gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Evlilikte Karşılıklı Haklar

Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

karşılıklı haklar, nelerdir, nasıl olmalıdır, kimler arasındadır, hakkında bilgi edinmek istiyorsanız buyrun yazımıza.

Günümüzde iki insanın evlenip aynı eve girmesi bir savaşın startını vermek anlamına gelmeye başladı. Eşler hayatları ve birliktelikleri üzerine bir yarış halinde hareket ediyorlar. Bunun en büyük sebebi kültürel değişimdir. Çünkü zaman eşitliği ve karşılıklı hakların korunmasını gerektiriyor.

Annelerimizin anlattığı evlilik anılarından çok uzağız. Her şeyden önce kadının evinde, erkeğin işinde başarı yakalama çabası olan günler çok geride kaldı. şimdi kadında erkekte evde ve işte belirli bir düzeni korumak adına birlikte çalışmalılar. İş hayatı insanlara büyük sorumluluklar getirmekte. Ve evdeki düzende korunmalı. Sorumluluklar, gereklilikler ve yapılması gereken onca işin altında eşler büyük bir yıpranmaya maruz kalmakta. Hal böyle olunca da güç ve yönetim savaşları yeni nesil evliliklerin düşmanı olmaktadır.

Evlilikte Karşılıklı Haklar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fıratın Karşılıklı Yakalarındandık

Fıratın Karşılıklı Yakalarındandık

aşiret kuralları şavak aşireti şafak aşireti Derslikteki ilk günümüzdü. Hocanın talimatıyla, ilk ders tanışma faslı olarak işlenmişti. Arkalarda oturmayı sevmediğimden daha ilk günden önlerde oturmayı tercih etmiştim. Diyarbakırlılar ağırlıklı olmak üzere Erzurum, Urfa, Elazığ, Afyon, Adana derken en arka sıradan,“Şafak Karahan Adıyamanlıyım.” Diyen bir ses dikkatimi çekmişti. Ve memleketlim...
  2. Hakim

Hakim

Adaletle hütmeden bir kadı olduğunu görmek iş ve mesleğinde insaf ve merhamet ölçülerini muhafaza etmeye, Adil ve ehil insanları şahit olarak dinleyen hakim, insanı kurtuluşa götürecek gerçek doğrulara, Ayak takımını ve alelade insanları şahit olarak dinnleyen yargıç, rüşvet yiyen, zalim hakime, Hakim bazen, gerçek adaletin tecelli edeceği 'hesap günü'ne delalet eder.Rüyasinda hakim görmek...
  3. Karşılıklı İnhibisyon

Karşılıklı İnhibisyon

Öğrenme teorilerinde ve nörotik genellikle fobik semptomların tedavisinde bu teorilerden türetilen davranış terapisi tekniklerinde kullanılan bir terimdir. Hayvanlar üzerinde yapılan deneyler esas alınmıştır. Eğer patolojik durumdakinin karşılıklı olarak tam tersi olan bir psikolojik ve fizik durum (yani bir gevşeme (bkz.) durumu) yaratılırsa, istenmeyen tepkinin tamamen giderilebilmesi için...
  4. avukatin Hakim Veya Savci Ile Hisimlik Veya Evlilik Münasebeti:

avukatin Hakim Veya Savci Ile Hisimlik Veya Evlilik Münasebeti:

Madde 13 - Bir hakim veya Cumhuriyet Savcısının eşi, sebep veya nesep itibariyle usul ve füruundan veya ikinci dereceye kadar (Bu derece dahil) hısımlarından olan avukat, o hakim veya Cumhuriyet Savcısının baktığı dava ve işlerde avukatlık edemez.
  5. Karşılıklı Veda Mektubu

Karşılıklı Veda Mektubu

aileye veda mektubu arkadaşa veda mektubu Karşılıklı Veda Mektubu SEVGİLİ EŞİME; 7 senelik evliliğimizde sana iyi bir eş olmaya çalıştım ve zannedersem de oldum, ama hiçbir zaman senden bunun karşılığını görmedim. Hele şu son iki hafta benim için bir cehennemden farksızdı. Bugün Patronun beni arayıp senin bugün işten ayrıldığını söylediğinde bu artık bardağı taşıran son damla olmuştu....

Sayfayı Paylaş