gebe
  1. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Eylül işte..

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında destina_ tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Eylül... Fersude sonbaharların giriş kapısı... İlk yaz rüzgârından alınmış bir hızla savrulan düşüncelerin, hoyrat hayallerin ve avare zamanların yorgunluğu, kırgınlığı, pejmürdeliği içinde yeniden derlenip toparlanması gereken hayatın rengi... Ve yeniden başlamanın yorgun ritmini hatırlatan yağmurlar... Bölük pörçük hatıralar, kırık dökük sevinçler... Şiir kılığında gelen acı...

Eylül işte; nâm-ı diğer, hüzün...

Eylül... Her şair için ayrı bir Leyla; kurşunî gelinlikler giyinip de gelen... Dilemmaların çıldırtıcı sükunu bir yanda; ve bir yanda sislerin ve buğuların ardından sökün edip yürümüş sancıların ilhamı... Katar katar uzaklaşan kuşların kanatlarına yüklenen son arzular kadar umutsuz ve beklenesi...

Eylül işte; nâm-ı diğer, pişmanlık...

Bilmiyorum, siz bu yazıyı okurken yağmur yağıyor olacak mı?.. Belki yapraklar savruluyordur şimdi bulunduğunuz şehirde; belki sular kararıyordur yavaş yavaş... Altın kızılı bir gurubun soyunmuş dalında çifte kumruları seyrediyorsunuz belki de... Bir sanatoryum bahçesinde gezinen uzun saçlı, zayıf ve genç iki kaderdaştır belki ikindiler ve yağmurlar... Belki sizin kentin huzurludur akşamları, belki de alaca düşmüş gecenin bir yüzünde siyah tırnaklarını ruhunuza geçirmeye çalışan ifritler dolaşır...

Eylül işte; nâm-ı diğer melal...

Tenha yollar, aşınmış günler, hayata dar gelen arzular ve kanadı kırık kuşlar... Tabiatın birden uyanıp gerçeği gören yüzü... Kıymeti bilinmeyen lezzetin çamurlara bulaşmış sarı bir acılık tarafından istilasına karşı şaşkınlık... Acıların beyhude, sevinçlerin zavallı, mutlulukların fanî olduğunu anlamanın dehşeti...

Eylül işte; nâm-ı diğer, ölümün rengi...

Eylül... Yaşanmamış mevsimlerin en gerçeği... Uçuk benizli koşuşturmacalar, yeniden kurulan defter kitap pazarı... Eski okul çantasına kalem yerine ancak gözyaşını koyarak okula giden minik adımlar... Yoksul mahallelerde gitgide çamurlanacak karanlık sokaklar... Camlara mıhlanıp 70 yıllık muhteşem bir sükût ile yolları seyreden kırçıl hatıralar... Ciğer paresini okula eksik kitapla gönderen annenin yüreğindeki çizik... Para etse canını da verir ama...

Eylül işte; nâm-ı diğer, acının mührü...

_alıntıdır

Eylül işte.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Keremcem - Eylül

Keremcem - Eylül

Senden aldım yine ilhamı Yüzünden aldım gözümden gitmiyor aşkım Bekleme kendini göster Benden aldın beni bitanem Götürdün ama uzaktan olmuyor aşkım Bi haber kendini gönder Eylülün ortasında ha yak beni yağmur öncesi Kırmızılar içinde güller kıskanır seni Ey aşk nihayet Kalmadı yarama basmayan Gül yerine diken kokladım Çal kapıyı gel yar yine Aşkına nihavent şarkılarla avundum...
  2. İşte Meleklerim 2012 Eylül Ayı Konser Haberlerini Sizinle Paylaşıyoruz...

İşte Meleklerim 2012 Eylül Ayı Konser Haberlerini Sizinle Paylaşıyoruz...

Eylül Ayı Konser Haberleri Eylül Ayı Konser Yapacaklar Konser severlere duyuru....Bakalım Eylül ayında kimler sahneye çıkacak....Şebnem Ferah,Duman,Şevval Sam,Ferhat Göçer bunlardan bazıları....Sevdiğiniz sanatçının konserini aman kaçırmayın meleklerim.... Bu eylül konser yağmurlarına hazır olun Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu yine birbirinden güzel sese ev sahipliği...
  3. İşte 9 Eylül 2012 Sayısal Loto Çekilişi Kazandıran Numaralar

İşte 9 Eylül 2012 Sayısal Loto Çekilişi Kazandıran Numaralar

Süper Loto Çekiliş Sonuçları 9 Eylül Süper Loto Sonuçları Sevgili melekler, bu sayfamızda 9 Eylül Süper Loto Sonuçları ve haftanın kazandıran numaraları ile karşınızdayız... Süper Loto Çekilişi 255. haftanın kazandıran numaraları şöyle 4, 15, 18, 42, 44 ve 47 olarak belirlendi. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen Süper Loto çekilişinde bu hafta 6 bilen...
  4. İşte 14 Eylül Haftasında Gösterime Giren Filmler....

İşte 14 Eylül Haftasında Gösterime Giren Filmler....

14 Eylül Haftası Gösterime Giren Filmler Haftanın Filmleri Sinemaseverler işte bu hafta gösterime giren filmler burada...İyi seyirler bol eğlenceler diliyor ve filmler hakkında biraz bilgi paylaşıyoruz sizlerle....İşte eğer film izlemeyi çok seviyorsanız bu filmler sinemaseverler tarafından en kötü filmler seçildi... Haftanın filmleri 14 Eylül haftasında 6 yeni film gösterimde....

Sayfayı Paylaş