gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

faturası ve garanti kağıdı kayıp ürün garantiden nasıl yararlanabilir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler merhaba. Benim tost makinam daha 8 aylık ancak arıza yaptı.Aksi gibi garanti kağıdını ve faturasını kaybetmişim bulamıyorum.Epey de pahalı birşeydi.Şimdi ben bunun garantisinden nasıl faydalanabilirim?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Eğer bir ürün aldıysanız ve ürününüz garanti kapsamında iken faturasını yada garanti belgesini kaybettiyseniz önünüzde bir kaç seçenek var.
    Öncelikle ürünü aldığınız firma bilinen bir yerse size ürünün seri numarası ile yardımcı olabilirler. Seri numarasını girerek ürünün garanti kapsamını görebilirler.

Ancak mahalle arasındaki dükkanlardan biriyse size hiç bir şekilde yardım etmezler. Bu aşamada da eğer ürünü kredi kartı ile aldıysanız ekstresi de ispatlamak için yeterlidir.

Eğer ekstre yoksa yada nakit aldıysanız hiç bir şey ispat edemezsiniz...

faturası ve garanti kağıdı kayıp ürün garantiden nasıl yararlanabilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Artık Değiştirilen Ürüne de Garanti Verilecek

Artık Değiştirilen Ürüne de Garanti Verilecek

Artık Değiştirilen Ürüne de Garanti Verilecek Şirketler artık, ‘‘değiştirilen ürünün de garantisi olur mu?’’ diyemeyecek. İzmir Tüketici Mahkemesi, değiştirdiği ürüne garanti uygulamak istemeyen firmayı haksız buldu. Bu ürün için garanti süresinin, değiştirildiği tarihten itibaren bir yıl olarak uygulanması kararını verdi.Diğer davalara da örnek teşkil edecek bu karara, Tüketici Yasası'nda...
  2. beğenilmesi % 100 garanti

beğenilmesi % 100 garanti

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. kopma garanti:)

kopma garanti:)

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Gülmek garanti

Gülmek garanti

bana little grill diyen mercimeğe inat vazgeçtim ulen anlatıyorum :) şimdi on iki eylül zmanlarında ufo gören masum köylü niteliği taşıyan :) yani saf bi köylü abimizi almışlar doğru mahkemeye götürmüşler.hayatında ilk kes mahkeme gören köylü abimize hakim saymış 1.falanca tarihte falanca duvara aşırı sol nitelikli yazılar yazmak 2 falanca duvara pankart asmak 3 eylemlere katılmak sloğan...
  5. MALIN ARIZASI, GARANTİ ve TAMİR SÜRESİ

MALIN ARIZASI, GARANTİ ve TAMİR SÜRESİ

MALIN ARIZASI, GARANTİ ve TAMİR SÜRESİ Malın tamir süresi, http://www.meleklermekani.com/tuketici-hukuku/217197-garanti-belgesi-ile-satilmasi-zorunlu-olan-urunler.html#post824941 linkinde bellirttiğim azami tamir sürelerini geçemez. Bu süre mala ilişkin arızanın -servis istasyonuna, -servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği,...

Sayfayı Paylaş