gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Evlilikte neleri yanlış yapıyoruz ???

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Evlilikte yapılan iletişim hataları, eşlerin birbirlerinin olumsuz yönlerine odaklanmaları ve olumlu yönlerini görememeleri nedeniyle yıkıcı olabiliyor. Uzmanlar, eşler arasındaki en çok yapılan iletişim hatalarını düzeltmeye ve iletişimi zenginleştirmeye yönelik şu tavsiyelerde bulunuyor: • "Sen beni incitmekten zevk alıyorsun" yerine "Senden bunları duymak beni çok incitti" demelisiniz. • "Beni her zaman başkalarının yanında aşağılıyorsun" yerine "Geçen gün başkalarının yanında söylediklerin beni çok utandırdı" demelisiniz.
    • "Beni kızdırıyorsun ve ben de işte bu yüzden saldırgan oluyorum" yerine "Bazen öfkeme sahip olamıyorum" demelisiniz.
    • "Aynı görüşte değiliz, o halde benim dediklerimi çürüt, senin dediklerini yapalım" yerine "Senin söylediklerin aklıma yatmasa da, çok istiyorsan bunu senin için yapabilirim" demelisiniz.
    • "Çaba gösteriyorsun ama artık çok geç, 5 yıl önce yapmalıydın" yerine "5 yıldır yapmadığın davranışları bugün yapıyor olman beni çok mutlu ediyor" demelisiniz.

2. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için saol

Evlilikte neleri yanlış yapıyoruz ??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evliliği sarsan 8 yanlış

Evliliği sarsan 8 yanlış

Evliliği sarsan 8 yanlış Kabul, hep siz haklısınız, sizin dediğiniz doğru ve hep sizin sözünüz geçerli olmalı! Siz insanın kalbinden geçeni bile okuyabilirsiniz! Yok canım o kadar da değil diyorsanız, önerilere göz atınız. 1. Eşinin Kişiliğine Karşı Ağır Eleştiride Bulunma Eşinin kişiliğini küçük düşürücü, onur kırıcı sözler sarf etmek sevgiyi zedeler. "Sen hep böylesin, hep...
  2. yalan yanlış haber yapıyorlar

yalan yanlış haber yapıyorlar

ünlü topmodel Lara Surol akşam keyfi programında verdi veriştirdi inanmayanlar kimlik gösterdi.... BANA MİSİLLEME YAPTILAR! AKŞAM KEYFİ'NE KONUK OLAN ÜNLÜ MODEL LARA SUROL, HAKKINDA ÇIKAN HABERLERİ 'MİSİLLEME' OALRAK DEĞERLENDİRDİ.. Hakkında çıkan haberleri şiddetle kınan ve bir çoğunun yanlış haber olduğunu söyleyen Lara Surol, 'Yanlış anlaşılan ve eksik çıkan haberler yüzünden bir çok...
  3. Evlilik mi Yanlış, Yanlış Evlilik mi?

Evlilik mi Yanlış, Yanlış Evlilik mi?

Herkes birşeyler söyler evlilik için. Yüzyıllardır böyledir bu. Çözüm bulunamamıştır. Bana sorarsanız çözümü de yoktur. Kadın ve erkeğin doğası farklıdır. Birbirini çözmeye çalışmak gereksizdir. Kabul etmek yeterlidir. Evlilik yanlış mıdır? Hayır. Aşkı öldürdüğünü düşünmüyorum. Aşkı öldüren kişilerdir. Suçu evliliğe atmak da suçu üzerinden atmanın kolay yoludur. Şimdi ben...
  4. Evliliklerde Yapılan 8 Yanlış Hareket

Evliliklerde Yapılan 8 Yanlış Hareket

evlilik hataları evlilik neden biter Evliliklerde yapılan en büyük hataların başında birbirini dinlememek gelir melekler. Herkes kendisinin haklı olduğu, son sözü söyleyenin kendisi olması gerektiği konusunda ısrarcı davranırsa mutlu bir evlilik hayal olur gider. Peki ne yapmak lazım, nasıl davranmak gerek ? Uzmanlar evliliklerde yapılan 8 yanlışı anlatıyorlar... 1. EŞİNİN KİŞİLİĞİNE...
  5. Evliliği sarsan 8 yanlış !

Evliliği sarsan 8 yanlış !

Malesef hepimizde bu hatalardan bazılarını yapıyoruz evimizin huzuru için dikkat edelim . 1. EŞİNİN KİŞİLİĞİNE KARŞI AĞIR ELEŞTİRİDE BULUNMA Eşinin kişiliğini küçük düşürücü, onur kırıcı sözler sarf etmek sevgiyi zedeler. “Sen hep böylesin, hep beceriksizsin.” suçlamalarına sitemkar ve biraz da hakare...t içeren “Hep kendi bildiğini okudun. Beni dinlemedin.” sözleri suçlayıcı...

Sayfayı Paylaş