Evlilik ile ilgili hadisler

Konu, 'Hadis-i Şerifler' kısmında zaga tarafından paylaşıldı.

1. zaga

zaga Üye

evlilik ile ilgili hadisler evlilik ile ilgili ayetler hadisler evlilikle hadisleri [​IMG]

PİNKİ bunu beğendi.
  2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye

Cevap: Evlilik ile ilgili hadisler
    allah herkese nasip etsin emeğine sağlık

3. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye

cok tesekkürler cok sey öğrendm..

4. Heaven

Heaven Yeni Üye

Amin rabbim herkese nasip etsin inş.banada paylaşım için teşekkürler.

5. $ul€

$ul€ Yeni Üye

emeğine sağlık canım....

Allah herkese mutlu ve hayırlı bir evlilik nasip etsin....(banada)...Amin

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İlk Söz Ayeti Kerime mi Yoksa Hadis-i Şerif Mi Acaba ? birDe Ayet-i Kerime İse Hangi Surenin kaçıncı ayeti yazabilir misiniz rica etsem ??

7. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Peygamber Efendimiz (s.a.v) hadis-i şerifidir, Ayet-i Kerime degildir!

8. PİNKİ

PİNKİ Yeni Üye

tesekürler güzel bir paylasim

9. jupiter

jupiter Forum Okuru

cok güzeller gercekten ama erkekler neden önemsemezler..bilmezlermi dünya sadece burdan ibaret deildir...rabbim yoldan cikan herkesi kadin-erkek islah eylesin....

10. PİNKİ

PİNKİ Yeni Üye

amin canim, gercektende erkeklerin 90% düsüncesizler.... 10% da düsünceli ama cok asiri sIkIyorlar eslerini....
    kendileride öyle oldugu icin... ortasi yok galiba....
    cogu zaman diyorumki benim esim tekden diye, tam onu aklimdan gecirdikten sonra, günümü zehir edecek sorun buluyor... o zaman dünyadan gönlüm geciyor.... nedendir bilmem ama onunla tartistigimda dünyam batiyor, taaaki konu tatliya baglanana kadar....
    Bugün bana hic yüz vermedi... isyerinde yogun oldugundan.... aksamda gec geliyor ve cok gergin oluyor....
    ondan positiv birsey almadigimdan iyi davranamiyorum... bu ise herseyi daha kötü ediyor...
    suan internetten dua ariyorum, meleklerim eyer bildiginiz bir dua yada zikir varsa yazarsaniz cok sevinirim
    hayirli geceler!!!

11. çaresizlik

çaresizlik Yeni Üye

canım benim bende aynı sıkıntıdayım seni okadar iyi anlıyorumki anlatamam benimki de aynı ilgisiz sorumsuz almaz yapmaz arkadaş delisi benimle hiç vakit geçirmek istemiyo hakaretler aşalamalar sonra dayak yanlız olduğumu biliyo yükleni tamıyo ahh canım ahh öyle zorki namaz kıl teetcüt namazı özellikle 1ile 2 arası rabbim ferahlık veriyo bide bol bol el vedud çek allahın ismi canı beni isteyince yaklaşır afedersin annemle babm yaşlılar onları üzmekte istemiyorum allahım şu aziz mübarek günler hatırına sana bana bütün kadınlara sabır eşlerimizide ıslah etsin sorumluluk bilmiyorsunuz madem ne diye evlenip can yakıp ağlatıyosunuz allah yar ve yardımcımız olsun bol dua derman yaradanda

12. PİNKİ

PİNKİ Yeni Üye

Rabbim tüm eslere akil fikir versin, birbirlerini sevip deger vermeyi ögretsin.

Rabbim islah eylesin, ve herkese mutlu, huzurlu, sevgi ve saygi dolu bir yuva nasip etsin.
    Amin

Evlilik ile ilgili hadisler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evlİlİk, Kadin, DÜĞÜn, Mahrem İle İlgİlİ Hadİsler

evlilik üzerine hadisler evlilik ile ilgili hadisler koca ile ilgili kadınlar kadın 456. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: "Ey gençler topluluğu! Gücü yeteniniz, evlensin. Çünkü bu, gözü haramdan daha iyi korur, edep yerini de. Gücü yetmeyen ise, oruç tutmalıdır. Çünkü orucun, şehveti kırma özelliği vardır." Alkame radıyallahu anh. Buhârî. 457. Allah Resûlü...
  2. "AHLAK" ile ilgili hadisler

güzel ahlakla ilgili hadisler ahlakla ilgili hadisler güzel ahlak ile ahlak ile ayet ve Ahlakınızı güzelleştiriniz) [İbni Lal] (Sizin imanca en güzeliniz, ahlakça en güzel olanınızdır.) [Hakim] (Ya Rabbi senden, sıhhat, afiyet ve güzel ahlak dilerim.) [Harâiti] (Ben ancak güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim.) [Beyheki] (Güzel ahlak, büyük günahları, suyun kirleri temizlemesi gibi...
  3. EDEP ile ilgili hadisler

edeple ilgili hadisler edeple ilgili ayetler edep ile ayetler edep ve haya ile hadisler UTANMA DUYGUSU (HAYÂ), DEĞERİ VE BU DUYGUYA SAHİP OLMAYA TEŞVİK ETMEK 682. İbni Ömer radıyallâhu anhümâ’dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem, utangaç kardeşine bu huyunu terketmesini söyleyen Medine’li bir müslümanın yanından geçerken ona: “Onu kendi haline bırak; zira hayâ...
  4. Kötülük İle İlgili Hadisler

Kötülük İle İlgili Hadisler var mı sizde? Selam millet Kötülük İle İlgili Hadisler ve bilgiler istiyorum sizden ve rica ediyorum inş sorumu yanıtsız bırakmazsınız.
  5. Temizlik İle İlgili Hadisler

bu konu temizlik ile ilgili hadislere yer vermektedir. Temizlik imandandır sözünü hepiniz duymuşsunuzdur. Dinimiz de temizliğe verilen değer çok fazladır. Kişisel ve çevre temizliğine her zaman önem vermeli ve buna göre davranmalıyız. Temizlik üzerine söylenen hadisleri sizler için paylaşarak. sizlere temizliğin dinimiz de ne kadar önemli olduğunu belirtmek istiyoruz. Ey iman edenler...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. nasip üzerine ayetler

,
  2. EVLİLİK İLE İLGİLİ HADİSLER