gebe
  1. sementha

sementha Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

FATİH İN istanbulu u yaştasın...

Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında sementha tarafından paylaşıldı.

fatihin yaşındasın şiiri [​IMG] KAÇ YAŞINDASIN EY GENÇ? KAÇ?
    BİLİYOR MUSUN KAÇ YAŞINDA FETHETTİ FATİH İSTANBUL'U?

BİLİYOR MUSUN ÖVÜNDÜĞÜN O CEDDİNİ İSTANBUL'A SÜRÜKLEYEN SEVDANIN KAYNAĞINI,ONLARA BU GÜCÜ VERENİN NE OLDUĞUNU VE NEDEN ÖLÜMDEN KORKMADIKLARINI, HATTA ÖLÜM İÇİN DUA ETTİKLERİNİ? ONLARI AYAKTA TUTAN DİMDİK YAPAN DEĞERLERİ!!?

HALA NEFSİNİN PEŞİNDE HALA BOŞ İŞLERDE, BİR OKUL DERSİNİ DİNLEMEK BİLE FAZLA MI GELİYOR SANA? DİSKOLARDA BARLARDA GÜN-GECE GEÇİRESİN DİYE Mİ, KÜÇÜCÜK EVLATLARIN SEVGİLİ PEŞİNDE DOLAŞMASI İÇİN Mİ, BOŞ GELİP BOŞ GİTMELERİ İÇİN Mİ FETHETTİ BU İNSANLAR İSTANBUL'U?

KAÇ PLAN YAPTI BİLİYOR MUSUN FATİH A,B,C,D.... DİYEREK. ONLARCA PLANI "YA BEN İSTANBUL'U ALIRIM YA İSTANBUL BENİ" DİYEREK SEN GÜNLÜK ZEVKLERİNDE KOŞASIN DİYE Mİ YAPTI,UYKUSUZ GEÇİRDİ GECELERİNİ?
    kalk yiğit türk evladı şehitlerin torunu ATATÜRK ÜN gençliği kalk....
    alıntı

2. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: FATİH İN istanbulu u yaştasın...
    Ellerine sağlık sementha çok güzel bir yazı...

3. AZRA

AZRA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

güzel paylaşım teş.....

4. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler canım çok güzel bir yazı çok haklılar..

5. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    ellerine sağlık canım

FATİH İN istanbulu u yaştasın... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul İçin Bedduası

Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul İçin Bedduası

fatih sultan mehmetin kıyafetleri fatih sultan mehmet kıyafetleri mehmet ayasofya beddua mehmetin ayasofya bedduası fatihin bedduası Fatih (1453 yılında) İstanbul’u alıp Ayasofya önüne geldiği zaman derinden derine bir inilti işitti. Sesin geldiği tarafa bir adam gönderdi. Hali perişan bir keşiş (papaz) getirdiler. Huzura çıkardılar. ’Niçin hapsedildin’ diye sordular. Keşiş fala da...
  2. Fatih Sultan Mehmet Han´in Vasiyeti

Fatih Sultan Mehmet Han´in Vasiyeti

Fatih Sultan Mehmet Han'ın Vasiyeti... "Ben ki,İstanbul'u fetheden aciz bir kul olan Fatih Sultan Mehmet,bizzat alın teri ile kazanmış olduğum parayla satın aldığım,İstanbul'un Taşlık bölgesinde bulunan,sınırları belli 136 adet dükkanımı,aşağıdaki şartlar çerçevesinde vakfısahih eyledim.Şöyle ki: Bu gayrimenkullerimden elde edilecek gelirlerle...
  3. Fatih Sultan Mehmet Hanın İnsan Hakları Ahidnamesi

Fatih Sultan Mehmet Hanın İnsan Hakları Ahidnamesi

fatih sultan mehmet han, insan hakları ahidnamesi, insan hakları bildirisi, fatih, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Adını Peygamber Efendimizin övdüğü büyük padişah Fatih Sultan Mehmet'in yazdığı ve yayınlattığı İnsan Hakları Bildirisini aynen ekliyorum.Bu bildiri ,o devirde bile Osmanlının azınlıklara ne kadar müsamahakar ve adil davrandığının bir...
  4. Fatih Sultan Mehmet in Doğum Yeri

Fatih Sultan Mehmet in Doğum Yeri

Fatih Sultan Mehmet Nereli Fatih Sultan Mehmet in Doğum Yeri Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda "Fatih Sultan Mehmet nereli?" diyen misafirimizin sorusunu yanıtlıyor ve sizlerede Fatih Sultan Mehmet'in doğum yeri hakkında bilgiler aktarıyoruz. 27 Receb 835 (30 Mart 1432) Pazar günü şafak vaktinde, devletin başkenti olan Edirne'de, II. Murat'ın dördüncu oğlu olarak...
  5. istanbul fatihde abiye alabileceğim yerler

istanbul fatihde abiye alabileceğim yerler

selamlar bana istanbul fatih de bulunan ve abiye satan yerler hakkında bilgi verirmisiniz

Sayfayı Paylaş