gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Ey Koca Dünya Bende Öldüm

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Ey koca dünya bende öldüm, Belli ki hiç birinizin haberi yok, Hem de DINK' ten sadece bir gün önce
    Ama sen ne duydun,ne gördün,ne de umursadın...

Ölümümden hemen sonra kameralar gelmedi oraya.
    Halk'ta toplanmadı ellerinde karanfil ve mumlarla,
    Hiçbir devlet büyüğü ve Amerika da kınamadı ölümümü,
    Ve yazmadılar adımı mezar taşımdan başka,hiçbir yere...

Halbuki benim adım öz ve öz Türkçe idi, "KADİR AYDIN"
    Okunması,söylenmesi ve yazılması onunkinden daha kolaydı,
    Ama anmadı beni babamdan gayrı kimse, onu andıkları gibi,
    Ve yazılmadı başka hiçbir yere adım, anamın yüreğinden başka...

Ben gencecik fidandım, daha hiç tomurcuk vermemiş,
    Ve soldurdular beni Lice'de, hayatımın baharında,
    Beni de vurdular,ben de öldüm, bilmem duydunuz mu?
    Ama Bulamadılar beni vuranları 32 saatte,belki de hiç aramadılar...

Ben kendi vatanımda, vatanımı vatansızlardan korumak için öldüm,
    Ben Türk'tüm, adım Türkçe, ama öğrenemedi adımı hiç kimse,
    Bir kez bile manşet de olamadım ya o gül yüzümle gazetelere,
    İŞTE EY KOCA DÜNYA BEN ASIL O GÜN ÖLDÜM...

Ey Koca Dünya Bende Öldüm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağlayın ey dünya Müslümanları ...

Ağlayın ey dünya Müslümanları ...

Başınızı elleriniz arasına alıp kanlı gözyaşları dökün... Kanları seller gibi akan masum, çaresiz ve mustaz'af kardeşlerinize uzanmayan elleriniz için ; müstekbir ve zalimleri sadece kınamakla yetinen dilleriniz için;hayatlarının baharında soldurduğunuz gönül güllerimiz için ağlayın!... Ağlamak;bir parça olsun utanmaktır,bu yüzden ağlayın... Ağlamak bir parça olsun utanmaktır.,bu...
  2. benim dünyam

benim dünyam

BENİM DÜNYAM KÜÇÜCÜKTÜR (sol el yumruk yapılır) KÜÇÜCÜKTÜR AMA SEVGİ DOLUDUR (sol elin parmakları yukarıya doğru açılır) BENDE KÜÇÜĞÜM,KÜÇÜK BİR ÇOCUĞUM (sol elin işaret parmağı açılır) KOŞARIM,OYNARIM (sol elin işaret parmağı koşturulur) ACIKIRIM (sol elin işaret parmağı karına götürülür) ANNEM GELİR BANA SORAR (sağ elin işaret parmağı sol elin işaret parmağı çevresinde dödürülür)...
  3. tut beni ey oruc

tut beni ey oruc

Tut Bizi Ey Oruç ! Hayatın dağdağasında kaçımız dağılmaktan korunabiliyoruz ki? Aklımız dağılıyor. Düşüncemiz dağılıyor. Duygularımız dağılıyor. En beteri hayatımız dağılıyor. İç bütünlüğümüzü kaybediyoruz. Yani, kendimizi kaybediyoruz. Kendimizi kaybedince, insanı da, hayatı da, eşyayı da kendi bütünlüğü içinde göremiyor, okuyamıyor, algılayamıyor ve anlayamıyoruz. Parçanın parça...
  4. Benim Dünyam....

Benim Dünyam....

beni öldürdün neyse bari hamamyolu eskişehir hamamyolu eses Kendi Dünyamda yaşadığım herşey burda sizlerle paylaşaçağım.... Değışık değışık haberlerle ve konularla sizlerle burdayım.... Sizlerinde Yorumlarını bekliyorum MELEKLERİM
  5. Ey benim hiç darılmayanım.....

Ey benim hiç darılmayanım.....

EY HİÇ DARILMAYANIM..... Ey beni en en çok sevenim.. Ey beni en en çok kollayıp-gözetenim.. Ey sesimi hep duyanım! Yaralarımı saranım.. Eyy hiç darılmayanım! Çağırınca koşarak gelenim! Ey bana benden yakınım! Ey beni en çok bilenim! Ey en çirkinimden sonra bile “gel” diyenim! Eyy! Dünya terketse, hiç terketmeyenim! Ey en en vefalım..Ey Sevgili, en sevgili! Meded!.. Ahh.. Ey kadrini hiç...

Sayfayı Paylaş