gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Ey Risalet İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Ey Risalet Tahtının Huşid-i Mah-ı Enveri Vey nübüvvet mazharı ahir zaman Peygamberi Hak Senin Şanında Levlâk okudu Ya Mustafa
    Yani Sensin nur Muhammed Kâinat'ın rehberi
    Sure-i Şemsi-d Duha geldi cemalin şanına
    Alemi kıldı münevver ba kemalin enveri
    Ya Rasulallah şefaat kıl Gazali hasteye
    Bir günahkâr ümmetindir hem kamunun kemteri

Ey Risalet İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gelin Ey Kardeşler İlahisi

Gelin Ey Kardeşler İlahisi

Gelin ey kardeşler gelin Bu menzil uzağa benzer Nazar kıldım şu dünyaya Heman bir tuzağa benzer Bir pirin eteğin tuttum Ara beni deyüp gitti Nice yüzbin günah ettim Her biri bir dağa benzer Ağla derviş Yunus ağla Sen özünü Hakk’a bağla Ağlar isen başına ağla Elden vefa yoğa benzer
  2. Ey Enbiyalar Serveri İlahisi

Ey Enbiyalar Serveri İlahisi

ey enbiyalar serveri ey evliyalar serveri ilahisi enbiyalar sözleri ilahisi evliyalar dinle Ey enbiyalar serveri Ey evliyalar rehberi Ey ins-ü can peygamberi Ehlen ve sehlen merhaba Sen canların cananısın Dertlilerin dermanısın Alemlerin sultanısın Ehlen ve sehlen merhaba Sensin ol mahbub-i hüda Etme şefaatten cüda Ahmed Muhammed ve Mustafa Ehlen ve sehlen merhaba Bunca nebiler geldiler...
  3. Ey Kardeş İlahisi

Ey Kardeş İlahisi

kardeş ilahisi ey kardeş ilahisi ilahileri Gelin ey kardeşler gelin Bu menzil uzağa benzer Nazar kıldım şu dünyaya Heman bir tuzağa benzer Bir pirin eteğin tuttum Ara beni deyüp gitti Nice yüzbin günah ettim Her biri bir dağa benzer Ağla derviş Yunus ağla Sen özünü Hakk�a bağla Ağlar isen başına ağla Elden vefa yoğa benzer
  4. Ey Yolcular İlahisi

Ey Yolcular İlahisi

ey yolcular ilahisi ey yolcular ilahisi sözleri ilahi sözleri ilahisinin yol muhammedin yoludur ey yolcular ey yolcular yol muhammedin yoludur her bahçenin gülü kokmaz gül muhammedin gülüdür
  5. Ey Ey Yavrularım İlahisi

Ey Ey Yavrularım İlahisi

giyindir kuşandır bayram gününde ey ey yavrularım yavrularım sana emanet ilahisi ilahisi dinle ilahi ey ey yavrularım sana emanet gözlerimin yaşı akıp durmasın yalvarım öksüzlügü bildirme arada boynunu büküp durmasın imanın ufacık körpe kuzular degişmezmiş kaderdeki yazılar ac koymaha kemiklerim sızılar kara toprak beni sıkıp durmasın onlar hediyemdir sakla yanında ne olur mezarım göster...

Sayfayı Paylaş