gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Facebook beyne zarar veriyor

Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Son dönemlerde 7'den 70'e herkesin ağzında "beni arkadaş listene ekle, çiftliğimi toplamadım" gibi vb. sözler dolaşıyor. Adres facebook... Facebook üyeliği olmayan nadir insanlardan biri olarak, bir çok facebook hesabı olan ve belkide face tutkunu olan siz Melek'lerimize, facenin olumsuz etkilerinden bahsedeceğim bu yazımızda.

İngiltere'nin en önmeli nörologlarından Susan Greenfield internet kullanımının beyin üzerindeki etkileri üzerine çok ilginç açıklamalarda bulundu. İnternetin, sosyal ağların ve bilgisayar oyunlarının en az küresel ısınma kadar ciddiye alınması gereken tehlikeler barındırdığına dikkat çekti.

Bilişim teknolojilerinin ilerlemesinin pek çok yararı olduğunu söyleyen Greenfield, önemli olanın bu faydaları elde ederken ödemek zorunda kaldığımız bedel olduğunun altını çizdi.

Greenfield, Facebook benzeri sosyal paylaşım sitelerinde takıntı derecesinde fazla vakit geçirmenin beynimizin çalışma şeklinde değişikliklere yol açabileceğine dikkat çekti. En önemli etki ise giderek duyarsızlaşmamız ve tepkisizleşmemiz.

Greenfield'ın iddiasına göre bilgisayar oyunlarında oyuncuya her zaman yeniden başlama şansı verilmesi, hatalarımızdan ders çıkarma yetimizi olumsuz etkiliyor ve bu yüzden bilgisayar oyunlarına fazla vakit ayıranlar obezite gibi kötü ve çok yemek yeme ile ilgili sorunlarla karşı karşıya kalıyor.

Susan Greenfield, geldiğimiz noktada özellikle Facebook, Twitter gibi sitelerde çok vakit geçirenlerin ve bilgisayar oyunlarının başından kalkamayanların durumunun incelenmesi gerektiğini ve bu konunun gelecek nesiller için son derece önemi olduğunu vurguladı.

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Bence de son derece katılıyorum bu yazıya.:)

3. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    benimde hesabım var ama pek ilgilenmiyorum daha çok mekandayım

4. urbe_mere

urbe_mere Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle doğru malesef facebook hesabım var ve bir türlü kapatamıyorum..

5. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
    Facebook um yok sorunum yok :D:D

6. yasemin asu

yasemin asu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    günde 4 5 saat facedeyim bazen daha da fazla oluyor.nasıl ypıp kapatıcm bilmiyorum.derslerime de bkamıyorm ygs ye 1 snem kaldı.kapatlsa face çok iyi olcak:(

Facebook beyne zarar veriyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Diyabetik ürünler zarar veriyor

Diyabetik ürünler zarar veriyor

isomalt nedir Diyabet, beslenmeyle ilgili uyulması gereken sıkı kuralların olduğu bir hastalık. Doktorlar diyabette düzenli beslenmenin ömrü uzattığını hatırlatarak bir uyarıda bulunuyor: "Baklava, çikolata ve reçelin diyabetiği olmaz, yemeyin." Toplumda görülme sıklığı en fazla hastalıklardan biri olan diyabet, hayat boyu doğru beslenmeyi gerektiren bir hastalık. "Diyabetli...
  2. Stres Dişlerimize de Zarar Veriyor

Stres Dişlerimize de Zarar Veriyor

Stres dişlerimize de zarar veriyor! Diş hekimliği dilinde Bruksizm olarak adlandırdığımız çenelerin sıkılması ve dişlerin gıcırdatılması aşırıya kaçınca dişlere zarar veriyor. Bu rahtsızlıkığın en büyük nedeni ise stres. Bruksizm nedir? Bruksizim dişlerinizi birbirine sürtmeniz ve çenelerinizi sıkmanız anlamına gelmektedir. Genellikle uyku sırasında yapıldığı için her zaman farkına...
  3. Zatürre kalbe zarar veriyor

Zatürre kalbe zarar veriyor

zatürre sonrası öksürük zatürre sonrası bakım zatürrenin zararları Akciğer dokusunun iltihaplanması olan zatürre, hafif ateş ve öksürük gibi belirtilerle ortaya çıkıyor. Çok sık rastlanan hastalıklardan biri olan zatürre, tedavi edilmediği takdirde kalp zarında iltihaba bile neden olabiliyor. Akciğer dokusunda oksijeni alıp verme işlemini yürüten alveol denilen hava keseciklerinin...
  4. Saçlara Neler Zarar Veriyor?

Saçlara Neler Zarar Veriyor?

saçlar, neler zararlı, ne yapmalı, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Saçlarımızın ömrünü daha uzun etmek ve sağlıklı,gür kalmalarını sağlamak için ,Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Uzmanı Dr. Cengiz Bıçakçı'nın tavsiyelerine kulak verelim: "Kadınların sık sık saçlarına sıcak maşa tatbik etmesi, sıkı bağlaması,...
  5. sigara yumurtalıklara zarar veriyor!

sigara yumurtalıklara zarar veriyor!

Sigaranın zararları sigara bırakma teknikleri Merhaba kızlar Hayatımda hiç sigara içmedim ve aslada içmeyi düşünmem sigaranın Her aşamada zararı olduğu gibi anne lik yolundada zararları var Sigaranın gebe kalma şansınıazaltmasının yanı sıra tüp bebek tedavisinide olumsuz etkilediğinin altını çizen Eurofertil Medikal Direktörü Dr. Hakan Özörnek, “Tüp bebek tedavisisırasında kadınların...

Sayfayı Paylaş