Fatiha suresi, okunuşu ve meali

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Fatiha suresi, okunuşu ve meali
fatiha suresi okunuşu elham suresi meali elham duasi duası
1.بسم الله الرحمن الرحيم
Bismillāhirahmānirahīm
Rahmân ve Rahîm olan Allah i adıyla.

2.الحمد لله رب العلمين
Elhamdü lillâhi rabbil'alemin.
Hamd âlemlerin Rabbi,olan Allah'-a/-için dır.

3.الرحمن الرحيم
Errahmânir'rahim.
o Rahmân ve Rahimdir,

4.ملك يوم الدين
Mâliki yevmiddin.
Din gününün ,sahibidir.

5.اياك نعبد واياك نستعين
İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în,
Ancak sana kulluk ederiz ve ancak senden yardım dileriz.

6.اهدنا الصرط المستقيم
İhdinessırâtel müstakîm.
Bizi doğru isteyenin yol(un)a hidayet eyle.

7.صرط الذين انعمت عليهم غير المغضوب عليهم ولا الضالين
Sırâtallezîne en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn.
Kendilerine nimet verdiğin mutlu kimselerin yoluna; gazaba uğramışların ve o sapmışların yoluna değil.

Son düzenleme:
bir yandan elham suresinin anlamını oluyorum diğer yandan reklam bandında yılbaşında kırmızı iç çamaşırınızla iç gıcıklayın die çıplak kadın resmi. bu sadece reklam bandında olanlar. ya sitenin sağında solunda altında üstünde olanlara ne demeli. Allah razı olsun böyle bilgiler veriyorunuz ve bu bilgileri verebilmek için masraflarınızı reklamlarla karşılamak zorundasınzda belki. ancak lütfen biraz dikkat edin aldığınız reklamlara.

bir yandan elham suresinin anlamını oluyorum diğer yandan reklam bandında yılbaşında kırmızı iç çamaşırınızla iç gıcıklayın die çıplak kadın resmi. bu sadece reklam bandında olanlar. ya sitenin sağında solunda altında üstünde olanlara ne demeli. Allah razı olsun böyle bilgiler veriyorunuz ve bu bilgileri verebilmek için masraflarınızı reklamlarla karşılamak zorundasınzda belki. ancak lütfen biraz dikkat edin aldığınız reklamlara.

Sevgili misafirimiz aslında haklısınız ama gördüğünüz bu reklamlar bize geogle aracılığı ile otomatik olarak gönderiliyor eğer o anlık görmek istemediğiniz zaman f5 yapıp sayfayı yenilerseniz resimler değişecektir.

Geri