gebe
  1. Krizantem

Krizantem Forum Okuru

Facebook icad oLdu insanLık BozuLdu ..

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Krizantem tarafından paylaşıldı.

Yeğenim yazmış:

-Canım sıkılıyor.

Altında bir yorum:

-Ahmet bunu beğendi.

Yeğenim kızgınlıkla:

-Nesini beğendin lan!

Yanıt:

-İçtenliğini.

İlk zamanlar inandım ben de. Ahmet ile Ayşe arkadaş oldular. Normaldir, olabilir. Fakat yirmi yıldır evli olduğunu bildiğim arkadaşlar da eşleriyle arkadaş olmaya başlayınca şüphelendim. Yirmi yıllık evlilik nasıl arkadaşlığa dönüştü?

Arkadaşlığın evliğe, aşka dönüştüğünü biliyorduk da evliliğin arkadaşlığa dönüştüğünü facebook sayesinde öğrendik.

Ya da” Mehmet artık evli”. Beni en çok yanıltan bu oldu. Bir çoğunu epeydir görmediğim için arkadaşların mecburen facebooktan aldığımız bilgilere itibar ediyoruz. Mehmet evliydi zaten. Artık evli yazınca boşandı başkasıyla evlendi herhalde diye düşündüm. Yazık oldu iyi kızdı eşi.

Baktım bütün arkadaşlar teker teker evlenmeye başladı, şüphelendim ve detaylı inceleme yaptım. Aaa bildiğimiz kızlarla evli arkadaşlar.

Eşlerinin zorlamasıyla medeni durumunu değiştirince “Ahmet evli “ yazsa sorun yok. ”Ahmet artık evli” yazınca böyle yorumlamakta haksız mıyım?

Geçende benim başıma geldi. Sağ tarafta bir mesaj: Bir ilişki teklifi aldınız, yazıyor yanında bir kalp. Eh, olabilir yani. Bir tıkladım ki Aykut’la evli olduğunuzu onaylamalısınız, onaylamazsanız yayınlanmayacak. İşe bak sen. Ben zaten bir kadınla evliyim. Aynı anda bir erkekle de evlenilebiliyor mu medeni kanunumuza göre bilmiyorum. Öyle olsa bile benim niyetim yok. Bildiğim kadar Aykut da evli.

Anlaşılan Aykut yanlış bir yere tıklamış, ya ben de tıklasam iki yanlıştan ne çıkacak kim bilir!

Geçen baktım arkadaşın oğlu “ ilişkisi var” olan durumunu “ilişkisi yok” olarak değiştirmiş. Ne demeli böyle bir durumda bilmiyorum. Kendisine bir yorum yazdım. “Geçmiş olsun, ayrılanla ayrılınmaz”diye teselli ettim.

Yeni evlendikleri için birbirine sanal kalp gönderen arkadaşlarıma da bir mesaj yazdım. “Çok şanslısınız, bizim zamanımızda sanal kalp yoktu, gerçeği de bize lazım olduğundan gönderemedik, Allah mutluluğunuzu daim etsin”

Evdeki çiçeklere su vermeyen oğlum, bilgisayara biraz da ben geçeyim deyince, “baba şu ıspanakları biçeyim, tavuklara yem vereyim” demez mi. Birkaç gündür kulağıma gelen tavuk sesleri bilgisayardan geliyormuş meğer. Normal belki, görmedi çocuk. Peki bizim kırkbeşini aşmış arkadaşların internette zerzevat yetiştirmelerine ne demeli?

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Çok zevkli bi yazıydı canım teşekkürler...

3. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    maalesef benim yakınlarımdan cogu kisi buraya üye bende dahil...
    arada bir dondurup uzun süre kullanmıyorum sonra yeniden açıyorum :D alışkanlık haline geldi ...yakınlarımdan bir bayan daha doğrusu 2 bayan diyelim tüm gününü orada geciriyor ve nedense sinirlerimi bozuyorlar abuk sabuk kisilerle yorumlasmaları falan ve bide bu kisiler 'evli'olunca insanların görüş acısı birden değişiyor....

4. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Ben de nerdeysse bütün gün facedeyim nolmuş ki hahahahahahaha

5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    benim bahsettiklerim çok farklı yakından gördüğüm icin :) onca işin gücün icinde cocuk gibi tüm gününü nette gecirmek bi bayan icin benim gözümde kötü bir durum 2-3 saat takılırsın evin işi flan bitince ama sabahın 7snden gece 2-3 e kadar durmak ..

6. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    valla keyifle okudum :D:D çok hoştu emeğine sağlık cnm :D

Facebook icad oLdu insanLık BozuLdu .. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Facebook rüyası kabus oldu

Facebook rüyası kabus oldu

facebook a noldu facebook a ne oldu facebooka ne oldu facebooka noldu Savılığa başvuran Facebookzedeler arttı . En çok şikayet dolandırıcılık. Facebook Türkiye’de duvara çarptı. Eski arkadaşlara ulaşmak ya da yeni arkadaşlar edinmek için kurgulanan site, kan davalısını arayanların, eski sevgilisinden intikam almak isteyenlerin ve dolandırıcıların buluşma merkezi haline geldi. Siteye üye olan...
  2. Facebook başına bela oldu

Facebook başına bela oldu

ünlü manken Aysu Baceoğlu üye olduğu arkadalşık sitesinden tehdit msjlarımı aldı detaylar haberimizde... AYSU BACEOĞLU'NA ÖLÜM TEHDİTLERİ! SON ZAMANLARIN EN GÖZDE ARKADAŞLIK SİTESİ FACEBOOK, AYSU BACEOĞLU'NUN BAŞINA İŞ AÇTI.... Mankene, 'Ilgın Beyazıt' tarafından tuhaf mesajlar gelmeye başladı. Mesajların sıklığını arttıran Ilgın Beyazıt, Aysu'ya ölüm tehditleri yağdırmaya başladı....
  3. böyle insanlık olmaz olsun!!!

böyle insanlık olmaz olsun!!!

Bu yazıyı okurken insanlığın ne hale geldığını çok düşündüm bu kadarmı vurdum duymaz aşağılık olmuş insanlık... Aradan bikaç gün geçtikten sonra Baba kızını rüyasında görmüş. Kız sürekli titriyor ve Çok üşüyorum baba. Yalvarırım üstümü ört diyormuş. Adam sabah kalktığında rüya aklına gelince hüngür hüngür ağlamış. Gül gibi evladımı kaybettim. Rüyama giricek tabii diye düşünmüş. Karısının...
  4. Otomobilin İcadı Nasıl Oldu?

Otomobilin İcadı Nasıl Oldu?

ilk otomobil nasıl ve kim tarafından icat edilmiştir otomobilin icadı kısaca otomobilin icadı otomobilin icadı, nasıl oldu, ne zaman, kim icat etti, resimleri ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Günlük hayatta okula,işe,gezmeye giderken hep otomobilleri kullanıyoruz.Her geçen gün de ilerleyen teknoloji sayesinde pek çok özellik eklenmiş araç piyasaya...
  5. Televizyonun İcadı Nasıl Oldu ?

Televizyonun İcadı Nasıl Oldu ?

Bu konu; televizyonun icadı hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, evlerimizde neredeyse sabahtan akşama kadar açık olan, binbir çeşit programla bizleri başına çeken televizyon nasıl icat edildi hiç merak ettiniz mi ? Bu sayfamızda sizlere televizyonun nasıl icat edildiği ile ilgili bilgiler verceğiz kısaca... Televizyonu 75 yıl önce İskoç mucit John Logie Baird icat...

Sayfayı Paylaş