gebe
  1. semazen

semazen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Facebook üyesi iseniz dikkat..

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında semazen tarafından paylaşıldı.

Popüler güvenlik yazılımı şirketi Kaspersky, 2 yeni tehdidin varlığını açıkladı. Yeni virüslerin hedefinde Facebook hesabınız var. Bu virüsler nasıl çalışıyor? Anlatıyoruz. Güvenlik yazılımı şirketi Kaspersky, internet kullanıcılarını ciddi anlamda tehdit eden iki yeni tehlikeyi duyurdu. Networm.Win32.Koobface.a ve Networm.Win32.Koobface.b olarak bilinen trojan, Facebook ve Myspace hesabınızı ele geçiriyor ve yoluna devam ediyor. Bu tehlikenin kurbanı olan kişi, hiçbir şeyin farkında olmuyor. Nasıl Çalışıyor? Facebook hesaplarına gözünü dikmiş olan Networm.Win32.Koobface.b, bir kez girdiği bilgisayardaki Facebook kullanıcılarının arkadaş listelerine mesajlar gönderiyor. Bu mesajlar, Paris Hilton gibi ünlülerin de aralarında bulunduğu magazin haberleri ile ilgili.
    Mesaj içerisinde YouTube bağlantısı gibi görünen linke tıkladığınızda ise YouTube benzeri adresi olan bir Rus sitesine yönleniyorsunuz.
    Videonun olduğu sitede size “Flash Player’ın sürümünün eski olduğu ve güncellemek isteyip istemediğiniz”” soruluyor. Onay verirseniz, trojan’in içinde olduğu dosya indiriliyor ve kuruluyor.
    Böylece listeye yeni bir kurban daha eklenmiş oluyor ve sıra, bu kurbanın listesine geliyor.

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Facebook üyesi iseniz dikkat..
    çok dikkat etmek lazım bu konuda temkinli ve dikkatli olmak ve bilmediğimiz linklere tıklamamamız lazım Allahtan facebook ta eşimin istemediğinde dolayı hesabım yok:)
    semazenim bizi bu konuda bilgilendirdiğin için saol canım en azından orda hesabı olanları uyarsak kar:)

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

bende yeni üye oldum valla ,cok sgaol canim bilgilendirdigin icin

4. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Bizim evde benden kalan üye ...Ben de olsammı diye düşünüyordum..Aman kalsın olmayım..Teşekkürler canım paylaşım için..Üye olanlar dikkat etsinler barii..

5. semazen

semazen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Çok dikkatli olmak lazım aslında facebook bir çıktı tanıdık tanımadık anında üye oldular.Sonuç itibari ile hani derler ya nerde çokluk orda ...........
    başından beri nedense bana çok gereksiz geldi.Heleki şimdi birde bunları duyunca iyikide üye değilim diyorum.Son çıkan konuyu biliyormusunuz bilmiyorum şimdi facebooktan herkeze mail geliyor merhaba ile başlıyor beni eklemişsiniz ama sizi tanıyamadım lütfen resimlerime tıklayıp bakarmısınız belki eski bir tanıdığım olabilirsiniz vs,vs diye devam ediyor bu mail banada geldi üye olmadığım için açmadım sildim ama kafamıda kurcaladı niye bana böyle bişi yollansın adımı adresimi nerden biliyor diye meğer oda virüsün bir değişik versiyonuymuş.....
    Kısaca aman facebook üyeleri dikkat gerçekten dikkat edinn durup dururken virüslenmeyinn..
    altta bana gelen maili sizlere kopy ediyorum...

ARKADAŞLAR ABUK Bİ MAİL DOLAŞIYOR..ŞU ŞEKİLDE ; FACEBOOKDAN EKLEMİŞSİN BENİ AMA TANIYAMADIM RESİMLERE BAK Bİ YANLIŞLIK OLMASIN GİBİ BİR MAİL.ZATEN GÖNDERDİĞİ LİNKİ AÇMAK İÇİN GÜVENLİK DUVARINI KALDIRMAK GEREKİYORMUŞ.ARKADAŞ ONUDA RİCA EDİYOR. BİLDİĞİNİZ VİRÜS İŞTE.

SAKIN AÇMAYIN BİR ARKADAŞ AÇTI MAALESEF VE MAİLİNİ AÇAMIYOR ARTIK . DUYRULUR ...SİLİN HEMEN.

6. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

tsk kullanmiyorum :D:D

7. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler canım..

Facebook üyesi iseniz dikkat.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gökhan Türkmen - Sen İsen - AKOR (versiyon 1)

Gökhan Türkmen - Sen İsen - AKOR (versiyon 1)

Am G Meyve düşer dal kırılmaz kökü sen isen F Sen isen Am G Ve gümüşlenir yakamoz ayım sen isen F Sen isen Em F G Yaram kanar, pamuk sen, yeşil bakarım rengi sen, ) G F ) 2 x Dünüm sen, dileğim sen ) Dm F Em...
  2. Facebook üyelerinin dikkatine

Facebook üyelerinin dikkatine

facebook 3 şahıs face,facebook,face duvar fotoğrafları,resim gizleme,facede reklam vermek Tüm Arkadaşlarımın Dikkatineeeeeeeeee..... Facebook cuma gününden itibaren tüm özel resimlerimizi yayinlama hakkina sahipmis . O yüzden profilinizdeki reklam bölümünü Kilitlemeniz gerekiyormuş. Simdi : " Hesap " a basın, " Hesap ayarlari " na girin, " Facebook reklamlari "...
  3. Eğer yalancı isen

Eğer yalancı isen

dini hikayeler, sahabeler, ibretlik hikayeler, kıssadan hisseler aradığınız herşey burda meleklerim... herşeyin tek sahibi yüce ALLAH 'tır.abbim biz aciz kullarını sınava tutar sınavı başarıyla geçenlerin mükafatı çoktur işte böyle bir sınava tabi olan kimselerin hikayesi. İsrâiloğulları'ndan abraş (cilt hastası), kel ve kör üç kişi vardı. Hz. Allah bu üç kişiyi imtihan etmek istedi de...
  4. Facebook Kullanıcılarının Dikkatine!

Facebook Kullanıcılarının Dikkatine!

facebook gizlilik, facebook kullanıcıs, facebook hesabı olanlar Sevgili melekler, Reuters haber ajansından alınan bilgiye göre Facebook artık şahsi bilgilerinize ulaşabilecek. Yapılan değişikliklere göre Facebook'un sunduğu içeriklerle bağlantılı olan tüm bilgilerinizi kullanmasına izin verecek. İşte ayrıntılı bilgiler... Sosyal medya ağının gizlilikten sorumlu ismi Erin Egan, dün Hak...

Sayfayı Paylaş