gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Fatiha Suresi İle İlgili Bilgiler istiyorum sizden

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar ben sizden Fatiha Suresi İle İlgili Bilgiler paylaşımında bulunmanızı rica ediyor ve hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Fatiha Suresi Anlamı

Fatiha Suresi İle İlgili Özet Bilgi

Fatiha Suresi Kur'an-ı kerimin ilk suresidir. Bu yüzden de başlangıç anlamına gelen Fatiha ismini almıştır. Yedi ayet-i kerimeden oluşur.

Fatiha suresi veya yalnız olarak El-Fatiha yahut Fatiha da denir. Başka isimleri de vardır.

Fatiha suresini okumak, hastalıklara şifadır. Peygamber efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem üç türlü ilaç kullanırdı: Kur'an-ı kerim ve dua okurdu. Fen ile bulunan ilaçları kullanırdı. Yahut her iki kısmı karışık kullanırdı. "Kur'an-ı kerimden şifa beklemeyene şifa nasib olmaz." buyururdu. Fatiha suresi hakkında da; "O her türlü hastalığa şifadır" buyurmuştur. Fakat, şifa hasıl olması için okuyanın ve hastanın buna inanması lazımdır.

Fatiha Suresi İle İlgili Bilgiler istiyorum sizden konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Leonardo Da Vinci ile ilgili bilgi istiyorum.

Leonardo Da Vinci ile ilgili bilgi istiyorum.

Leonardo Da Vinci hakkında standart yazıların dışında bir şeyler yok mu daha karakteristik özellikklerini anlatan hep aynı yazılar!!!
  2. Fatır Suresi ve Fazileti İle İlgili Bilgiler

Fatır Suresi ve Fazileti İle İlgili Bilgiler

fatır suresi fatır suresinin fazileti Sevgili melekler bu yazımızda kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim 'de yer alan Fatır Suresi fazileti hakkında sizlerle bilgiler paylaşmak istiyoruz... Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki: “Fâtır sûresini okumayı âdet haline getiren kimse, Cennete dilediği kapısından girmeye hak kazanır.”
  3. Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler istiyorum sizden

Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler istiyorum sizden

Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler istiyorum sizden bana acil olarak Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler yazarsanız çok sevinirim kızlar.
  4. Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler istiyorum sizden

Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler istiyorum sizden

Selam arkadaşlar ben sizlerden Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler paylaşımında bulunmanızı rica ediyorum ve şimdiden çok tşk ediyorum.
  5. Fatiha Suresi İle İlgili Bilgiler sizler için burada melekler

Fatiha Suresi İle İlgili Bilgiler sizler için burada melekler

Fatiha Suresi Anlamı Fatiha Suresi İle İlgili Özet Bilgi Merhaba Sevgili Melek'ler, daha önce sizlere Fatiha Suresi faziletleri hakkında bilgiler aktarmıştık. Şimdi de Fatiha Suresi anlamı hakkında bilgiler aktarıyor ve Fatiha Suresi ile ilgili özet bilgiler paylaşıyoruz. Fatiha Suresi Kur'an-ı kerimin ilk suresidir. Bu yüzden de başlangıç anlamına gelen Fatiha ismini almıştır. Yedi...

Sayfayı Paylaş