gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Evlilik terapisi hakkında bilgi istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar eşimle aram limoni, ama hep böyle ve evlilik terapisi öneriyor çevremdekiler. Nedir bu olay biraz açarmısınız ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Evlilik yada Aile terapisi, dile getirilen sorunların, ait olduğu bireye atfedilerek değil de, ailenin tümü göz önüne alınarak, aile sistemi içinde çözümlenmesine denir.
    Aile terapisinde amaç; aile içi çatışmaları ve psikolojik problemleri önlemek için aile üyelerinin birbirlerini daha iyi anlamasını sağlamak, iletişim çatışmalarını önlemek ve problem çözme becerileri geliştirmelerine yardımcı olmaktır.

Evlilik terapisi hakkında bilgi istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aİle - Evlİlİk Terapİsİ

Aİle - Evlİlİk Terapİsİ

Son yıllarda evlilik terapisine başvuran çiftlerin sayısı sürekli artmaktadır. Terapiye başvurular; ilişkinin kopma noktasına geldiği çiftler veya ilişkinin artık anlam ifade etmediği hatta zorladığı kadınlar tarafından yapılmaktadır. ''Evliliğimizde sorun var'', ''İlişkimizde problem var''diye başvuranların yanında, asıl sorunu örterek; depresyon, psikosomatik şikayetler, ve fobik...
  2. Evlilik terapisi nedir, gereklimidir?

Evlilik terapisi nedir, gereklimidir?

Sorunlu bir birliktelik yaşan kişilerin, evlenme kararı aldıktan sonra ki, endişeleri için evlilik terapisi gereklidir, benim nacizane fikrimce... Peki sizce de gerekli midir Melek'lerim? Bu sorumuza cevap vermeden önce, evlilik terapisinin ne odluğunu öğrenelim... :) Evlilik eşlerin ekonomik, sosyal, duygusal, cinsel vb bağlarla birbiriyle sağlıklı iletişim kurabilmeyi amaçladıkları bir...
  3. İslamiyette Akraba Evliliği hakkında bilgi

İslamiyette Akraba Evliliği hakkında bilgi

İslam ve Akraba Evliliği İslamda Akraba Evliliği Merhaba Sevgili Melek'ler... İslamiyette Akraba Evliliği hakkında bilgi edinmek isteyen misafirimiz için bu yazımızda gerekli tüm bilgileri paylaşıyoruz Melek'ler. Akraba Evlilikleri Zararlı Olduğu Halde, Dinimiz Bundan Sakındırmamış, Hatta Teşvik Babından Hz Ali İle Hz Fatma (ra) İzdivaç Etmişler Evvelâ, akraba evlilikleriyle ortaya...
  4. Çanakkale hakkında bilgi istiyorum

Çanakkale hakkında bilgi istiyorum

çanakkale nin tarihi ve doğal özelikleri hakkında bana kısa bilgiler gerekmekte veren olursa minnettar kalıcam teşekkürler.
  5. evlilik terapisi

evlilik terapisi

selam hanımlar son zamanlarda evliliğimde sıkıntılar başladı ciddi anlamda boşanmayı düşünüyoruz ama aslında birbirimizi çok seviyoruz çevremdeki arkadaşlarım evlilik terapisi almamızı ve bunun iyi geleceğini söylediler bana bununla ilgi bilgi verebilirmisiniz aranızda benim durumumda olupta evlilik terapisine gidip olumlu sonuç alanlar oldumu

Sayfayı Paylaş