FB’nin arazisinin imar hakkı artırıldı

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
FB’nin arazisinin imar hakkı artırıldı
İSTANBUL Büyükşehir Belediye Meclisi, Fenerbahçe’nin Ataşehir’de yapacağı spor, kültür ve sosyal tesis projesinin plan tadilatını oy çokluğuyla kabul etti.

Plan tadilatıyla, 58 dönümlük arazinin imar hakkı 3 bin 628 metrekare artırıldı. Büyükşehir Belediye Meclisi, dün Fenerbahçe’nin Kadıköy Belediyesi’nden 30 yıllığına kullanma hakkını devraldığı Ataşehir’deki 57 bin 718 metrekarelik araziyle ilgili imar planı değişikliği teklifini görüştü. CHP’li Meclis üyesi Atalay Oğul, İmar Komisyonu raporunda, kendi partisinin "Karara katılmıyorum" şerhinin yanlışlıkla yazıldığını, karara karşı olmadıklarını söyledi. Teklife sadece CHP Meclis üyesi Hüseyin Sağ ret oyu verdi. Sağ, "Burada söz konusu olan alışveriş merkezi, konaklama tesisi gibi şeylerdir. Sporla ne alakası var? Ben raporu doğru bulmuyorum" dedi. Oylamada teklif, oy çokluğuyla kabul edildi. Fenerbahçe Spor Kulübü, Ataşehir’deki araziye, alışveriş merkezi, açık ve kapalı spor alanları, sinema, toplantı salonları, kafe, lokanta, huzurevi ile 7 bin metrekare otel yapabilecek

Hürriyet

Geri