gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Farabinin Güzel Sözleri lazım bana

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar benim sizden bir ricam olacak acaba mümkünse Farabinin Güzel Sözlerini bu sayfadan benimle paylaşır mısınız.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Farabinin En Güzel Sözleri

Farabi Sözleri

Hiçbir şey kendiliğinden yok olmaz, böyle olsaydı var olmazdı.

İyi bir insan öldüğünde ona ağlamayın. Asıl onu kaybeden topluma ağlayın.

Sevginin kurduğu devleti adalet devam ettirir.

Erdemlerin en büyüğü bilimdir.

Yalancı bilge, kalp akçe gibidir.

Uzun konuşanı kısa dinlemek lazım.

Bir eylemin ahlaklı olduğunu bilip de ona uygun davranmayan kişi, o eylemin ahlaklı olduğunu bilmeden ahlaklı davranan kişiden daha üstündür.

Evvela doğruyu bilmek gerektir; doğru bilinirse yanlış da bilinir ama evvelâ yanlış bilinirse doğru bilinmez.

Lafı uzatanlara ne yapmak lazım diye Farabi'ye sormuşlar. O da şöyle demiş: - "Uzun konuşanı kısa dinlemeli.

İnsan bazen bir tesadüfle güzel işler yapar. Bazende bu güzel işleri isteyerek değil, herhangi bir baskı altında yapmış olur.Böylece yapılan işler mutluluk getirmez.

Önce doğruyu bilmek gerekir. Doğru bilinirse yalnış da bilinir ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz.

Hiçbir şey kendi kendinin nedeni olamaz, çünkü nedenin kendisi oluşandan öncedir.

Farabinin Güzel Sözleri lazım bana konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En güzel Doğum günü Sözleri,Doğum günü Mesajları lazım bana

En güzel Doğum günü Sözleri,Doğum günü Mesajları lazım bana

En güzel Doğum günü Sözleri,Doğum günü Mesajları arıyorum ben. bir yıllık evliyim ve canımın içi kocamın hayatımın anlamı olan adamın doğum günü geliyor ona belki slayt yaparım belkide ikimizin resimlerinin üzerine güzel bir doğum günü sözleri yazarım diye düşündüm bu yüzden sizden En güzel Doğum günü Sözleri,Doğum günü Mesajları istiyorum kızlar.
  2. Eflatunun Sözleri lazım bana

Eflatunun Sözleri lazım bana

Merhaba arkadaşlar rica etsem acaba benim için Eflatunun Sözlerini yazar mısınız? Şimdiden Eflatunun Sözleri için çok teşekkür ederim sizlere.
  3. Almanların Sözleri lazım bana

Almanların Sözleri lazım bana

Merhaba arkadaşlar mümkünse bana Almanların Sözlerini yazar mısınız. Şimdiden Almanların Güzel AtaSözleri için sizlere çok teşekkür ediyorum.
  4. bana asker mesajları güzel sözleri lazım

bana asker mesajları güzel sözleri lazım

Askerlerle ve askerlikle ilgili güzel sözler ve mesajlar arıyorum. Nişanlım askerde ve onu çok özlüyorum. Faceden paylaşmak için asker mesajları istiyorum... ;(
  5. bana anlamlı çok güzel sözler lazım

bana anlamlı çok güzel sözler lazım

Melekler bana acilen son derece anlamlı son derece güzel sözler yazın ne olur, acilen lazım, kız arkadaşım olmak üzere sanırım çok heyecanlıyım :D Anlamlı sözler yazın belki şöyle entellektüel konuşmam gerekir, lazım olur :D

Sayfayı Paylaş