gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    698
    Ödül Puanları:
    113

Evlilikte Mutlu Olmak İstiyorsanız Eşinizle Konuşun ve Dinleyin......

Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Eşler Arası Uyum Nasıl Olur Eşler Arasında ki İletişim

Evlilik bence karşılıklı özveri isteyen bir meseledir. Onun içinde karşılıklı olarak haklara saygı duymak eşinizle birlikte konuşmak dertleşmek en önemlisi de onun kararlarına saygı gösterip onu dinlemektir...Ve ayrıca evlilikte karşılıklı güven de cok önemlidir...Evliliğin temel taşları bunların üzerine oturur bence...Şimdi bakalım eşimizle ilişkimiz nasıl olmalı aşağıda ayrıntılı olarak paylaşalım....

Evlilikler zaman içinde esnemeye ve eşlerin birbirine karşı ilgisinin azalmasına neden olabilir. Bu sorunla baş etmek için önlemlerinizi almalısınız.

Dışarıda yemek yiyen evli çiftleri gözlemleyin. Bazılarının hiç konuşmadığını, sadece yemek yediğini görürsünüz. İletişimleri tükenmiştir. Başka yerlere bakar, başka şeylerle oyalanırlar.

Bazı çiftler birlikte yaşarlar ama yalnızdırlar. Kimi içeride televizyon seyrederken, diğeri bilgisayarın başında oturur. Birbirlerinin ne yaptıklarından habersizdirler. Gece uykusu gelen yatıp uyur. Diğeri televizyon karşısında koltuk üstünde uyuyakalır.

Çiftler sürekli iç içe, dip dibe olmak zorunda değildir. Tam tersi, kişilerin bireysel zamanlarını korumaları, ilişkilerinin sağlıklı yürüyebilmesi için gereklidir. Ancak mutlaka birlikte zaman geçirmek ve bu geçirilen zamanı birbirleriyle paylaşarak yaşamaları gerekir.

Akşam eve dönen çiftler, bütün gece bir arada olmak zorunda değillerdir. İş sebebiyle veya başka nedenlerden ayrı vakit geçirebilirler. Ancak tüm bu ayrı kalma durumuna rağmen, mutlaka birbirilerine kısa da olsa biraz zaman ayırmaları gerekir.

Birbirilerini dinleyerek, konuşarak, eşlerine konsantre olarak belli bir süreyi birlikte yaşamaları, evliliğin kalitesi ve huzurlu devam edebilmesi için şarttır.

Sürekli birbirinden kopuk yaşayan çiftlerin, evlilikleri bir dönem sonra sevgiden ve ilgiden yoksunlaşmaya, diyalogsuz ve ruhsuz bir ilişki haline dönüşmeye başlar.

Evlilik sadece aynı evi paylaşmak değildir. Bir hayatı paylaşmak, zorlukları birlikte aşmak demektir. Bu yolda yürürken, eşinize güven ve saygı duymanız gerekir. Bunu sağlayan temel unsurlardan biri de, karşılıklı olarak dürüstlük, açıklık ve iletişim kurabilmektir.

Evliliğinizin sağlıklı ve mutlu yürümesi için, karşılıklı olarak iletişiminizin devamlılığına ve güvenli bir ilişki için birlikte zaman geçirmeye önem verin.

Evlilikte Mutlu Olmak İstiyorsanız Eşinizle Konuşun ve Dinleyin...... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mirkelam - Mutlu Olmak İstiyorum

Mirkelam - Mutlu Olmak İstiyorum

güneşin battığı yerdeyim mümkün değil sana dönmem biz olmuyor sen olmadan kovulmuşuz bu dünyadan mutluluğu ararken hayatım boyunca geldiğim yer başladığım nokta gönülde taş, gül kaldırımda ağlamayı sor bi yağmura sırılsıklam bir de bana mutlu olmak istiyorum artık gülsün şu yüzüm tanrım ben insan değil miyim? mutlu olmak istiyorum sevmek benimde hakkım yok mudur bir yenisi şu kalbin? mutlu...
  2. Kadınlar mutlu olmak için eşlerinden neler bekliyor?

Kadınlar mutlu olmak için eşlerinden neler bekliyor?

Kadınlar, bir araya geldiği zaman genelde eşlerinden beklentilerini dile getirirler. Aşırı isteklerde bulunanlar olsa da huzur ve aile mutluluğunu esas alan kadınlar çoğunlukla eşlerinden öyle abartılı şeyler beklemez. Peki kadınlar, erkeklerden aile hayatında neler bekliyor? Erkekler acaba bu beklentileri karşılayabiliyorlar mı? Kadın kocasından evi silip süpürmesini beklemez; ama...
  3. Mutlu ve başarılı evliliğin ipuçları

Mutlu ve başarılı evliliğin ipuçları

Hayatınızın aşkıyla bir yastıkta kocamak için imza attınız. Peki, mutlu ve başarılı bir evlilik için neler gerekiyor? İşte uzun ve mutlu evlilik için yapmanız gerekenler… - İlk önce kesinlikle evlenmeyi neden istediğinize mantıklı bir cevap verin. - Farklı kültürlerdenseniz, evlenmeden önce mutlaka bunların üzerine konuşun. - Birbirinize karşı iletişim kapılarınızı her zaman açık tutun....
  4. Eşinizle mutlu olmak için hem bir eş hemde arkadaşı olun

Eşinizle mutlu olmak için hem bir eş hemde arkadaşı olun

iyi bir eş olmak iyi bir eş olmak için arkadaş olma sitesi Çoğumuz mutlu bir yuva kurmak düşüncesiyle evliliğe adım atarız ama bazen umduğumuzu ve hayallerimizde yaşattığımız evliliği bulamayız ama şu bir gerçekki mutlu olmak bizim elimizde ve beynimizde biter biraz anlayış hoşgörü en önemlisi ise saygı ve sevgidir.Evlilikte mutlu olmak için eşinize hem bir eş hemde arkadaş olun......
  5. Mutlu ve Uzun Bir Evlilik İçin Tüyolar

Mutlu ve Uzun Bir Evlilik İçin Tüyolar

mutlu bir evlilik nasıl olmalı mutlu evlilik için yapılması gerekenler Sevgili melekler, hayalinizde ki insanı bulup evlendikten sonra ilk zamanlar yaşanan yoğun duygular ve romantizm zamanla kaybolabilir. Bu doğaldır. Ancak ilişkiyi sıcak va canlı tutmak yine çiftlerin elindedir. Bu sayede sağlam temellere dayalı mutlu evlilikler bir ömür boyu sürer. Bu yazımızda mutlu bir evlilik nasıl...

Sayfayı Paylaş