gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

fabrikaa dumanlarının zararları

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

fabrika dumanlarının zararları nelerdir ?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Fabrika dumanı havayı kirletir ve oksijen oranını azaltır. Havanın kirlenmesi sonucu bu hava asit yağmuru olarak toprağa iner ve önce toprağı, sonra yeraltı su kaynaklarını, ardından bu suları tüketen biz insanları olumsuz yönde etkiler. Asit yağmuru yiyen toprakta ot bile yetişmez. Oksijen azlığı sonucu da bronşit, astım ve nefes darlığı gibi akciğer hastalıklar da yaygınlaşır. :)

3. Dersci

Dersci Forum Okuru

Fabrikaların bacalarından çıkan kimyasal gazlar,tozlar ve vb. bir sürü şey dünyayı kirletir.

4. Sananelan

Sananelan Forum Okuru

fabrikaa dumanlarının zararları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güneşlenmenin Zararları

Güneşlenmenin Zararları

Güneşlenmenin Zararları Güneş ve solaryum kaynaklı ultraviyole (morötesi) radyasyonun zararları Dermatoloji Uzmanlarını endişelendirmektedir. İki tip ultraviyole radyasyon vardır: Ultraviyole A (UVA) ve Ultraviyole B (UVB). UVB güneş yanıklarından sorumlu iken, UVA derinin daha derin tabakaları tarafından emilerek daha fazla hasar neden olur. Bir süredir UV radyasyona fazla maruz kalmanın...
  2. Tütsü dumanında kanser tehlikesi

Tütsü dumanında kanser tehlikesi

ABD'nin Minnesota Üniversitesi Kanser Araştırmaları Merkezi ve Danimarka'nın Statens Serum Enstitüsünün araştırması tütsüyle ilgili bir gerçeği ortaya çıkardı Uzun süre tütsü dumanına maruz kalmanın kansere yakalanma riskini artırdığı bildirildi. ABD'nin Minnesota Üniversitesi Kanser Araştırmaları Merkezi ve Danimarka'nın Statens Serum Enstitüsünün ortak araştırması, 40 yılı aşkın...
  3. İnternetin Zararları

İnternetin Zararları

internet, nedir, zararları, yararları, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Çağımızın en önemli buluşlarından biri olan internetten öğrenmek istediğimiz her şeyi bulabiliriz. Dünyanın diğer ülkelerine internet sayesinde ulaşabiliyoruz. Fakat bizi internetten korkutan bir çok tehlikeyi de gözardı edemeyiz. Özellikle çocuklarımızı internetin zararlı etkilerinden...
  4. Sigaramın Dumanına Sarsam Notaları Gitar için istiyorum

Sigaramın Dumanına Sarsam Notaları Gitar için istiyorum

Gitara çok hevesliydim ve nihayet gitar çalmayı öğrendim :) Sizden de biliyorsanız tabi benim için Sigaramın Dumanına Sarsam Notaları Gitar notalarını paylaşmanızı istiyorum.
  5. Flüt İçin Sigaramın Dumanına Sarsam Seni Şarkısının Notaları

Flüt İçin Sigaramın Dumanına Sarsam Seni Şarkısının Notaları

Sigaramın Dumanına Sarsam Notaları Sigaramın Dumanına Sarsam Şarkısı Flüt Notaları Sevgili melekler, bir enstrüman çalmak hem ruhu dinlendirir, hem de insana büyük bir keyif verir. Biz de enstrüman çalmaktan hoşlanan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için daha önce paylaştığımız sevilen dizi ve filmlerin müzik notaları konusunun ardından bu konumuzda sigaramın dumanına sarsam şarkısı...

Sayfayı Paylaş