gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Fayton..

Konu, 'E-F' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Faytona binip gezinti yaptığını görmek ruh ve gönül eğlendirmeye, faydalı seyahate. Faytoncu insanı dinlendiren ve onun ağırlığını paylaşan dost ve insanlara delalet eder.Rüyada fayton görmek yol ile yorumlanir. Bir faytonla bir yere gittigini görmek, yeni bir ise girecegine; eger faytona kosulan atlar beyaz ise o isi basaracagina, al ise, yari yoldan dönecegine, siyah ise basaramayacagina delalet eder.

Fayton.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. osmanlılarda fayton arkası yazıları

osmanlılarda fayton arkası yazıları

Medreselim (entelektüel) O şimdi yeniçeri (militarist) Hatalıysam: teez kellesi vurula (realist) Tek rakibim hezarfen ahmet çelebi (postmodern) Yezidim ama akçe bende Babadan oğula değil alınteri.. Mekteplim . Rahmetli de şahlanırdı.. Padişahım çok yaşa (yalaka yeniçeri) Paşa babam sağolsun Akıncısın dediler, kız vermediler O şimdi sadrazam Tek rakibim padişah!...
  2. osmanlı döneminde fayton arkası yazılar

osmanlı döneminde fayton arkası yazılar

O şimdi yeniçeri Hatalıysam : Tez kellesi vurula Tek rakibim Hazerfen Ahmet Çelebi Rahmetli de şahlanırdı Paşa babam sağolsun Akıncısın dediler kız vermediler Miraz değil zeamet Fetihlerin ustasıyım, gözlerinin hastasıyım! Faytonunda yer yoksa bana güzelim, ben at üstünde de giderim! Alırım faytonunu Hakkını ver faytonun hakkını! Havan kime sultanım Alırsın kırat yaparsın...
  3. Gökhan Kırdar - Fayton

Gökhan Kırdar - Fayton

yoksun diye geldi esti bahar yoksun diye yandi askina can gözümün önüne geldi meski zaman gecemi sarhos ederdi hos bir edan sensiz neyleyim dalda çiçek günler yillara olduda denk kapida nöbete durdu yasli seyis salina salina geldi aski haber çek faytonu yarime uzanalim çagiriyor güllerin hasreti ah, dize getirdin yüregimi hadi uzat ellerini, seviselim sabaha dek
  4. Osmanlılarda fayton arkası yazıları

Osmanlılarda fayton arkası yazıları

medreselim (entelektüel) o şimdi yeniçeri (militarist) hatalıysam: tiz kellesi vurula (realist) tek rakibim hezarfen ahmet çelebi (postmodern) huzur islamda (neo-klasik) padişahım çok yaşa (oportunist) yezidim ama akce bende babadan ogula degil alınteri mekteplim rahmetli de şahlanırdı padişahım çok yaşa (yalaka yeniçeri) hataliysam kellemi vurun, kaziga...
  5. Osmanlıda Fayton Arkası Yazılar

Osmanlıda Fayton Arkası Yazılar

medreselim o imdü yeniçeri hatalıysam: tiz kellesi vurula tek rakibim hezarfen ahmet çelebi huzur islamda padişahım çok yaşa yezidim ama akce bende babadan ogula degil alınteri mekteplim rahmetli de şahlanırdı padişahım çok yaşa (yalaka yeniçeri) hataliysam kellemi vurun, kaziga oturtun paşa babam sağolsun akıncısın dediler kız vermediler o şimdi...

Sayfayı Paylaş