Ezel'de Ramiz Dayının okuduğu son şiir | Melekler Mekanı FORUM - 25 Eylül 2016

Ezel'de Ramiz Dayının okuduğu son şiir

Konu, 'Biten Diziler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    596
    Ödül Puanları:
    0
    ramiz dayının okuduğu kitaplar ramiz dayının son sözleri insan yaşarken özgürdür dayı son şiir kitapları
    Ezel dizisinde söylediği özle sözlerle ve okuduğu şiirlerle izleyenlerin beğenisini birkez daha kazanan ünlü oyuncu Tuncer Kurtiz (Ramiz Dayı)'nın dizide okuduğu son şiir...

DAYININ SON ŞİİRİ
    Gömdüm hepsini geliyorum
    İnsan yaşıyorken özgürdür

Yaklaştım iyice geliyorum Her insan biraz ölüdür
    Biz de biraz ölüyüz
    Ölüler ki bir gün gömülür
    İçimizdeki ölüler
    Dışımızdaki ölüler

RAMİZ ÖLDÜ, ÖZLÜ SÖZLERİ YAŞAYACAK
    Ramiz Dayı'nın dizi boyunca söylediği aforizmalar yani özlü sözler de dillere destan oldu. İşte o özlü sözlerden bazıları:

- Bazen yaşamak için öldürmek zorundasın. Bazen yaşamak için içindeki sevgi seni öldürmeden sen onu öldürmek zorundasın.
    - Portakalı soymadan içinin iyi olmadığını anlayamazsın.
    - Yani diyeceğim o ki şimdi sen güçlüsün, gençsin, vurup bana beni yere yıkarsın, dua et ki o iş orada bitsin. Çünkü iş orada bitmezse vurup beni yıkamazsan, yere, boyuna poşuna, gelmişine geçmişine bakmam bu işi ben başlattım bitirmeden bırakmam.
    - Yemin etmeden bir daha düşün, çünkü sadakatle başlayan her şey ihanetle biter.
    - Hesap görmek, hesap etmekten zordur yeğenim.
    - Eğer birisi seni aldatmışsa bu onun suçudur. Eğer o kişi seni pek çok kere aldatmışsa bu senin suçundur.
    - Bazen hayat seni öyle zorlar ki yeğenim yolun başında kimdin, unutursun.
    - Bazen öyle acır ki için, değiştin sanırsın. Şimdi dersin, şimdi her şeyi yapabilirim...

Ezel'de Ramiz Dayının okuduğu son şiir konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Adnan'ın Bihter'e okuduğu şiir (;

adnanın bihtere okuduğu şiir video aşkı memnuda adnanın bihtere okuduğu şiir aşkı memnudaki gerçek adı memnu gerçek adı Aşk-ı memnu'da, evililik yıldönümlerinin kutlamasında Adnan'ın Bihter'e okuduğu şiir, İşte Yaşar Ümit Oğuzcan'ın yazdığı o şiir! Kadınlar için sone, Ben güzel gözlü kadınları severim Bir de küçük ayaklıları, uzun boyluları Hem nasıl severim, öyle severim işte...
  2. 4.Bölümde Kanuninin Hürreme Okuduğu Şiir

muhteşem yüzyılda okunan şiir muhteşem yüzyılda okunan şiirler yüzyıl kanuninin hürreme okuduğu şiir muhibbi şiirleri yüzyıl kanuni nin şiirleri Muhteşem yüzyıl dizisinin 4.cü bölümünde Kanuni'nin Hürrem'e okuduğu aşk dolu satırlardan oluşan şiirin sözlerini sizlerle paylaşıyorum. Nihayet gözüm gördü gönlüm sevdi Bunlar suçsa gel öldür Allahtan hep şehitlik isterdim Allaha şükürler olsunki...
  3. pala dayının son şarkısı

Sanki marstayım isimli bir parça seslendirmiş pala dayı :D:D bu şarkının geri kalan sözlerini bilen var mı ana sözler lazım :)
  4. Bir çocuk sevdim Timurun hastanede okuduğu şiir

Bir çocuk sevdim Timurun hastanede okuduğu şiir neydi lütfen buradan o Bir çocuk sevdim Timurun hastanede okuduğu şiiri paylaşırmısınız acaba?
  5. Karadayının Son Bölümünde Feride'nin Okuduğu Şiir

bence sende herkes gibisin şiiri kime ait, nazım hikmet şiirleri, feridenin okduğu şiir, karadayı sonbölümde feridenin okuduğu şiir kime ait, feridenin okuduğu şiirin sözleri Atv ekranlarının reyting rekoru kıran sevilen dizisi Karadayı, izleyici ekran başına kilitmeye devam devam ediyor. 17 Kasım 2014 akşmı oynanan bölümün de hakime Feride'nin okuduğu şiir duygusal anlar yaşattı. Nazım Hikmet...

Sayfayı Paylaş