Evlilik Kredisi Hakkında Detaylı Genel Bilgiler

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. çeyiz kredisi ziraat bankası evlilik kredisi ziraat bankası çeyiz parası denizbank evlilik
  Takılar ve ev eşyasının yanı sıra alınacak çeşitli hediyeler, düğün salonu için harcanacak para, verilecek düğün yemeği, kuaför masrafları, bahşişler, gelin arabasının süslenmesiyle birlikte evliliğin maliyeti en az 25 bin YTL'yi buluyor.

  İMDADA BANKALAR YETİŞTİ:


  Öte yandan evlilik hazırlıkları yapanların imdadına, ekonomideki istikrarın sağlanmasının ardından kredi faizlerini düşüren bankalar ile uzun vadeli taksitli satışlarıyla firmalar yetişiyor.

  Ziraat Bankası yeni evlenecek çiftlere yüzde 1.9 faiz oranı ve 36 aya kadar vade seçenekleri ile evlilik kredisi veriyor. Akbank ise verdiği çeyiz kredisi ile yüzde 1.85 faizle 24 aya kadar vade seçeneği sunuyor.


  Evlilik kredisi veren bankalardan Koçbank ise yüzde 1.95 faiz oranıyla 24 aya kadar değişen vadeyle çiftlere yardımcı olmaya çalışıyor.
  Deniz bank, 24 aya kadar çıkan vade imkanları ve yüzde 2.45 faiz oranıyla tüketici kredisi veriyor. İhtiyaç kredisi veren bankalardan Vakıflar Bankası da 48 aya kadar verdiği kredilerde yüzde 1.85 ile yüzde 1.95 arasında değişen faiz oranı uyguluyor.


  İş Bankası da ihtiyaç kredileri adı altında, 24 ay vadeye kadar yüzde 1.85 faiz oranıyla kredi veriyor. Bu banka kendisinde maaş hesabı bulunan müşterilerine yüzde 1.75 faiz oranı uyguluyor.
  24 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalardan Oyakbank, yüzde 1.95 faiz oranı ve 24 ay vadeli, Family Finans yüzde 1.99 faiz ve 24 ay vadeli, Yapı Kredi Bankası da yüzde 1.90 faiz ve 24 ay vadeli seçenekleri ile alternatif sunuyor.


  Bankalar kadar firmalar da sundukları taksitlerle evlilik hazırlığı yapan çiftlere kolaylık sağlıyor. En önemli harcamalar arasında yer alan altın takılar için vade farklı 12 ay, beyaz eşyada 23 ay, mobilyada ise 18 ay vade imkanı bulunuyor. Özellikle mobilya sektörü, hammaddenin maliyetinin düşmesi nedeniyle 2 yıl öncesinin fiyatlarıyla satış yapıyor. Halıcılar ise 6 ay ödemesiz 36 ay taksitle halı satıyor.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. ziraat bankası evlilik kredisi

  ,
 2. çeyiz kredisi veren bankalar