gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ey Müslüman, edep nedir diye sorarsan

Konu, 'Dini Resimler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ey müslüman edep nedir edep nedir ey müslüman diye sorarsan bil ki her edepsizin edepsizliğine katlanmaktır [​IMG]

Ey Müslüman, edep nedir diye sorarsan bil ki edep, her edepsizin edepsizliğine katlanmaktır."

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ey Müslüman, edep nedir diye sorarsan
    emeğine sağlık

3. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

:S

saolun çok teşekkürler.
    bizim edebiyatçı kompozisyon vermişti de.bn de sözün tamamını arıyordum.

tekrar thx .. :)

Ey Müslüman, edep nedir diye sorarsan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. “Neden ben?”diye sorar mısınız?

“Neden ben?”diye sorar mısınız?

Efsane Wimbledon tenis oyuncusu Arthur Ashe AIDS’ten ölmekteydi. Dünyanın her köşesindeki hayranlarından mektuplar yağmaktaydı. Bunlardan bir tanesi şöyle soruyordu: “Neden Allah böylesine kötü bir hastalık için seni seçti?” Arthur Ashe buna şu cevabı Verdi: Tüm dünyada 50 milyon çocuk tenis oynamaya başlar, 5 milyonu tenis oynamayı öğrenir, 500,000‘i profesyonel tenisi öğrenir,...
  2. edeb..

edeb..

Resûlullah efendimiz(sav) şöyle buyuruyor: "Rabbim beni güzel terbiyesiyle terbiye etti ve edeblendirdi." Sâlik'e lâzım olan, Resûlullah'ın ahlakıyla ahlâklanmaktır. Zira sülûkün ve de tasavvufun özü zaten edebtir. Ebu Hafs-ı Kebir şöyle buyurdu: "Tasavvuf, bütünüyle edebtir. Bütün vakitte edebli olmaktır. Ve bütün hallerde ve bütün makamlarda edebli olmaktır." Hz....
  3. Uyuyor musun? diye sorarsan cevabini alirsin

Uyuyor musun? diye sorarsan cevabini alirsin

uyuyomusun...?? Şimdiye kadar uymadım ama birasdan şeytana uyacam uyuyomusun...?? yoo..uyumuyorum amuda kalkiyorum uyuyomusun..?? yoo ..oturuyorum... uyuyomusun....?? cevabnı bildiğin soruları neden sorarsın anlamamkii uyuyomusun...?? sence? uyuyomusun -hatta horluyorum. -uyuyomusun -yok gözlerimi dinlendiriyorum. (klasik cevap) -uyuyomusun -bi rahat bırakırsan uyuyacam...
  4. hal hatır sorar diye bekledim

hal hatır sorar diye bekledim

Bekledim Saymadim hasretinle bu kacinci yilbasi Bir ihtimal de olsa doner diye bekledim Ne bir demet karanfil ne bir damla gozyasi Bir hal hatir sormayi dener diye bekledim Su kista kiyamette omrume dusen karda Bir dostuma ugrayip ahvalimi sorar da Belki de bir merhamet duyar da Yenilmez gururunu yener diye bekledim Bir yanda gozlerimde ebediyet uykusu Bir yanda seni...
  5. Müslüman olma sebepleri nelerdir ?

Müslüman olma sebepleri nelerdir ?

müslüman olma sebepleri ,müslüman nasıl olunur, müslüman hangi şartlarda olunur,gayrimüslüm hangi sebeple müslüman olur,müslüman olma sebepleri hakkında bilgiler Müslüman olma sebepleri Sual: Bir gayrimüslim, hangi sebeplerle Müslüman olur? CEVAP Bir kâfir, şu üç sebeple, Allah’ın lütfu, kendi araştırması ve birinin duasını almakla Müslüman olur. 1- Allah’ın lütfu ile: Allahü teâlâ, bir...

Sayfayı Paylaş