gebe
  1. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0

Facebook bağımlısı 9.ülkeyiz

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ilkimsu tarafından paylaşıldı.

Bilgisayarlar açılır açılmaz google'a ilk yazılan şey Facebook kendimden biliyorum =) facebook bağımlısı 9. ülkeyiz Sosyal paylaşım sitesi, toplam kullanıcı sayısı ilk defa 500 milyonu aşarak yeni bir rekor kırdı. Türkiye ise siteyi en çok kullanan 9. ülke oldu.

Amerika'da bir grup öğrenci tarafından yıllık oluşturmak amacıyla kuruldu ama çok geçmeden tüm dünyayı etkisi altına aldı...

ABDli internet hizmeti sitesi Pingdom tarafından yapılan "Facebook'taki ilk 10 ülke" araştırmasına göre, Facebook'un kullanıcıları, Amerika nüfusunun 1.6 katı daha fazla.

İLK SIRADA ABD VAR
    Siteyi en çok ziyaret eden ülke, 130 milyon kullanıcısı ile ABD.
    Onu, 28 milyon kullanıcısıyla İngiltere ve 26 milyon kullanıcısıyla da Endonezya takip ediyor.

4. sırada İtalya bulunuyor. Liste sırayla Fransa, Hindistan, Almanya, Meksika olarak devam ediyor.

TÜRKİYE 9. OLDU
    16 milyon kullanıcısı bulunan Türkiye, 9. sırada yerini alıyor. Listenin sonunda ise Kanada var.

Facebook kullanıcı sayısı listesinde ilk 10 sırada bulunan ülkeler toplam kullanıcı sayısının yüzde 58’ini oluşturuyor.

1 MİLYAR KULLANICI HEDEFİ
    Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'e göre, Facebook'un kullanıcı sayısı yakında 1 milyarı bulacak.

2. tuğba88

tuğba88 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    facebook kullanmayan ender insanlardanım:) bu sıralamada türkiyenin 9.olmasında malesef benim bi payım yokk:)

3. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    İlk başlarda çok karşı olmama rağmen sonradan facebookun oyunları beni kendine bağladı :)

4. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    facebook çok nadir kullandığım bişi oda bişi yapğtığımdan deeelo bazı paylaşımlara bakıom o yane hahahahah

5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    benimde ilk arkadasım almıstı.öyle duruyodu 2007 yılında 2008e yeni girmistik sonra bisey oldu bende baya bi kullanmaya basladım.ogün bugündür kullanıyorum :D

6. fotoğrafçı_esra

fotoğrafçı_esra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öcelikle bilgi için teşekkür ederiz canım:)
    evet facebook ülkemizde odukça yaygınlaştı.
    aslında güzel bi site paylaşımlar açısından, bilgi açısından yararlı.
    başlarda bende çok kullansamda şimdi malesef ki bazı nedenlerden dolayı giremiyorum:hıms:

7. Krizantem

Krizantem Forum Okuru

iyi 9.cu ülkeymişiz öyle bi hızdayız ki birinci olduğumuzu felan zannediyordum

8. nawal

nawal Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evett yaah hemde baya bir bağımlı kalmışızzz internetteki cogu günüm orda geciyo

9. berennaz

berennaz Forum Okuru

asla vazgeçemiyeceğim bir yer

10. AyYuzlu

AyYuzlu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    48
    ay ben girmezsem kotu oluyorum bişi yapmasamda acık durması şarttt

11. naz*

naz* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dondursam sabaha açarım

Facebook bağımlısı 9.ülkeyiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğunuz Bilgisayar Bağımlısı mı?

Çocuğunuz Bilgisayar Bağımlısı mı?

Çocuğunuz bilgisayar bağımlısı mı? Bilgisayar çocuklarınızın zekasını ve araştırmacı yönünü geliştirmesi açısından oldukça faydalıdır. Ancak her şey gibi bilgisayarın da fazlası zarardır. Okul döneminde ve yaz tatilinde bilgisayarın önünden kalkmayan çocukları bu alışkanlıklarından vazgeçirmek için anne-babalar neler yapmalı ? • Öncelikle çocuğun her gün bilgisayara ayırdığı zaman...
  2. Kafein Bağımlısı Mısınız?

Kafein Bağımlısı Mısınız?

Kafein, sizin de günlük yaşamınızın bir parçası haline mi geldi? Memorial Hastanesi Klinik Laboratuvarlar Bölümü’nden Biyokimya Uzmanı Dr. Nilgün Tekkeşin, “Kafein bağımlılığı” hakkında bilgi verdi. Kahve ve çayda bulunan en güçlü kimyasal bileşenin “kafein” olduğunu biliyoruz. Kafein, sizin de günlük yaşamınızın bir parçası haline mi geldi? Fakat günde 4 ile 7 fincan arasında değişen...
  3. İlişki bağımlısı mısınız?

İlişki bağımlısı mısınız?

aşk , psikoloji, ilişki bağımlısı , nedir, ne demektir, bakalım melekler Yalnız yapamıyorum sevgilim eğer giderse mahvolurum mu diyorsunuz o zamn ilişki bağımlısı olabilirsiniz bi okuyun bakalım “Onsuz yapamıyorum, onsuz hayat çok anlamsız, ona çok ihtiyacım var, ona çok bağlandım onsuz ne yaparım!” gibi cümleler kuruyorsanız, ilişki bağımlılığına yakalandınız demektir. İşte, Evlilik ve...
  4. Bağımlısıyım dediğiniz neler var?

Bağımlısıyım dediğiniz neler var?

Mesela ben ekşi şeylere bağımlıyım melekler, limonlu dondurmadan semizotu yemeğine kadar, sonra kitap okumaya da bağımlıyım.. sevgilime de bağımlıyım derdim ama hıh. demiycem. :D peki sizler nelere bağımlısınız?
  5. melekler kocam televizyon bağımlısı yardım

melekler kocam televizyon bağımlısı yardım

Meleklerim benim kociş akşam işten gelince ya tv başında ya pc başında benimle hiç konuşmuyo beni duymuyo bile bu konuda ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorumm

Sayfayı Paylaş