Eyvah boşanıyorum

B

Bahtikara

Forum Okuru
Eyvah boşanıyorum
ben 26 yasinda ogretmenim.1.5 yillik evliyim.esim 28 yasinda polis.ailelerimiz arasinda inanilmaz kultur farki var.en basta herkes soylese de ben bu durumu girmezden geldim ve herkesi ailemi de dahil karsima alarak cok asik oldum ve evlendim.ailem bize inanilmaz destek oldu maddi ve manevi.esimin ailesi tam tersi...surekli maddi beklentileri oldu bizden.

fakat ev araba esya vs...borclarin icinde oldugumuz icin destek olamadik.annesi bu durumda bana saldirmaya basladi.gelin kaynana tartismalari boyle devam etti.hamileydim ve bana korkunc seyler yasattilar.esim de arkamda duramadi.bosanalim diye tutrurdu.malesef buyuk bir hatayla ben de hormonlarimim etkisiyle bebegi aldirma karari aldim.hep o durumda esimin bana sahip cikmasini bekledim aslinda gel barisalim demesini bekledim.tam aksine bosanalim diye tutturdu...bu olaylar 1.5 ay once yasandi.bebek olayinda esim de imza verdi fakat suan ailesi ve kendisi sadece beni sucluyorlar.aldirmasaydin olurdu ama artik bebek yok sen de öldün diyor.araya bir suru insan girdi.ben defalarca yalvardim esime.fakat ikna olmuyor.seni seviyorum ama bu evlilik bitmeli diyor.bebegin öldüğu gun biz de öldük diyor.seviyorum ama bitsin ne demek aklim almiyor benim...ailesi de bitsin diye baski yapiyor.ben bir aydir ailemde kaliyorum beni eve kabul etmiyor.evdeyken de vedalasti benimle aglayarak sarilarak...iki gunde bir msj atiyor ne zaman bosanicaz hadi bosanalim.evi satalim da paralarimizi paylasalim diyor.ben surekli oyaliyorum.anlasmali bosanmak istiyor tek tarafli dava acmiyor.

ve bugun babasi benim babami aradi artik bu is bitsin ne zaman bosanacaklar dedi.babam da ben hayir islerinde varim şer işlerinde yokum dedi...hayatimda hic bu kadar assagilanmamistim.bir erkegin babasi gelinin babasini arayacak ve bosanilsin diyecek.buyuk ihtimalle esim de onlarin sozlerini yerine getirmek istiyor.bu durumda ne yapacagimi sasirdim inanin.evliligimin kurtarilacak bir tarafi kalmis mi?eger kurtarilabilirse ne yapmaliyim? Yoksa bitmis de ben bosuna mi cirpiniyorum.bunlari yasayip da evliligi duzelen oldu mu hic.umutsuzum artik esim beni asla istemiyor.kafasinda bitirmis tek dedigi sey ne zaman bosanicaz.cok zor durumdayim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar,

Öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum. Zaten geçmişte olmalı. Hala neyin peşindesin anlamış değilim. Ortada bulunan bir bebeği, ama onun sana verdiği sıkıntı ama senin psikolojik sıkıntından dolayı istememişsiniz ve sitemizde bebek hasreti ile yanıp tutuşan bir çok annenin de için isızlatarak aldırmışsınız.

Buraya kadar yazdıklarım canınızı biraz acıtmadı ise devam ediyorum. Öncelikle sinin arkanızda kim durur kim durmaz bilemiyorum ama biz sizin arkanızdayız. Eşinin zerre şekilde yanında olmayan ve bebeğinin aldırılması için imza veren bir adamla sizin ahirette bile görüşmemeniz gerekiyor. Oyalama taktiğinden vaz geçin. Ortaklığınız zaten bitmiş durumda. Kararlı olarak bu ayrılmanın arkasında durmadığınız sürece kendi ailenizin de gün gün canını acıtacaksınız. Paraymış pulmuş hepsi hikaye satın ne varsa yarısını istiyor ise yarısını verin defolsun gitsin hayatınızdan !

Kendinize sıfırdan ailenizle güzel bir sayfa açın. Olmayınca zorlamanın daha da mantığı emin olun yok. Siz hala neyin peşinde siniz ? Adam, ne sizin ne de bebeğinizin arkasında durmamış, Amiyane tabirle Alem-i feriştah olsa durmayacakta, sizin bir araya gelmenizin mümkünatı yok ! Bunu o kafanıza lütfen sokun. Kalkın şimdi ayaklarınızın üzerine, gidin bir avukata durumu anlatın hiç bir şekilde de karşı karşıya gelmeden, yüz yüze görüşmeden avukatla işinizi halledin. Alsın sizden maddi anlamda ne alıyorsa defolsun gitsin hayatınızdan ! Ne böyle sevgi olur, ne de böyle bir duruş.

Hadi kalkın ve işi bitirin !

Siz sizi istemeyen ,bebeğinizi aldırtan ,ardında durmadığınızı söyleyen bir eşi hala neden mevzu yapıyorsunuz inanın anlamadım... Her koşulda eşler birbirini ailelerine karşı ezdirmemeliler,sizin eşiniz maalesef ki bunu yapmamış ve sürekli boşanmak isteyen bir adamdan bahsediyorsunuz ve bu adam sizin kocanız,bence kadınlık gururunun çoktan devreye girmiş olması gerekiyordu. Hiçbir kadın yazdıklarınızı hak etmez. Hazır karşı tarafta hevesliyken ve iş daha da saygısız boyutlara ulaşmadan kangren olmuş bacağı kesmelisiniz.. Evlenmek gibi boşanmak ta var hayatımızda , kırıp dökmeden herkes kendi yoluna gitmeli,bu enkazdan artık ne sevgi ne saygı çıkmaz... Saygımla ..

Ben de boşandım ben de yaşadım bu güçlükleri. ama inan bana hiçbir şeyin sonu değil. belki başlarda biraz zorlanacaksın evet, ama sonrasında kendi yoluna bakabileceksin gayet güzel. unutma bir kapı kapanırsa diğeri açılır ve sen çaresiz değilsin.

Geri