gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Farabi Nin Ünlü Sözü isteyenler için Farabinin özlü sözleri burada

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Farabi Nin Ünlü Sözleri

Farabi Nin Güzel Sözleri

Daha önce ünlü islam düşünürü olan Farabinin biyografi bilgilerini sizler ile paylaşmıtık Melek'lerim. Şimdi de Farabinin ünlü sözleri isteğinde bulunan tüm misafirlerimiz için, bu yazımızda Farabi nin güzel sözleri paylaşımında bulunuyoruz arkadaşlarım:)

Bir eylemin ahlaklı olduğunu bilip de ona uygun davranmayan kişi, o eylemin ahlaklı olduğunu bilmeden ahlaklı davranan kişiden daha üstündür.

İyi bir insan öldüğünde ona ağlamayın. Asıl onu kaybeden topluma ağlayın.

Sevginin kurduğu devleti adalet devam ettirir.

Lafı uzatanlara ne yapmak lazım diye Farabi'ye sormuşlar. O da şöyle demiş: - "Uzun konuşanı kısa dinlemeli.

İnsan bazen bir tesadüfle güzel işler yapar. Bazende bu güzel işleri isteyerek değil, herhangi bir baskı altında yapmış olur.Böylece yapılan işler mutluluk getirmez.

Evvela doğruyu bilmek gerektir; doğru bilinirse yanlış da bilinir ama evvelâ yanlış bilinirse doğru bilinmez.

Hiçbir şey kendiliğinden yok olmaz, böyle olsaydı var olmazdı.

Önce doğruyu bilmek gerekir. Doğru bilinirse yalnış da bilinir ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz.

Hiçbir şey kendi kendinin nedeni olamaz, çünkü nedenin kendisi oluşandan öncedir.

Farabi Nin Ünlü Sözü isteyenler için Farabinin özlü sözleri burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Farabi

Farabi

Farabi (870-950) Dünya bilim ve düşünce tarihinde şerefle yer almış büyük Türk bilgini, düşünürü. Eski Yunan felsefesinde sentez yapabilmiş dünyanın seyrek rastladığı fikir adamı. Fizik, kimya, tıp, matematik ilimlerinde ve felsefede vardığı sonuçlarla, Avrupa uygarlığına katkısı olmuş, kitapları 18. yüzyıl sonuna kadar Avrupa üniversitelerinde okunmuş bir Türk dehâsı... Farabi... Asıl adı,...
  2. Dünyaca Ünlü Özlü Sözler

Dünyaca Ünlü Özlü Sözler

Dünyaca Ünlü Özlü Sözler nelerdir bana örnek ve Dünyaca Ünlü Özlü Sözleri yazarmısınız
  3. Farabinin Güzel Sözleri lazım bana

Farabinin Güzel Sözleri lazım bana

Selam arkadaşlar benim sizden bir ricam olacak acaba mümkünse Farabinin Güzel Sözlerini bu sayfadan benimle paylaşır mısınız.
  4. Farabi' Nin Özlü Sözleri BURADA Melekler!

Farabi' Nin Özlü Sözleri BURADA Melekler!

Farabi'den Özlü Sözler Farabinin Güzel Sözleri Az önce Farabi kimdir diyen tüm arkadaşlarımız için ünlü islam düşünürü olan Farabi biyografisi hakkında bilgilere yer vermiştik sitemizde. Şimdi de Farabi sözleri isteyen tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için, Farabi güzel sözleri hakkında örnekler paylaşıyoruz arkadaşlar. Bir eylemin ahlaklı olduğunu bilip de ona uygun davranmayan kişi,...
  5. Petek Dinçöz Çekil Sözleri isteyenler için burada

Petek Dinçöz Çekil Sözleri isteyenler için burada

Petek Dinçöz Çekil Şarkı Sözleri Petek Dinçöz Çekil Şarkısı Sözleri Petek Dinçöz Çekil Şarkı Sözü Geçtiğimiz günlerde sizlere Petek Dinçöz topuz saç modellerini sunmuştuk. Şimdi de giyimi ve kuşamıyla her zaman beğeni toplayan Petek Dinçözün yeni albümü şarkıları arasında yer alan Petek Dinçöz Çekil şarkısı sözleri paylaşımında bulunuyoruz Melek'lerim. Artık sana gölge etmiyorum Hangi...

Sayfayı Paylaş