gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

fazıl hüsnüden mustafa kemal şiiri

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ünlü şair Fazıl Hüsnünün Mustafa Kemal şiiri vardır, ilk dizeleri aklımda, Mustafa Kemali gördüm düşümde daha diyordu..
    Gerisi nasıldı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Mustafa Kemal'i Gördüm
    Mustafa Kemal'i gördüm düşümde,
    Daha, diyordu.
    Uğruna şehit olasım geldi hemen
    Sabaha, diyordu.

Al bir kalpak giymişti al,
    Al bir ata binmişti, al,
    Zafer ırak mı ? dedim,
    Aha, diyordu.

Fazıl Hüsnü DAĞLARCA

fazıl hüsnüden mustafa kemal şiiri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fazıl Hüsnü Dağlarca

Fazıl Hüsnü Dağlarca

1914 yılında İstanbul’da doğdu. Kuleli Askeri Lisesi’ni (1933), Harp Okulu’nu (1935) bitirdi, piyade subaylığıyla doğu ve orta Anadolu’nun, Trakya’nın bir çok yerlerini dolaştı, orduda hizmeti on beş yılı doldurunca, önyüzbaşı iken askerlikten ayrıldı (1950), Çalışma Bakanlığı İş Müfettişi olarak İstanbul’da çalıştı (1952-1960), Aksaray’da Kitap Kitabevini açtı (Aralık 1959), yayımcılık yaptı,...
  2. Fazıl Hüsnü Dağlarca'dan Atatürk Şiirleri

Fazıl Hüsnü Dağlarca'dan Atatürk Şiirleri

fazıl hüsnü dağlarca atatürk şiirleri fazıl hüsnü dağlarcanın şiirleri dağlarca nın atatürk dağlarcanın ON KASIM'LARDA YÜRÜMEK Atatürk'üm işte 10 Kasım yine Dalgalanır ağaçlarla oğullar Dalgalanır oğullarla nineler Dalgalanır ninelerle genç kızlar Özlemin ta yüreğime işlemiş Seni bulmak, seni görmek için ben Bütün toprakaltıyla barışacağım .. Ereceğim sana usta, barışta, başarıda Öyle...
  3. Fazıl hüsnü dağlarca

Fazıl hüsnü dağlarca

Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Dağlarca’nın vefatını, Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen ve Türkiye’nin onur konuğu olduğu "60. Frankfurt Kitap Fuarı"nda bulunduğu sırada öğrendiğini söyledi. Çok üzüldüklerini ifade eden Günay, Türkiye’nin, Türkçe ile Avrupa’nın ortasına çıkarma yaptığını belirterek, "Ses Bayrağımız" olarak nitelendirdiği...
  4. Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kendi şiirleri

Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kendi şiirleri

Atatürk'ün kendi yazdığı şiirleri okumak çok güzeldi:) BİR ASKERİN MEZARINA Şurada, kabrin üzerinde konulmuş bir, Beyaz taş var, onun altında bayraklar Temevvüç ederken, kelleler uçuşurken... Celâdeti tâbân olurken aldığı cerîhai mevt İle bu âlemi hîçîye vedâ etmiş bir Asker yatıyor... Onun hâbı istirahate çekildiği şu Makberin üzerine rüfekası eşki teessür döktüler. Kadınlar dümü rizi...
  5. fazıl hüsnü dağlarca mustafa kemal'in kağnısı

fazıl hüsnü dağlarca mustafa kemal'in kağnısı

fazıl hüsnü dağlarca mustafa kemal'in kağnısı ile ilgili bir yazı vs varmı yada hikayesi nedir

Sayfayı Paylaş