gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Farabinin Uzmanlık Alanı Nedir hakkında bilgi verir misiniz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam arkadaşlar ben sizden Farabinin Uzmanlık Alanı nedir diye bilgi rica ediyorum ve şimdiden Farabinin Uzmanlık Alanı hakkında vereceğiniz bilgiler için çok tşk ediyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Farabinin Uzmanlık Alanı Nedir

Farabinin Uzmanlık Alanı Hakkında Bilgi

Farabi, miladi 870 yılında Farab şehrinde doğmuş, miladi 950 senesinde ise Şam’da vefat etmiştir. Köken olarak Fars veya Türk olduğu ihtilaflıdır.

Farabi, ilimleri sınıflandırdı. Ona gelinceye kadar ilimler trivium (üçüzlü) ve quadrivium (dördüzlü) diye iki kısımda toplanıyordu. Nahiv, mantık, beyan üçüzlü ilimlere; matematik, geometri, musiki ve astronomi ise dördüzlü ilimler kısmına dahildi. Farabi ilimleri; fizik, matematik, metafizik ilimler diye üçe ayırdı. Onun bu metodu, Avrupalı bilginler tarafından kabul edildi.

Hava titreşimlerinden ibaret olan ses olayının ilk mantıklı izahını Farabi yaptı. O, titreşimlerin dalga uzunluğuna göre azalıp çoğaldığını deneyler yaparak tespit etti.Bu keşfiyle musiki aletlerinin yapımında gerekli olan kaideleri buldu. Aynı zamanda tıp alanında çalışmalar yapan Farabi, bu konuda çeşitli ilaçlarla ilgili bir eser yazdı.

Farabinin Uzmanlık Alanı Nedir hakkında bilgi verir misiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Animizm nedir bilgi verir misiniz

Animizm nedir bilgi verir misiniz

Animizm nedir, animizm dini hakkında bilgisi olan, hangi ülkeler animizm dinini kullanıyor yada yaşıyor bilgi verirseniz sevinirim.
  2. Ms hastalığı başlangıcı hakkında bilgi verir misiniz

Ms hastalığı başlangıcı hakkında bilgi verir misiniz

Kızlar selamlar bana ms hastalığı hakkında bilgiler verirseniz çok iyi olur. Bir yakınımın bu hastalığa yakalandığından şüpheleniyorum. Bana başlangıcının nasıl anlaşıldığını verirseniz sevinirim.
  3. Apartmanda Çatı Yönetmeliği nedir hakkında bilgi verir misiniz

Apartmanda Çatı Yönetmeliği nedir hakkında bilgi verir misiniz

Apartmanda Çatı Yönetmeliği nedir bana Apartmanda Çatı Yönetmeliği hakkında bilgi verir misiniz?
  4. NATO'nun Askeri Yapısı Hakkında Bilgi verir misiniz?

NATO'nun Askeri Yapısı Hakkında Bilgi verir misiniz?

Merhaba arkadaşlar son üç günün konusu olan Nato hakkında sizden bilgi rica ediyorum acaba aranızda bana NATO'nun Askeri Yapısı Hakkında Bilgi verecek bir arkadaşım var mı?
  5. akika hakkında bilgi verir misiniz lütfen

akika hakkında bilgi verir misiniz lütfen

Zaman zaman duyarım akika kurbanı diye ama hiç araştırmamıştım.Acaba nedir bu akika kurbanı, kimler keser, neden keser ?

Sayfayı Paylaş