gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Evlilikte Duygusal Zeka Testi

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Not:Evli kişiler bu testi önce kendi bakış açılarıyla ,sonra kendilerini eşlerinin yerine koyarak doldurmalıdır.Aynı kişinin doldurduğu iki ayrı test puanının ortalaması,daha gercekci sonuç verir. AZ :1
    SIKLIKLA:2
    HER ZAMAN:3 Puan değerindedir...

1.Strese dayanıklıyım.
    2.Alışkanlıklarımın esiri degilim.
    3.Eşim için rahatımdan fedakarlık yaparım.
    4.Kendime hakim olurum.
    5.Sevgimi açıkca ifade ederim.
    6.Yeterince iyimserim.
    7.Eşimi cok az eleştiririm.
    8.Eşime cok az sinirlenirim.
    9.Eşimegüvenirim.
    10.Cinsel mutluluğu önemserim.
    11.Evin düzenli olmasını önemserim.
    12.Birlikte yemek yemek beni cok mutlu eder.
    13.Eşimin morali bozuksa hemen anlarım.
    14.Eşimle göz teması kurarım.
    15.Eşimin iyi davranışlarını takdir ederim.
    16.Sorunlar karşısında olaylara sadece kendi açımdan bakmam.
    17.Alışverişte sadece kendi ihtiyaçlarımı düşünmem.
    18.Eşim için riske girebilirim.
    19.Eşimi mutlu görmek beni mutlu eder.
    20.Eşim neşeliyken keyfini bozmayacak seyler yapmamaya dikkat ederim.

DEĞERLENDİRME;
    0 – 20 Puan:Ortalamanın altındasınız.Uzman yardımı almanızda fayda var.
    20 – 40 Puan:Ortalama durumdasınız.Daha mutlu olmak için çabalayınız.
    40 – 60 Puan:Örnek gösterilecek bir eşsiniz.

2. canan

canan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Evlilikte Duygusal Zeka Testi
    eh teste gore ortaymıs evlılıgım zaten cok superıde sıkıcı olurdu degılmı

3. ChaRacTeR

ChaRacTeR Forum Okuru

Ce: Evlilikte Duygusal Zeka Testi

şimdilik örnek gösterilecek bir eş olduğum sonucu çıktı.bakalım ilerde ne olucak;)

Evlilikte Duygusal Zeka Testi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İş yerinde duygusal zeka testi

İş yerinde duygusal zeka testi

İş yerinde duygusal zeka testi İşyerindeki duygusal zekanızı belirlemek ister misiniz? Bunun için bir testimiz var. Aşağıdaki 25 soruyu cevaplandırdığınızda, sosyal beceri ve farkındalığınızı ölçmüş olacaksınız. Duygusal zekanızın derecesi hakkında kabaca da olsa, bir fikriniz olmasını istiyorsanız, bu kısa test sizin için faydalı olacaktır. Mümkün olduğunca dürüst davranarak cevap...
  2. duygusal zeka testi

duygusal zeka testi

DUYGUSAL ZEKA TESTİ 1. Duygularımı tanıyorum. Üzüntümün ve korkumun farkındayım. Üzüldüğüm zaman sinirlendiğimin, korkunca saldırganlaştığımın farkındayım. Evet Bazen Hayır 2. Duygularımı ifade ediyorum. Üzüntümü mizahla veya güçlü görünerek veya olduğu gibi dile getirebiliyorum. Gülüşüm sahte değildir. Evet Bazen Hayır 3....
  3. Duygusal Zeka

Duygusal Zeka

Araştırmacılar her ne kadar duygusal zekanın kalıtımsal olduğunu bulsalar da düzenli ve sistemli bir çalışma ile duygusal zeka öğrenilip, geliştirilebiliyor. Sizlere günlük hayata ve mesleki alanda duygusal zekanızı geliştirebileceğiniz 7 önerimiz var. Öneri 1 : Kendinizi tanıyın. Kim olduğunuzu öğrenin. Duygusal zeka kendinizi tanımanızı şart koşar. Bu o kadar kolay değildir. Bu nedenle biz...
  4. Evlilikte Duygusal Zeka

Evlilikte Duygusal Zeka

Duygusal zeka, kişinin kendi duygularını anlaması, başkalarının duygularına empati beslemesi, ve duygularını yaşamı zenginleştirecek biçimde düzenleyebilmesi yetisidir. Evlilikte Duygusal Zeka: Araştırmacılar, sorunların değil, davranış biçimlerinin hayatı alt üst ettiğini söylüyor. Duygusal zeka işte bu dönemde devreye girerse, başınızın üstündeki kara bulutlar, pembeyle yer değiştirebilir....
  5. Evlilikte duygusal zeka testi ...

Evlilikte duygusal zeka testi ...

zeka puanları duygusal testler zeka testi puanları Eşinizle aranızda nasıl bir ilişki olduğunu anlamak, birbirinizi ve evliliğinizi yakından tanımak için Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından geliştirilen 'Evlilikte duygusal zeka testi'ni samimi yanıtlamanız yolunda gitmeyen bazı pürüzleri düzeltmenizi sağlar meleklerim. Test sonuçları size profesyonel yardım alıp almamanız gerektiğini de...

Sayfayı Paylaş