Fatih Terim Başbakanla ne konuştu ?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Fatih Terim Başbakanla ne konuştu ?
Fatih terim Recep tayyip erdoğan konuşması diyorlar ne konuşmuş ki başbakan la merak ediyorum bilgisi olan var mı kızlar ? Yani hani kupayı vermiyordular ya konuşmuşlar sonra almışlar kupayı merak ettim şimdi. Bu arada da Tayyip babayı tebrik ediyorum olanı yapılması gerekeni yaptı.

Bununla ilgil haber sitelerine şöyle bir haber düşmüş.

Galatasaray soyunma odasındaki Mehmet Ali Birand Kadıköy'de 3 saat süren kupa pazarlığının perde arrasını yazdı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'a "Dışarıda polis otoloranı yakıyorlar. Ben sizi koruyamam. Kupayı ya soyunma odasında alın ya da töreni iptal edin" dedi. Ünal Aysal "Kupayı sahada almadan gitmeyiz" diye diretiyordu. Fatih Hoca'nın Başbakan'a telefonda söylediği bir cümle krizi çözdü.

Vali Hüseyin Avni Mutlu son sözünü söyledi: Kupa ya soyunma odasında verilsin ya da tören iptal edilsin."
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal "Kupa bizim namusumuz. Sahada almadan gitmeyiz" cevabını verdi. Galatasaray yöneticisi Rizeli Abdürrahim Albayrak, Rize'de bulunan Başbakan Erdoğan'ı aradı. Abdürrahim Albayrak kısa bir süre konuştuktan sonra telefonu Fatih Terim'e verdi.
"KİMSE KUPASINI ALAMAZ"
Fatih Terim Başbakan'a şöyle dedi:
"Eğer burada biz bu kupayı alamazsak, bundan sonra bir başka statta da aynı durumda olan kimseye kupası verilemez hale gelir."
Başbakan Terim'e "Önlem alacaklar ve kupanın verilmesini sağlayacaklar, merak etmeyin" dedi.
İşte bu cevap bekleyişi sona erdirdi.
Fenerli futbolcu ve yöneticiler statta yoktu. Söndürülen ışıklar yakılmadı. Galatasaray karanlıkta da olsa kupasını ezeli rakibi Fenerbahçe'nin kalesinde, Kadıköy'de kaldırdı.

Fenerbahçe'li bir taraftar oalrak, kupayı alamamaya elbette ki çok üzüldüm ama yenmek kadar yenilmekte ve bu yenilgiyi kabul etmekte başarıdır. Nasip kısmet ve başarı, ne diyelim hak eden kazanıyor. Galatasaray'ı tebrik ediyorum...

Geri