gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Evlilikte mutluluğun '9' sırrı

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

*1) Mutluluk ötelerde değil: *Mutlu olanlar bunun için olması imkansız büyük şeyler beklemeyenlerdir. Bir demet çiçek alan eşine, tebessümle bakan kadın, eşinin şefkat ve sevgisiyle pişirdiği bir çorbaya teşekkür edebilen erkek
    mutlu olur.

*2) "Adalet"i unutmayın:* Yaşanan olaylar karşısında her şeyi iyi tahlil
    edin. Kendinize haksızlık ediliyormuş gibi bir pozisyona girmeyin. Kendinizi
    mazlum, eşinizi zalim sandalyesine oturtup "Ben bu evde neyim ki?" diye
    eşinizi itham etmeyin.

*3) Alıngan olmayın: *Sürekli "Niye öyle konuştun? Sen böyle demekle beni
    kast ediyorsun..." vb sözlerle hesap sormayın. Hiçbir eş, "Acaba bu sözümden
    ve davranışımdan yanlış bir mana çıkarır mı?" diye düşünen bir eşin yanında
    rahat olmaz.

*4) Aranıza duvarlar örmeyin:* Duvarlar örüp onu o duvarların arkasında
    yalnızlığa terk etmeyin. Ya da siz kendinizi öyle bir duvarın içine hapsedip
    yalnız başınıza yaşamayın. "Beni anlamayan bir eşim var, ne yapabilirim?"
    diye diyalog kapılarını kapamayın.

*5) Eşinize kambur olmayın:* Kendinize düşen sorumlulukları mutlaka yerine
    getirin. "Ben yapmasam nasıl olsa eşim yapar" düşüncesiyle onun
    fedakarlığını istismar edip eşinize yük ve kambur olmayın. Nihayetinde o da
    bir insan, gün gelip o kamburdan kurtulmak isteyebilir.

*6) Kendinizi peri, eşinizi cadı ilan etmeyin:* Her şeyden bir haklılık payı
    çıkarıp, kendinizi tek akıllı olarak göstermeye çalışmayın. Kendinizi iyilik
    perisi eşinizi cadı ilan etmeyin. Unutmayın ki, eşler birbirinin rakibi
    değil, tamamlayıcısıdır.

*7) Eşinize akıl hocalığı yapmayın: *Sürekli eşinize 'şunu şöyle yap, bunu
    böyle yap' diyerek akıl hocalığı yapmayın. Sanki onun aklı yokmuş da siz
    veriyormuşsunuz gibi davranmayın. Başaramadığı işler karşısında fırsatçılık
    yapmayın.

*8) Tartışmak için bahane aramayın: *Tartışmak için fırsat kollamayın. En
    küçük bir şey için sayıp dökmeyin. Mutlu olmak dururken ufak tefek şeylerle
    hayatı zindana çevirmeyin... Her tartışma mutluluk sarayından bir tuğla
    koparır.

*9) Kameralarınızı güzelliklere çevirin: *Aile hayatı içinde her şey
    olabilir. Bunlar kaderin cilvesidir. Bu sebeple alıcılarınızı eşinizin
    kötülüklerine değil iyiliklerine çevirin. Bahar günlerinde bile sağanakların
    olduğunu unutmayın.

GÜLAY ATASOY

2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    paylasim icin tskler...

emegine saglik

3. esma-yurtkul

esma-yurtkul Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne güzel şeydir anlaşmak, konuşabilmek, bence anlaşmak varken kavga etmek saçmalıkların en büyüğü. yanınızdakinin değerini bilin kaybedince anlasanız da çaresi yok

Evlilikte mutluluğun '9' sırrı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evlilikte mutluluğun sırrı çözüldü

Evlilikte mutluluğun sırrı çözüldü

eşimle sorunlarım var evlilikte mutluluğun sırrı çözüldü Evli çiftlerin ses tonlarını ve davranışlarını inceleyen bilim adamları, sonunda hangi evliliğin yürüyüp hangisinin yürümeyeceğini bulmayı başardı. Uzmanlar yaklaşık 100 genç çifti 10 yıldan fazla bir süre boyunca inceledi ve hangi davranışların boşanmalara yol açabileceğini anlamaya çalıştı. Yeni evli çiftlerin genellikle evle ve...
  2. Evlilikte mutluluğun '9' sırrı!!

Evlilikte mutluluğun '9' sırrı!!

1) Mutluluk ötelerde değil: Mutlu olanlar bunun için olması imkansız büyük şeyler beklemeyenlerdir. Bir demet çiçek alan eşine, tebessümle bakan kadın, eşinin şefkat ve sevgisiyle pişirdiği bir çorbaya teşekkür edebilen erkek mutlu olur. 2) “Adalet”i unutmayın: Yaşanan olaylar karşısında her şeyi iyi tahlil edin. Kendinize haksızlık ediliyormuş gibi bir pozisyona girmeyin. Kendinizi mazlum,...
  3. Mutluluğun sırrı

Mutluluğun sırrı

Mutluluğun sırrı "Tavuk Suyuna Çorba" isimli kitaptan alınmıştır. Ailesi ve kendisini seven hiç kimsesi olmayan bir yetim kızla ilgili çok güzel bir masal vardır. Kendini çok ama çok üzgün ve yalnız hissettiği bir gün, çayırda yürürken, bir çalıya küçük bir kelebeğin takıldığını görür. Kendini kurtarmak için çabaladıkça, dikenler onun narin bedenini daha çok hırpalar. Küçük yetim...
  4. Evliliğin mutluluk sırrı ortaya çıktı..

Evliliğin mutluluk sırrı ortaya çıktı..

Erkekler için mutlu bir evliliğin sırrının, kendilerinden en az 5 yaş küçük ve akıllı bir kadınla evlenmek olduğu ortaya çıktı. Erkekler için mutlu bir evliliğin sırrının, kendilerinden en az 5 yaş küçük ve akıllı bir kadınla evlenmek olduğu ortaya çıktı. İngiliz bilim adamlarının yaptığı araştırma, kadının yaşının erkekten en az 5 yaş küçük olduğu çiftlerde, özellikle hiçbiri geçmişte...
  5. Evlilikte Mutluluğun Sırrı

Evlilikte Mutluluğun Sırrı

evlilikte mutluluğun sırları evlilikte mutlulugun sirlari Kızlar Harvard Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre evlilikte mutlu olmak için bol bol seks yapmak gerekiyormuş :ehi: Bol seks yapın ve anı yaşayın.. Son yapılan bir araştırma, mutluluğun sırrının anı yaşamaktan geçtiğini özellikle bol seks yapanların daha mutlu olduklarını ortaya çıkardı. Hayallere dalan kişiler daha...

Sayfayı Paylaş