eğitim buldum. kariyer okulu...
  2. Mutlu Bir Evlilik İçin

Mutlu Bir Evlilik İçin

Herkesin hayalidir bütün ömrü boyunca mutlu bir evliliğinin olması ama bazen evlilikler sarsıntıya uğrabiliyor...Bu hayalinizin gerçekleşmesi ve mutlu bir evliliğiniz olması için yapmanız gerekenler :tik: Mutlu bir evliligin sirrini kesfetmek hiç de kolay bir sey degildir. Zaten bu sirrin yaniti da herkese göre degisir. Yine de dünyanin her yerinde, tüm iliskilere uyan bazi "iyi...
  3. Evlilik için ideal sıcaklık

Evlilik için ideal sıcaklık

Evli çiftler neden aldatır neler yapar geçmişi nasıldır biliyormusunuz meleklerim benden öncesi ilgilendirmez diye düşünmeyin sakın eğer eşiniz olcak insansa geçmişide geleceğide sizi ilgilendirmeli ve hangi eşler aldatır bunları biliyormusunuz evlilik hangi yıldan sonra yıpranır gelin ozaman birlikte öğrenelim :tik: Evli çiftler birbirini neden aldatıyor? Mutluluk hayalleriyle...
  4. Evliliğinin bittiğini düşünenlere

Evliliğinin bittiğini düşünenlere

evlilik hakkinda, guzel yazilar, hikayeler, biten evlilikler, romantizm konulari burada melekler Merhaba Melekler, Evliliğinin bittiğini düşünenlere, yeni evlenenlere ve bekarlara… Bir kadın anlatıyor: Kocam bir mühendisti. Onunla sâkin tabiatını sevdiğim için evlenmiştim. Bu sâkin adamın göğsüne başımı koymak içimi nasıl da ısıtırdı… Gel gör ki iki yıl nişanlılık ve beş yıl evlilikten...
  5. Mutlu Evlilikler İçin

Mutlu Evlilikler İçin

mutlu evliliğin sırrı mutlu evlilik nasıl olur Günümüzde ne yazık ki kısa sürmekte, çiftler işin kolayına kaçıp en ufak bir anlaşmazlıkta evliliklerini sona erdirebilmekte melekler. Oysa evlilik kurumunun önemi hakkında yeterince bilinçli bir toplum olsak, evlilikler bu kadar kolay bitirilmezdi. Gelecek nesillerin sağlıklı bireyler olarak yetişebilmesi için, birbirine sımsıkı kenetlenmiş...

Sayfayı Paylaş