gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113

Fazla Tv İzleyen Çocuklar Kilo Alıyorlar....

Konu, 'Çocuk Bakımı' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Fazla Tv İzleyen Çocuk Kilo Alıyor Tv İzlemek Kilo Aldırır mı

Çocukların en büyük zaaflarından biridir sanırım Tv tatillerde boş vakitlerinde güzel bir vakit değerlendirme yöntemi gibi gelebilir..Hatta bazı anneler de tv açıp cocuklarını tv başına gecirip rahatca iş yapmak isterler ama cocukları için her açıdan zararlı olan tv ler bence ölcülü ve her aklına geldiğinde tv başına oturmamalı cocuk...TV Hem kilo alımı açısından hem hareketsiz kalması ve beynini tv ye yorması yorulması açısından zararlı bişey....

Fazla TV İzleyen Çocuklar Kilo Alıyor

Televizyon karşısında fazla zaman geçiren çocukların bel çevresinin genişlediği belirlendi.

Kanada'daki Montreal Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, 2 ila 4 yaşındaki çocukların bel çevresinin 10 yaşına kadar, haftada televizyon karşısında fazladan geçirilen her saat için yarım milimetre genişlediğini ve bu çocukların kaslarının zayıflamasına yol açabileceğini gösterdi.

Araştırma, aynı yaş grubundaki çocukların yüzde 15'inin haftada 18 saatten fazla televizyon karşısında kaldığını ve araştırmaya katılan çocukların 10 yaşına geldiğinde televizyon izleme alışkanları nedeniyle bel çevrelerinin 7,6 milimetre kalınlaşabileceğini ortaya koydu.

Haftada 1 saat fazla televizyon karşısında kalan çocuklarda, zıplama mesafesinin de 0,36 santimetre azaldığı da görüldü. Araştırmada 1314 çocuğun televizyon seyretme alışkanlıkları incelendi.

Araştırmacılar, 4 yaşındaki çocukların haftada ortalama 8,8 saat televizyon seyrettiklerini ve bu rakamın 2 yıl içinde 14,8 saate çıkabileceğini belirtti.

Uzmanlar, 2 yaş üzerindeki çocukların günde 2 saatten fazla televizyon seyretmemesini öneriyor. Araştırma, "BioMed Central" dergisinde yayımlandı.

Fazla Tv İzleyen Çocuklar Kilo Alıyorlar.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TV izleyen çocuğun tansiyonu çıkıyor

TV izleyen çocuğun tansiyonu çıkıyor

TV izleyen çocuğun tansiyonu çıkıyor Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Selim Kurtoğlu, ABD'de Amerikan Pediatri Akademisinin 4-17 yaş grubundaki çocuklar üzerinde televizyon izlemenin getirdiği zararlar konusunda yaptığı araştırmanın çarpıcı sonuçlar ortaya koyduğunu ifade etti. Araştırma sonuçlarına göre çocukların günde 2 saatten...
  2. fazla tv izleyen çocuklarda tansiyon tehlikesi

fazla tv izleyen çocuklarda tansiyon tehlikesi

Günde iki saatten fazla televizyon izleyen çocukların şişmanlık ve yüksek tansiyon riskiyle karşı karşıya oldukları bildirildi. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Selim Kurtoğlu, ABD'de Amerikan Pediatri Akademisinin 4-17 yaş grubundaki çocuklar üzerinde televizyon izlemenin getirdiği zararlar konusunda yaptığı araştırmanın çarpıcı sonuçlar...
  3. Cips yiyen çocuk yılda 9 kilo alıyor...

Cips yiyen çocuk yılda 9 kilo alıyor...

Şişmanlık sorununun çocuk yaşlarda başladığına dikkat çeken Prof. Dr. Selim Kurtoğlu, “Araştırmalara göre cips yiyen bir çocuk senede 9 kilo yağ alıyor. Bunların nedeni de yeme alışkanlıklarındaki ciddi değişikliklerdir..” dedi… Anne adayı bilinçli olmalı Prof. Dr. Selim Kurtoğlu metabolik sendromun sadece ileri yaşlarda görülmediğini, çocuk yaşlarda hatta anne karnında temellerinin atıldığını...
  4. Fazla yemiyorum ama yine de hep kilo alıyorum diyenler dikkat!

Fazla yemiyorum ama yine de hep kilo alıyorum diyenler dikkat!

yemiyorum ama kilo alıyorum yemek yemiyorum ama kilo alıyorum yemediğim halde Fazla yemiyorum ama yine de hep kilo alıyorum diyenler dikkat! "Fazla yemiyorum ama kilo alıyorum?" kilo sorunu olan kadın ve erkeğin en sık kullandığı cümlelerden biridir. Taylight Sağlık Merkezi’nden Diyetisyen Berrin Yiğit, az yedikleri halde kilo alanların sorunlarının çözümünün 'diyet casusluğu’nda...
  5. Çocuklarınıza lütfen çok fazla TV İzletmeyin !

Çocuklarınıza lütfen çok fazla TV İzletmeyin !

Televizyon, çocuklarda; * Zeka geriliğine sebep oluyor, * Eleştirel düşünceyi engelliyor, * Donuk çocuk sendromuna sebep oluyor, * Otizme sebep olabiliyor, * Gelişmekte olan beyin hücrelerinin kapasitesini daraltıyor, * Dikkat dağınıklığı ve dikkat eksikliğine sebep oluyor, * Ahlaksızlığı normalleştiriyor, * Bencilleştiriyor, * Sosyal bağları koparıyor ve zayıflatıyor, *...

Sayfayı Paylaş