gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Ezberlemek

Konu, 'E-F' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Kur'an, hadis, kaside, mevlid, hikmetli ve faydalı şiir ve herhangi bir metni ezberlemek hidayete, yoksulluk ve kıtlıktan sonra bolluğa, ümidini kestiği şeyin gerçekleşmesine, Süfli ve bayağı şeyleri ezberlemek faydasız ve gereksiz şeylerle zaman harcamaaya delalet eder.Rüyada tesbih ve peygamber medhiyesini, münacat ve tevhidi ezberlemek, sapikliktan hidayete, kitliktan rizka üzüntü ve sikintidan kurtulusa, izzete, yükseklige, ümitsizlikten sonra çocuga, sikintidan sonra sevinç ve ferahliga isarettir

Ezberlemek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. SEni Ezberlemek İstiyorum

SEni Ezberlemek İstiyorum

Seni ezberlemeye calisiyorum. Kendini bana birak, senden alabilecegim hicbir sey yok, hele senin haberin olmadan asla. Gözlerine dokunmak için ne kadar uzun zamandir bekliyorum biliyor musun? Ya saclarini koklamak için. Yasemin gibi kokuyorlar... Belki de daha güzel. "Böyle kokmayi nasil basariyorsun?" derdim hep,Sende bana, "Sen koklamayi biliyorsun derdin" Siyah...
  2. Seni Ezberlemek...

Seni Ezberlemek...

Kendini bana birak, senden alabilecegim hicbir sey yok, hele senin haberin olmadan asla. Gozlerine dokunmak icin ne kadar uzun zamandir bekliyorum biliyor musun? Ya saclarini koklamak icin. Yasemin gibi kokuyorlar... Belki de daha guzel. Oyle ezberlemek istiyorum ki seni, unutmak denen sey bile hasetlensin. Kirpiklerini dusundukce rimel olup bulasmak geliyor icimden. Bir firca kadar bile...

Sayfayı Paylaş