gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Ey Allahım İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

seni sevmek benim dinim imanım Ey Allahım beni senden ayırma Beni senin didarından ayırma
    Seni sevmek benim dinim imanım
    İlahi dinü imandan ayırma
    Sararuben soldum döndüm hazana
    İlahi hazanı daldan ayırma
    Şeyhim baldır ben anın peteğiyem
    İlahi peteği baldan ayırma
    Şeyhim güldür ben anın yaprağıyem
    İlahi yaprağı gülden ayırma
    Ben ol dost bahçesinin bülbülüyem
    İlahi bülbülü gülden ayırma
    Balığın canını suda dediler
    İlahi balığı sudan ayırma
    Eşrefoğlu senin kemter kulundur
    İlahi kulu sultandan ayırma

Ey Allahım İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ey allahım

ey allahım

ey ey yavrularım dinle
  2. Allah Allah dedikçe ilahisi

Allah Allah dedikçe ilahisi

Gelin Allah diyelim, Kalpten pası silelim, Alemler seyredelim, Allah Allah dedikçe. Nerde tevhid çekilir, Melekler saf saf gelir, Hepsi tekbir getirir, Allah Allah dedikçe. Zikri Hakka başlandı, İsm-i Celal hızlandı, Arş-ı A’la sallandı, Allah Allah dedikçe. Gönüller şadan olur Kaygudan azad olur, Can mülkü abad olur Allah Allah dedikçe. Gafil olma Naci ya! Hakkı zikret daima, Seni...
  3. Allah Allah Dedikçe İlahisi

Allah Allah Dedikçe İlahisi

Gelin Allah diyelim Kalpten pası silelim Alemler seyredelim Allah Allah dedikçe. Nerde tevhid çekilir Melekler saf saf gelir Hepsi tekbir getirir Allah Allah dedikçe. Zikri Hakka başlandı İsm-i Celal hızlandı Arş-ı A’la sallandı Allah Allah dedikçe. Gönüller şadan olur Kaygudan azad olur Can mülkü abad olur Allah Allah dedikçe. Gafil olma Naci ya! Hakkı zikret daima Seni zikreder Hüda Allah...
  4. Allah İlahisi

Allah İlahisi

Gaflet Uykusunda Yatar Uyanmaz Can gözü kapalı gafilan çoktur Hak sözün dinlemez asla inanmaz Kalbi çürük fesat cahilan çoktur Genç Abdal herkesi mest olur sanma Her kurban derisi post olur sanma Her yüze güleni dost olur sanma İçi Kâfir dışı müslüman çoktur. Beste: Hüseyin Sebilci
  5. Ey Ey Yavrularım İlahisi

Ey Ey Yavrularım İlahisi

giyindir kuşandır bayram gününde ey ey yavrularım yavrularım sana emanet ilahisi ilahisi dinle ilahi ey ey yavrularım sana emanet gözlerimin yaşı akıp durmasın yalvarım öksüzlügü bildirme arada boynunu büküp durmasın imanın ufacık körpe kuzular degişmezmiş kaderdeki yazılar ac koymaha kemiklerim sızılar kara toprak beni sıkıp durmasın onlar hediyemdir sakla yanında ne olur mezarım göster...

Sayfayı Paylaş