gebe
  1. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    498
    Ödül Puanları:
    63

Eylülden kakaolu ıslak kekli pasta....

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında *EYLÜLMEHMETUTKU* tarafından paylaşıldı.

Melekler kesinlikle denemeniz gereken muhteşem bir tarif.... ben yaptım ve komşularım çok beyendi yapın herkesi kendinize hayran bıraktırın :D:D MALZEMELER

KEK HAMURU İÇİN : KEKİN ÜZERİNE DÖKÜLECEK SOS İÇİN :

3 adet yumurta 1 yemek kaşığı kakao
    1 buçuk su bardağı şeker 1 su bardağı süt
    2 su badağı un Yarım su bardağı şeker
    Yarım su bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı sıvı yağ
    1 su bardağı süt
    1 paket kako (50gr)
    1 paket kabartma tozu
    1 paket vanilya

Sonradan üzerine dökeceğiniz 1 paket hazır puding

YAPILIŞI:

Geniş bir kapta şeker ve yumurtaları çırpın şeker içinde iyice eriyene kadar. Daha sonra karşıma yağı sütü ekleyip tekrar karıştırın daha sonra unu dökün yanlız unu hemen karıştırmadan unun üzerine vanilya kakao ve kabartma tozunu dökün ve bir kaşıkla üzerinden hafifçe unla karıştırın daha sonrada mikserle iyice hepsini karıştırın.Yağlanmış tepsiye karışımı dökün.ve 165 derecelik öncede ısıtılmış fırında koyun kabarıp üzeri çatlayana kadar pişirin çatlayınca fırını açıp bir kürdan yardımıyla kekin pişip pişmediğini anlayabilirsiniz eğer kürdanda hamur kıvamı ile kürdan batıyorsa kekiniz pişmemiştir eğer kürdan temizse kekinizi fırından çıkarabilirsiniz.kekiniz fırındayken kekin üzerine dökeceğimiz sosu hazırlaybilirsiniz yukarıda yazmış olduğum sos malzemeleri bir tencerede bir taşımlık kayayınaya kadar pişirin ve soğumaya bırakın fırından çkardığınız sıcak kekin üzerine soğumuş olan sosu heryerine eşit olcak şekilde dökün bir gün dinlenmeye bırakn ertesi gün servs etmeden bir saat önce hazır pudinglerden bir paket pişrip puding sıcak olacak şekilde kekin üzerine dökün...kakaolu ıslak kekli pastanız hazır afiyet olsun :D:D

MaWiM ve TİTAN bunu beğendi.
  2. *EYLÜLMEHMETUTKU*

Beğenilen Mesajlar:
    498
    Ödül Puanları:
    63
    kızlar malzemeler birbirine girmiş ben yazıyorum tekrar
    [h=1]Eylülden kakaolu ıslak kekli pasta....[/h]Melekler kesinlikle denemeniz gereken muhteşem bir tarif.... ben yaptım ve komşularım çok beyendi yapın herkesi kendinize hayran bıraktırın [​IMG]

MALZEMELER

KEK HAMURU İÇİN :
    3 adet yumurta
    1 buçuk su bardağı şeker
    2 su badağı un
    Yarım su bardağı sıvı yağ
    1 su bardağı süt
    1 paket kako (50gr)
    1 paket kabartma tozu
    1 paket vanilya

KEKİN ÜZERİNE DÖKÜLECEK SOS İÇİN :

1 yemek kaşığı kakao
    1 su bardağı süt
    Yarım su bardağı şeker
    1 tatlı kaşığı sıvı yağ

Sonradan üzerine dökeceğiniz 1 paket hazır puding

TİTAN ve smiley bunu beğendi.
  3. Ayse.Feyza

Ayse.Feyza Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Ödül Puanları:
    43
    hani resim eylülll rasimsiz kabul etmem hahaha

4. *EYLÜLMEHMETUTKU*

Beğenilen Mesajlar:
    498
    Ödül Puanları:
    63
    dayanamayıp yedik:D:D bitti sayılır şimdi parça pincik konmaz yapan eklesn görelim :D:D

5. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    ay ellerine saglik cok güzel duyuluyor valla bende yapsam :D:D

*EYLÜLMEHMETUTKU* bunu beğendi.
  6. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sen en iyisi bir daha yap ve resim koy :D:D

7. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    497
    Ödül Puanları:
    93
    yav bende amcamın oğlu askerden geldi ziyaretine gitcez dedim boş gitmeyek tatlı yapim. uydurnasyon bi tatlı yaptım. bi paket bisküviyi toz yaptım elimle tereyağ eritip bisküviyi yoğurdum yağla borcama bastırıp yerleştirdim. üstüne vanilyalı puding pişirdim döktüm üstüne kakoo sarptim vişne reçelinin suyuyla süsledim attım. dolaba. ben 2 aydır diyetteydim. yani artık tak etti canıma gittim geldim dolaba tatlıya bakarak ağlıcam nerdeyse yapmaz olaydım sonra bi baktım oturmuşum tatlıyı yiyorum. resmen kendimi kaybettim. :18: kötü durumdayım seni anlıyorum eylül nasıl resim moycanki insan dayanamayıp yiyo napalım afiayet olsun bize

8. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Kakaolu ve çikolatalı kek ve pastalar benim ilgi alanıma girdiği için hemen sayfaya daldım ağzımın sularının akacağı görseli beklerken ne yazık ki resim göremedim:S Yaptığın pastanın en kısa zamanda görselini senden bekliyoruz Eylülüm bir dahaki sefer yiyip bitirmeden önce resim çekiver bir zahmet:D:D

9. *EYLÜLMEHMETUTKU*

Beğenilen Mesajlar:
    498
    Ödül Puanları:
    63
    ayyyy ne güldüm sen çok yaşa emi mawimmmciimmm olur bidahakine çeker koyarım ama süper ötesi vallahi :D:D

MaWiM bunu beğendi.
  10. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Tabi pastayı yaptın baktın güzel lezzetli nerden aklına gelecek resmini çekmek hemen homini gırtlak cukkaya indirdin demi cakkallll hahahahaha böhöhöhöytttt hahaha

11. *EYLÜLMEHMETUTKU*

Beğenilen Mesajlar:
    498
    Ödül Puanları:
    63
    doğru söze ne denir mawim saygı ile eğiliyorum :D:D

MaWiM bunu beğendi.
  12. *LAVİNNYA*

*LAVİNNYA* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    557
    Ödül Puanları:
    93
    resim yoksa pastayı yapmam ben hahaha allah seni eylül hahaha

Eylülden kakaolu ıslak kekli pasta.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kakaolu Islak Kurabiye nasıl yapılır tarifi burada

Kakaolu Islak Kurabiye nasıl yapılır tarifi burada

gebelik ıslak kurabiye MALZEMELER 1 paket margarin 3 çorba kaşığı kakao 2 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 paket kabartma tozu şerbeti içi: 1 su bardağı şeker 2 su bardağı soğuk su HAZIRLANIŞI Bütün malzemeler karıştırılıp yumuşak bir hamur yapılır sıcak fırından çıktıktan sonra soğuk şerbete batırılıp çıkarılır üstüne hindistan cevizi serpilir
  2. Kakaolu Islak Kurabiye

Kakaolu Islak Kurabiye

kakaolu yumuşak kurabiye gebelik ıslak kurabiye kakaolu hindistan cevizli ıslak içi hindistan cevizli Kızlar tarif benden yapması sizden :D:D HAZIRLANIŞI Bütün malzemeler karıştırılıp yumuşak bir hamur yapılır sıcak fırından çıktıktan sonra soğuk şerbete batırılıp çıkarılır üstüne hindistan cevizi serpilir. MALZEMELER 1 paket margarin 3 çorba kaşığı kakao 2 adet yumurta 1 su...
  3. kakaolu ıslak kek (=

kakaolu ıslak kek (=

kakaolu islak kek kakaolu ıslak kek yaş yas tepside ıslak tarifi Malzemeler: 2 su bardağından biraz eksik toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 1 paket vanilya 1 paket kakao (25 gr) 3 yumurta 1 paket kabartma tozu Alabildiğince un Yapılışı: Şeker,süt, sıvı yağ, vanilya ve kakaoyu bir kapta şekerler eriyinceye kadar karıştırıyoruz. Bu karışımdan 1 su bardağı ayırıyoruz. Kalan...
  4. kakaolu ıslak kurabiye tarifi

kakaolu ıslak kurabiye tarifi

kakaolu kurabiye ıslak kurabiye tarifi malzemeleri nasıl yapılır hakkında genel bilgiler burda melekler sevgili melekler size çok güzel bir kurabiye tarifi vercem mutlaka deneyinn kakaolu ıslak kurabiye ıslak kurabiyede olurmu demeyin olur :D:D bende yeni duydum daha öncede prenses kurabiyesi tarifi vardı sitede onuda ilk duymuştumm tadına baktım güzeldii bunuda ilk defa duyuyorumm çokta...
  5. Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

ıslak kek tarifi ıslak kek nasıl pişirilir ıslak kek malzemeleri çikolata krizim tuttuğunda aklıma ilk gelen şey nedense çikolatalı kek oluyor. ıslak kekin beni cezbedici bir yanı var. çok kolay pratik olmasıda ayrıca işime geldi tabi. akşamları çayın yanında birşeyler arıyor insan. bende en sevdiğim keki yapıyorum elbette. malzemelerine ve yapılışına gelince meleklerim 2 su bardağı süt 2...

Sayfayı Paylaş