gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Facebook’un yasakladığı içerikler yeni

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

yeni facebook yasakları facebook kuralları yeni
    Merhaba Sevgili Melek'ler ve Facebook kullanısıcı olan tüm misafirlerimiz, sizler için bu yazımızda Facebook'un yeni yasaklı içerikllerinden bahsediyoruz.

Facebook’un yasakladığı içerikler
    Facebook’un içerik kontrolü için anlaşmalı olduğu oDesk şirketinin eski bir çalışanı tarafından sızdırılan "kural kitabı"nda, Atatürk'e görsel ve yazılı hakaretlerin tamamı, "Kürdistan" haritası ve PKK'ya destek veren mesajlar yasaklanan içerikler arasında yer alıyor.

Bilgileri basına, oDesk şirketi tarafından saatte 1 dolara çalıştırılan ve haksızlığa uğradığını düşünen 21 yaşındaki bir Faslı'nın verdiği belirtildi.

"Kural kitabı"nın "IP kısıtlamaları ve uluslararası uyumluluk” başlıklı bölümünde yer alan maddeler şöyle:

- Holokost'u (Yahudi Soykırımı) inkar etmek
    - Atatürk'e görsel ve yazılı hakaretlerin tamamı
    - Kürdistan haritaları (Türkiye)
    - Türk bayrağı yakılması
    - PKK'ya destek
    - Abdullah Öcalan'la ilgili içerik

Facebook’un yasakladığı içerikler yeni konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İlk yardım çantası içeriği

İlk yardım çantası içeriği

ilk yardım malzemeleri nelerdir ve ne işe yarar ilk yardım çantasında bulunması gerekenler ve ne işe yaradıkları deprem çantasındaki malzemeler yarar deprem sonrası kullanılabilecek bir çantasında neler yer alır sonrası çantası İlk yardım çantasının basit ya da detaylı olması, kullanacak kişinin tıbbi bilgisine ve bir sağlık kurumundan ne kadar uzakta olduğuna göre değişir. Şehir merkezinde...
  2. peygamber efendimizin yasakladığı isimler

peygamber efendimizin yasakladığı isimler

peygamber efendimizin yasaklağı isimleri nihat hatipoğlu söyledi ama duyamadım bilginiz varmı acabaa? hangi isimler yasak
  3. Peygamber efendimizin yasakladığı isimler

Peygamber efendimizin yasakladığı isimler

peygamber efendimizin yasakladığı isimler adlar hangileri neden yasaklar yasak olan isimler hakkında genel bilgiler burda melekler çocuğunuza isim koyarken nelere dikkat etmeliyiz bunları biliyormusunuz melekler peygamber efendimizin yasakladığı ve çocuklarınıza bu isimleri asla vermeyin dediği isimler var melekler işte o isimler Babanın evlat üzerindeki hakkı 2 dir. 1-) # Çoçuğuna...
  4. Hazreti Muhammedin yasakladığı isimler

Hazreti Muhammedin yasakladığı isimler

Hazreti Muhammed SAV efendimizin yasakladığı söylenilen isimleri nereden bulabilirim. Bu isimler nelerdir teşekkür ediyorum.
  5. Peygamber Efendimizin Yasakladığı İsimler nedir

Peygamber Efendimizin Yasakladığı İsimler nedir

HZ. Muhammedin Yasakladığı isimler olduğunu biliyor musunuz meleklerim. Bu isimler rivayet olunuyor ki cehennemi ve kötü bir kelimeyi çağrıştırdığı için o dönemlerde yasaklanmışlar. Bu isimlerin bir kaçını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Peygamber Efendimizin Yasakladığı İsimler Peygamberimiz(s.a.v) anlami guzel olmayan,cehennemi cagristiran isimleri de yasaklamistir. Peygamberimiz yine doğa...

Sayfayı Paylaş