gebe
  1. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

Fajita Tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında CeMoŞ tarafından paylaşıldı.

fajita tarifi fajita nasıl yapılır fajita tarifi, meksika yemekleri, fajita nasıl yapılır, fajita malzemeleri nelerdirr genel bilgiler

sevili melekler size meksika mutfağından olan fajita yemeğinin tarifini veriyorum
    değişik mutfaklarıda denemek lazım:D:D

Fajita

Malzemeler:

500 gr.tavuk göğsü yada dana biftek (İsteğe bağlı et türü değişebilir.)
    2 adet renkli dolmalık biber (sarı, yeşil)
    1 iki adet etli kırmızıbiber
    2 adet orta boy soğan
    maydanoz
    taze soğan
    sıvıyağ
    3 diş sarımsak (ya da sarımsak tozu)
    kırmızı pul biber kekik tortilla ya da lavaş ekmeği

Yapılışı:

Kasapta incelttirdiğimiz biftekleri julyen (1′ er parmak kalınlığında şeritler halinde) doğrayın. Sarımsakları soyun ve ince ince kıyın (rendeleyebilirisiniz de). Doğradığınız etleri geniş bir kaba alın, kıydığınız sarımsağı, tüm baharatları ve 1 çay bardağı sıvı yağı ekleyerek 10–15 dakika dinlendirin. Biberlerin çekirdeklerini çıkartın ve kuru soğanlarla birlikte doğrayın.
    Geniş bir tavaya (wok tava iyi olur) yarım çay bardağı sıvı yağ koyun, biberleri ve soğanları soteleyin. Sebzeler tam pişmeden hafif diriyken içine etleri atılın ve iyice pişene kadar tahta kaşık yardımı ile kavurun.Taze soğan ve maydanoz ince ince kıyın, fajitas servis tabaklarına tabalara bölüştürüldükten sonra üzerine serpin.

Tortillaları ısıtın, yanında isteğe göre salsa sosu ve süzme yoğurtla çok sıcak olarak servis yapın

2. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    Harika görünüyor ... ilk fırsatta deneyip yorumumu katıcam =)

Fajita Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarif

Tarif

Tarif Adamın biri, ilk defa gittiği küçük bir kasabada şaşkın şaşkın gezindikten sonra yol kenarında duran bir arabanın yanına sokulmuş ve arka koltukta tek başına oturan çocuğa: - Buraların yabancısıyım, demiş. Parkın hemen yanı başındaki fırını arıyorum, çok yakın olduğunu söylediler. Çocuk, arabanın penceresini iyice açtıktan sonra: - Ben de buraya ilk defa geliyorum, demiş. Ama sağ...
  2. Shortbread Tarifi

Shortbread Tarifi

shortbread tarifi shortbread Değişik tariflerden hoşlanan melekler için çok basit ve orjinal tariflerden bir tane... Malzemeler Yaklaşık 16 parça 175 g un, 50 g şeker, 1 tatlı kaşığı tarçın, 100 g tereyağı Yapılışı Unu süzün, şeker ve tarçın karıştırın, yumuşak tereyağı ile hamur haline getirin Hamuru 1 saat süre ile buzdolabında soğutun Soğuduktan sonra hamuru ikiye bölün ve...
  3. Tavuk Fajita

Tavuk Fajita

fajita soslu tavuk fajita sosu piliç avokado soslu tavuk sosları olsada yesek :) Malzemeler, 2 parça tavuk göğüs eti 2 adet tatlı kırmızı biber 2 adet orta boy soğan 2-3 adet salatalık turşusu 1 çay kaşığı karabiber Damak tadınıza göre tuz 1 yemek kaşığı sıvıyağ Tortilla ekmeği Marine Sosu için, 1 çay bardağı süt 2 yemek kaşığı sıvıyağ 2 diş sarımsak...
  4. Pide Tarifleri

Pide Tarifleri

pide tarifi pide tarifleri pıde tarıfı pıde tarıflerı kıymalı tarifi pide tarifi,pide tarif,pide tarifleri,pide tarifi oktay usta,pide tarifleri resimli,pide tarifi resimli, Türk mutfaklarında bir çok çeşide sahiptir pideler. Yapımı da isterseniz çok pratiktir. Tabi fırına gönderirseniz :D:D Yok şayet evde yapacak olursanız ise o pratik kelimesini unutalım :D:D Ama ne şekilde olursa olsun,...
  5. Fajita Tarifi Resimli

Fajita Tarifi Resimli

Meksika yöresine ait Fajita yemeği varmış arkadaşlarım. Bana bu yemek te usta olan birisi resimli olarak tarif verebilir mi ? İÇinde neler olacak nasıl yapılacak. Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş