gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Fare deliği

Konu, 'E-F' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Rüyada fare deligi, haktan sapip batil yolda yüründügüne isarettir. Fare deligini agizla kiyaslarlar. Bu sebeple bir fare deliginden çiktigini görmek, kötü bir söz söyleye-rek, kendisini sevenleri incitecegine veya ev halki arasinda bir huzursuzluk doguracagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen fare deligi, bid'atlara tabi olmaya, bid'atçi ve sapiklann eserlerine uymaya isaret eder. Fare deligi, agiza isaret eder. Bundan dolayi delikten bir hayvan çiktigini gören kimsenin agzindan o hayvan ayarinda bir söz çikar.

2. kızılsaç

kızılsaç Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    ben sarı dişi fare siyah erkek fare ve iki siyah yavrusunu mutfağımda koşarlarken görüyorum.tiksiniyorum yavrularından filan. tuhafıma gidiyo farenin sarı olması. fındık faresi gibi minikler

SadmiN bunu beğendi.
Fare deliği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fareler...

Fareler...

Fareler Üzerinde Bir Araştırma ABD’ de fareler üzerinde yapılan bir araştırma, doğal uyku döngüsünün sürekli değişmesinin yaşlı farelerin erken ölümüne neden olduğunu ortaya koydu 7 Kasım 2006 Salı Araştırmacılar, insanlarda uçak yolculuklarında ya da sürekli gece çalışma sonrası ortaya çıkan etkiyi belirlemek için farklı yaşlarda yüzden fazla farenin uyku düzenini bozdu. Bunun için...
  2. Anahtar deliği

Anahtar deliği

Anahtar deliği, kıskançlığın ve kavganın simgesidir.
  3. Delik açmak

Delik açmak

Duvar vs. deliği sır araştırmaya, iş ve diğer hususlarda meydana gelen pürüzlere; Sağlam yapıları veya sert cisimleri deldiğini görmek bakire kızlara sarkıntılık yapmaya yahut ülkede gezinerek haber araştırmaya ya da ev halkının gidişatının bozulmasına, belik açmak bazen müfettişlik yapmaya, Bir evi delip eçiri girmek, o evin kadınına kötülük yapmaya; Delik açmak bazen muteber eserlerden...
  4. İğne  deliği

İğne deliği

Birgün padişahın huzuruna bir adam getirmişler.. Adamın bir hüneri varmış.. 100 adım öteden fırlattığı ipliği,100 adim ötedeki iğnenin deliğine geçiriyormuş.. Bunu başarmak tam 40 yılını almış.. Padişah 'göster bakalim hünerini' demis.. adam iğneyi bir sehpaya saplamış, sonra 100 adım geri gitmiş ve ipliği fırlatmış.. iplik iğnenin deliğinden geçmiş.. Padişah 'tekrarla, tesadüf olmasın...
  5. Fare

Fare

hep fareyi biz kullanıyorun birde bunun tersini onun bizi kullandıgını düşünbakalım nasıl olurdu

Sayfayı Paylaş