gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Ezmek yada ezilmek bütün mesele bu

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

ezilmek ayakla ezmek
    EZMEK YADA EZİLMEK BÜTÜN MESELE BU --------------------------------------------------------------------------------

Kimse kimseyi beğenmiyor…
    Bulan bulduğu yerde acımasızca eziyor…
    Herkes daha üstün olmanın yarışına giriyor…
    Kimi masaya koyduğu cep telefonu ile yapıyor bunu, kimi arabasının anahtarı ile…
    Kimi maaş bordrosunun baskınlığını kullanıyor…
    Kimi oturduğu muhitin zenginliği ile

----
    1980-90’lı yıllarda üstünde ismi yazan altın künyeler, taşlı 'şoval' yüzükler vardı ki hatırladıkça hâlâ nasıl gülerim
    Eve veya hayatımıza yeni giren televizyon altındaki BETA-VHS video ile
    Evin kapı zilinde evin erkeğinin görevi 'ne alaka demeyin' yazardı işte Ama sadece dört meslek grubu yazardı; avukat 'Av’, doktor ‘Dr’ mühendis ‘Müh’, bazen Yüksek Müh son olarak da kapıcı
    Onunkinde kısaltma yok o direk 'kapıcı'… Üçü memnuniyetten biri mecburiyetten yani

----
    Bir düğüne gitmişliğiniz vardır elbet
    Takı merasimlerini hatırlayın şimdi; bileziği takmaya gidenin gidişiyle, adının anonsundan sonra salınarak dönüşü arasında, kapalı zarf bırakanın gidişi ve dönüşündeki farka bakın…

Birisi iç cebinden çıkarır utana sıkıla, diğeri yaldızlı kutuyu götürür sallaya sallaya
    Zarf götüren hızlı, çabuk;
    Bilezik takan ağır aksak
    (Bir de bileziğin kimde olduğu çevreye duyurularak, "bilezik senin çantada mı?" diye sorulur Seksen kere kontrol edildiği halde)
    O an insanın zekası, bilgisi, insanlığı, vakariyeti yok
    O an sadece güç var
    Küçülten, ezen, hiç eden acımasız bir güç

Siyasetçi hitabetiyle…
    Manken güzelliğiyle…
    Sporcu çevikliğiyle…
    Gazeteci kalemiyle…
    Radyocu çenesiyle…
    Televizyoncu bedeniyle…
    Profesör bilgisiyle…
    Muhtar mührüyle
    Nasıl seviyoruz gösterişi, cakayı, ezmeyi, hava atmayı…

En amiyane tabirle lütfen bağışlayın, bulan bulduğu yerde
    Kör tuttuğunu, topal yakaladığını 'eziyor' işte
    Ve sonra musalla: Nasıl bilirdiniz? diye
    Şimdi ezildim işte

2. wetL

wetL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel bi yazıymış emeğne sağlık yazanın :)

Ezmek yada ezilmek bütün mesele bu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bütün SabahLar Gecenin Kefenidir ya!!

Bütün SabahLar Gecenin Kefenidir ya!!

Ben şimdi eksik gidiyorum, sonrasına sakladığım herşeyi alıp gidiyorum, bak kötü gidiyorum. Gene hatırlayacaksın beni bu yüzden, ayrılığı aldım gidiyorum. Ben bir yarı yol gidiyorum. Sevgimi aldım gidiyorum bıraktım seni; sensiz gidiyorum. Ve sen tanrım bana bunu yapmasaydın! Akşam havaalanında ağlıyordum hatırlasana korkuyorum diyordum, verilmiş onca sözün ölümünü duyuyordum...
  2. Ezmek.

Ezmek.

Kişi birisini ezer ise hayır işler. Ezilir ise ani üzüntü yaşar ama daha sonra müjde alacaktır.Rüyada her hangi bir seyi ayagi ile veya her hangi bir seyle ezdigini görmek, düsmanlarina üstün gelecegine isarettir.
  3. Bu Teşekkürüm Bütün Meleklere...

Bu Teşekkürüm Bütün Meleklere...

Rabbime şükürler olsun ki burayı benim karşıma çıkardı. Yoksa inanın psikolojim şu an olduğundan çok çok daha kötü olurdu bundan eminim... Bütün gün evdeyim bilenler bilir benim annem 4 yıl önce vefat etti. Babanem ameliyat oldu ve evin bütün yükü benim üzerimde öyle sıkılıyorum öyle boğuluyorum ki bilemezsiniz evde hiç kimse anlamıyo. Normal bi aileye sahip olsam belki böyle olmazdı ama...
  4. çalışmak yada çalışmamak bütün mesele bu :)

çalışmak yada çalışmamak bütün mesele bu :)

İş göremez raporu çalışma hayatı merhaba arkadaşlar; doğumdan sonra çalışmayı düşünüyormusunuz? çalışıcaksanız bebeğinizi kime bırakıcaksınız?

Sayfayı Paylaş