gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Fatiha Suresi Adını Nerden Almıştır biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar acaba aranızda Fatiha Suresi Adını Nerden Almıştır bilen var mı? Fatiha Suresi Adını Nerden Almıştır biliyorsanız bana da yazın lütfen!

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Fatiha Suresi Adının Anlamı

Fatiha Ne Demek

Namazlarımızın vazgeçilmezi olna Fatiha Suresi Mekke döneminde inmiştir. Yedi âyettir.

Kur’an-ı Kerim’in ilk sûresi olduğu için “başlangıç” anlamına “Fâtiha” adını almıştır.

Sûrenin ayrıca, “Ümmü’l-Kitab” (Kitab’ın özü) “es-Seb’ul-Mesânî” (Tekrarlanan yedi âyet)1, “el-Esâs”, “el-Vâfiye”, “el-Kâfiye”, “el-Kenz”, “eş-Şifâ”, “eşŞükr” ve “es-Salât"2 gibi başka adları da vardır.

Fatiha Suresi Adını Nerden Almıştır biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nerde oldugunuzu biliyor musunuz?

Nerde oldugunuzu biliyor musunuz?

Herhangi bir kentin ana caddesine ışınlandığınızda otomobillere bakarak nerede olduğunuzu nasıl anlarsınız ? işte size ipuçları : * Bir el direksiyonda, diğeri pencereden sarkıyorsa; PARİS * Bir el direksiyonda, diğeri kornada ise; NEW YORK * Bir el direksiyonda, diğeri gazetede, ayak gaz pedalındaysa; BOSTON * Her iki el de direksiyonda, gözler kapalı, her iki ayak da frende ve vücut...
  2. Osmanlı tokatı nerden geliyor biliyor musunuz?

Osmanlı tokatı nerden geliyor biliyor musunuz?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Alman Göz Polikliniği Nerde biliyor musunuz

Alman Göz Polikliniği Nerde biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar benim bu hafta içinde Alman Göz Polikliniğine gitmem lazım ama nerede olduğunu bilmiyorum aranızda Alman Göz Polikliniği Nerde bilen varsa yazar mı?
  4. Bakara Suresi Hangi Cüzde biliyor musunuz

Bakara Suresi Hangi Cüzde biliyor musunuz

merhaba arkadaşlar acaba Bakara Suresi Hangi Cüzde bilen var mı dini konuda bilgisi olan varsa ve Bakara Suresi Hangi Cüzde bilen varsa bana yazsın lütfen.
  5. Halikarnas Balıkçısının Gerçek Adı Ne Biliyor musunuz ?

Halikarnas Balıkçısının Gerçek Adı Ne Biliyor musunuz ?

Halikarnas Balıkçısının Gerçek Adı Nedir Halikarnas Balıkçısının Gerçek İsmi Nedir Sevgili melekler, daha önce hayatı hakkında bilgiler sunduğumuz Halikarnas Balıkçısının Gerçek İsmi Nedir biliyor musunuz ? Hemen paylaşalım..:) Bodrum'a olan aşkı ile tanınan , Halikarnas Balıkçısı mahlasını kullanan ünlü hikaye ve roman yazarının gerçek adı Cevat Şakir Kabaağaçlı'dır. Asıl adı...

Sayfayı Paylaş