gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Fatih'in Fedaisi Kara Murat

Konu, 'Çöplük' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

fatihin fedaisi kimdir,fatihin fedaisi kara murat film konusu,fatihin fedaisi kara murat film oyuncuları,fatihin fedaisi kara murat hakkında

569724.jpg-r_160_240-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

Korkusuz, genç ve gözü pek bir akıncı beyi olan Kara Murat, Osmanlı ve Bizans İmparatorlukları arasında Sırbistan'da yaşanan savaşta, Bizans askerlerinin arasına tek başına girip, çatışmaların kaderini belirleyebilen bir savaşçıdır. Osmanlı sınırlarını koruyarak ve savaşta elde ettiği başarılarla cesaretini bir kez daha kanıtlayan Kara Murat, Bizansı'ın da dikkatini çeker. Ülkesini, halkını, Osmanlı İmparatorluğu'nu ve de ailesini korumak için canını ortaya koyar. Fakat Sultan Murat'ın kardeşi olan Orhan Çelebi'nin tek hedefi tahta geçmektir. Öte yandan Sultan Murat'ın padişahlığı genç ve cesur oğlu Sultan Mehmet'e bırakır. Sultan Mehmet'in gençliğinden cesaret alanlar durumu fırsat bilip, kumpas kurarlar.
    Daha önce Yeşilçam sinemamızda 1966 ve 1972 yıllarında iki ayrı versiyonla çekilen Fatih Fedaisi filmleri Cüneyt Arkın ve Kartal Tibet'in canlandırdığı Kara Murat karakteri ile efsaneleşmişti. Tarihi dönem filmlerinin yeniden popüler olduğu günümüzde Fatih Fedaisi Kara Murat yeniden türün seyircisiyle buluşuyor. Es Yapım tarafından hayata geçirilen filmin yönetmenliğini Aytekin Birkon üstlenirken, senaryo da yönetmenle birlikte Fatih Usta'ya ait. Filmin oyuncu kadrosunda ise Fatih Usta'nın yanı sıra Bahadır Sarı, Nezih Işitan, Ömer Faruk Hakeri, Kaan Erkam, Cem Baza, Şükran Çağman, Şendoğan Öksüz ve güzel oyuncular Nefise Karatay ile Ceyda Tepeliler yer alıyor.

Fatih'in Fedaisi Kara Murat konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kara murat hangınız

kara murat hangınız

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Murat

Murat

Kişi rüyasında muradına ererse çok güzel bir müjde alır.
  3. Murat Kekilli - Kara Gözlüm

Murat Kekilli - Kara Gözlüm

Karagözlüm sevdalanmış Kime dedim yar sana dedi Sabaha dek uyumamış Niye dedim sorma dedi yar yar Gül kokuyor ak gerdanında Yine beni görmüş kız rüyasında İki kolun arasında ölem dedim Dur yapma dedi yapma dedi yar yar Dünyanın bir sonu var İyisi var var kötüsü var Karagözlüm ölesim var İnadına lan yaşşa dedi yar yar __________________
  4. Murat Başaran - Kara Kilit

Murat Başaran - Kara Kilit

Kara kilit vursunlar dilime... Konuşursam bakma yüzüme... Üzdüysem canım affet beni... Her günüm birbirinden deli... Pişmanlık desen bini bin para... İnsafa gel son bi kez ara... Darma duman olmuşum zaten... Geçmiyor ki aşk denen yara... Ümitsizliğim bana arkadaş... Çaresizliğim o da yoldaş... Gelmeyeceğini bile bile... Ben senin aşkınla sarmaş dolaş... Kara kilit vursunlar dilime......
  5. Fatih'in dilenci kardeşi

Fatih'in dilenci kardeşi

Şanlı tarihimizin altın harflerle yazılmış dünya tarihine.Tabi insanımız her zaman farkını göstermiştir de.Bu hikaye tarihimize farklı bir bakıştır.Öyle bir hikaye ki padişahla dilenci kardeş olduğunu kabul ediyor. FATİH'İN DİLENCİ KARDEŞİ Taşköprülüzâde Mehmed Kemâlüddin Efendi’nin (Tuhfetü-l Ahbab) yâhut “Târih-i Sâf” adındaki eserinin birinci cüzünün 1287 İstanbul tab’ının 57-58....

Sayfayı Paylaş