gebe
  1. renesme

renesme Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    28

Ezan sesi ile göbeğe RTÜK'ten ceza

Konu, 'Magazin' kısmında renesme tarafından paylaşıldı.

Ezan sesi ile göbeğe RTÜK'ten ceza
    Charlie'nin Melekleri, ezan sesi eşliğinde göbek dansı yapınca Star TV'ye ceza geldi.

Ünlü TV dizisi ve sinema filmi "Charlie'nin Melekleri" oryantal dans müziği ve ezan sesi eşliğinde göbek dansı yapınca, RTÜK'ten ceza geldi. RTÜK filmdeki bu sahneler nedeniyle Star TV'ye uyarı cezası verdi.

Gazeteport'un edindği bilgiye göre RTÜK toplantısında 5 Temmuz 2013 günü yayınlanan Charlie'nin Melekleri adlı film ele alındı. Hazırlanan raporda, "Filmdeki bir sahnede, oryantal dans gösterisi sırasında ezan sesi duyulmaktadır. Charlie'nin melekleri dansöz kıyafetleriyle bir kişinin önünde oryantal dans gösterisi yapmakta, bu sırada onları izleyen kişi de içki içmektedir" denildi.

RTÜK üyeleri de, "Ezan; oryantal dans müziğinin bir parçası haline getirilerek müzikle bütünleştirilmiş, Müslümanlarca kutsal olan ezan bir dans çeşidi ile iç içe kullanılarak, insanların inandığı değerler incitilmiştir" görüşünde birleşti. Yasada yer alan 'Toplumun milli ve manevi değerlerine aykırılık' gerekçesiyle, Star TV'ye uyarı cezası verdi. İhlalin tekrarı halinde para cezası uygulanacağı da bildirildi.

Ezan sesi ile göbeğe RTÜK'ten ceza konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İstanbul'un Ezan Seslerİ

İstanbul'un Ezan Seslerİ

İstanbul'da yaşayanlar bilirler büyük camilerin birbirlerine yakın olduğu semtlerde çifte ezan okunur. Birbirine yakın iki câmide müezzinler ezânı minârelerden karşılıklı okurlar ve buna �çifte ezân� denir. Doyulmaz bir lezzettir. Hele ince ruhları bir anda yakalayan bu sese Üsküdar'da, akşam vaktinde, güneşin son ışıkları sahili altına boyadığı zaman yakalandıysanız, gönüllü tutsaklığınız...
  2. Ramazan:cenneten gelen ezan sesidir

Ramazan:cenneten gelen ezan sesidir

İnsanlık altın çağını yaşardı. Komşunun tavuğunun, komşuya kaz görünmediği yıllar. Anaların başı örtülü. Dostluğa uzuyor sakallar, kardeşliğe, ülke sevgisine. Din üzerinden siyasete açılmamış yollar. Erkekliğin en delikanlı zaman dilimi. Ekmekler bile bozulmamış daha. "Orucumu seninle açtım, hamdolsun verdiğin nimetlere." İftar sofralarında kulaklar radyolara açık, gönüller...
  3. Behzat Ç.'ye RTÜK'den ceza

Behzat Ç.'ye RTÜK'den ceza

behzat ç, dizisi, rtük, yeni ceza hakkında detaylı bilgiler arkadaşlar Star Tv ekranlarında yayınlanan sevilen polisiye dizi Behzat Ç.'ye RTÜK'den ceza gelmiş...Şimdi geçiyorum haberin detaylarına Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünü oynadığı dizinin geçen günlerde argo ve küfürlü cümleleri nedeniyle daha geç bir saatte yayınlanması gerektiği gündeme gelmişti. RTÜK, dizide kötü Türkçe...
  4. tuhaf :S  ezan sesi

tuhaf :S ezan sesi

melekler merhaba.... bnm bır sorunum var su 2 aydır mesela ben roman havasını cook sevıorum oynamayı falan ama son 2 aydır roman havasını actıqım zaMAN hemenn kulaklarımda ezan sesı hemen tv ksıyorum ama ezan yok acıyorum sarkıyı yıne ezan sesı artık sarkı yada roman havası dınleyemıorum delırıyormuyum acill:S
  5. rüyada ezan sesi duydum

rüyada ezan sesi duydum

Merhaba rüyamda eza nsesi duyuyordum irkilerek uyandım, sanki kulağımda hala aokunuyordu. Bir süre uyuyamadım, iyi birşey mi bu rüya ? Teşekkürler..

Sayfayı Paylaş