gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

EyLüL Ve NiSaN/İKisiDE YağMuR.

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Susmak acı bir hançerdir, en güzel cümlenin gövdesinde. Nokta niyetine asılı durur boynunda. Yada orta yerinde saplıdır, kana bular sonrasını . Konuşmadan anlatılacak, yada konuşulmayacak halleri anlatmak için yazılmıştır yazgısı. Gök mavisi biçilmeden, yer suları kurumadan kurumaz cümlenin ıslaklığı. Ama susuşlar herdem yakan çöl kuruluğundadır, ama her an bulutsuzda yağabilen bir kuruluktur bu. Öyle bir acıdır ki susuş, cümlenin en tatlı yerine düşüverir. Bir acı haber gibi. Kan çanağı gözleri yere mıhlar, aklı akla kenetler, aklında bittiği yerde durur. İşte çok zaman susmak orda öylece durmaktır.

Bazen adı, "unutmaktır" susmaların. Unutuşun duruşa dönüşmüş geniş zamanda çekilmiş halidir. Hiçbir çekim bu kadar yakışmamıştır, susmalara. Unutmak nimettir diyen bir susuştur ve ardından çözümsüz bir cümleyi bırakacaktır. Anlayan ağlayacaktır, anlamayan anlamlandıramayacaktır. Anlayamayan için bu susuşun adı aynı zamanda ihanetede denk gelmektedir.

Ciltler dolusu cümleye, bir noktadır susmak. Bir noktaya asılmak ve göklerde bulmaktır kendini.

Susmak; gözyaşının ilk göbekten akrabasıdır, ikisinin de göbeği aynı gülün dibine gömülmüştür. Ve ikisi de gül renginde susarlar sustukları zaman. İkiz kardeşidir, kan kardeşidir, can kardeşidir. Aynı batında dünyaya gelmiş tek yumurta ikizleridir beklide. Birine dokununca diğerinin ses verdiği, birine anlatınca diğerinin öğrendiği, birine kibrit çakınca diğerinin tutuştuğu bir kardeşlik. Ne bir gözyaşına kurban olacak kadar ateş, ne bir ateşe İbrahim olacak kadar uzaktadırlar.Ama ateşe gül olacak yakınlıktadırlar..

2. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: EyLüL Ve NiSaN/İKisiDE YağMuR.
    çok güzel cnm teşekürler

3. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: EyLüL Ve NiSaN/İKisiDE YağMuR.

Ellerine sağlık canımm, çok güzeldi...

EyLüL Ve NiSaN/İKisiDE YağMuR. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uğur ışılak-eylül yağmuru

uğur ışılak-eylül yağmuru

Güneşle doğarken yıldızla sıyrıldık Bir eylül yağmuru yağarken ayrıldık Ufukta gözümüz kan ağlar özümüz Bir beden gibiyken ne idik ne olduk Gelen yok giden yok halimi bilen yok Çaresiz yalnızım derdimi bölen yok Beraber yürüdük isyankar yıllarda Şimdi her birimiz riyakar kollarda Kırıldı kanadım bitmedi inadım Sevdiğim gel artık gözüm yollarda Gelen yok giden yok halimi bilen yok Çaresiz...
  2. Ferdi tayfur- nisan yağmuru

Ferdi tayfur- nisan yağmuru

ferdi tayfur şimdi cok uzaklarda yine nisan yağmurunda ıslanacağım ferdi tayfur şarkı notaları şimdi çok uzaklarda şarkıları notaları Yine nisan yağmurunda ıslanacağım Yine sensiz bulutlarla dertleşeceğim Farkında olmadan üşüdüğümün, hasret ateşiyle kavrulacağım Benim böyle feryadımı duymuyor musun Sensiz benim tek tesellim anlamıyorsun Şimdi çok uzaklarda gurbet ellerdeyim Hayatın çekilmeyen...
  3. Nisan Yağmurları

Nisan Yağmurları

Yine nisan yağmurlarında ıslanacağız..... Eski Ferdi Tayfur parçasıdır arkadaşlarım. Ne güzel olur nisan ayında yağan yağmurlar. Ve o yağmurlar altında yürümek azda olsa ıslanmak
  4. Nisan Yağmurunun Faydaları

Nisan Yağmurunun Faydaları

Nisan Yağmurunun Faydaları nelerdir kızlar duyduğuma göre Nisan Yağmuru çok faydalıymış acaba ben mi yanlış duydum sizde bilgi verirseniz anlayacağım :)
  5. Nisan Yağmuru Mucizesi

Nisan Yağmuru Mucizesi

sevgili melekler bugün gördüğüm bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum nisan yağmurları ve şifaları meğersem bu ayda yağan yağmurun şifası çok çok fazlaymışş işte ayrıntılar Resulullah s.a.v buyurdular ki; Beni hak Peygamber olarak gönderen Cenâb-u Hakk’a yemin ederim ki, çocuğu olmayan bir erkek, bu sudan hanımına içirirse, ü Teala’nın izni ile hanımı hamile kalır Hanımının başı...

Sayfayı Paylaş