Felaket bu!!! siz hala kendi sorunlarınıza bakıyorsunuz'''

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Felaket bu!!! siz hala kendi sorunlarınıza bakıyorsunuz'''
mukadder akbulut
meleklermekani1-2383.jpg

Bu nasıl insanlık, Nereye gidiyoruz arkadaşlar... Bu kadarmı acizsiniz ey katiller,, Bu kadarmı ş.........
Allah sizi bildiği gibi yapsın...

Fatih Çekirge'nin yine bugünkü yazısını paylaşmak istiyorum sizinle... Belki başka işlerle uğraşan arkadaşlarımın dünyadan haberi yoktur...

Okuyun bi bakalım, okuyunda bu pisliği kınayın....

Öncelikle olayı hatırlatayım...
Pervari’deki Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda okuyan ve yaşları 13 ile 14 arasında değişen 8 erkek öğrenci, uygunsuz fotoğrafını çekip şantaj yaptıkları aynı okul öğrencisi 15 yaşındaki kıza tehditle getirttikleri 3 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edip öldürdükleri ve 2 yaşındaki erkek çocuğa da tecavüz ettikten sonra derede ölüme terk ettikleri ortaya çıkmıştı.

Yazı şöyle başlıyor...

‘Ağlayarak yazıyorum bu mesajı’

PERVARİ Belediye Başkanı’nın “Olayı aramızda kapattık” sözü hâlâ kulaklarımızda çınlıyor. Ruhumuz kasılıyor. Şakaklarımız zonkluyor...

Yüzlerce mail geliyor:

Bir okurum “Ağlayarak yazıyorum bu mesajı” diyor...

Bir diğeri “Ben de bir anneyim. Ne hale geldik. Nasıl olur da kapatılır. Adalet nerede?” diye soruyor. Bir başkası: “Fatih Bey, lütfen bırakmayın bu olayların peşini?” diyor.

Bir de zincir oluşturdular...

tepkisizkalma.com...

O annenin gözyaşları, Mardin’de taşlanarak öldürülen Şemse için. Tekirdağ’dan yazan Aylin’in çığlığı tecavüze uğradıktan sonra annesi tarafından zehirlenerek öldürülen M için...

Funda, Batur, Fatih Himmetoğlu, Esra Özalp, Neylan Tekcan, Filiz Coşkun, Dilek Çağlayan, Meral delikanlı, Süha, Fatime Tüsen, Zeynep Akyüz, Belgin Satıroğlu, Nazife Alatas, Funda Tekşener, Beyhan Ünal, Mukadder Akbulut, Gülay Koç, Nadir Üstün, ve daha yüzlerce isim...

Siz o mesajlarla bu memlekette insanlığın ölmediğini gösteriyorsunuz.

Sizin varlığınızı bilmek, moral oluyor. Birbirimizi bilmek umut veriyor...

Nasıl olur böyle bir şey. 2 yaşındaki bebeğe tecavüz ediyorlar. Üç yaşındaki kıza tecavüz edip öldürüyorlar. Bu böyle kapatılabilecek bir olay mıdır?
Adalet “Adli Tıp raporunu”, polis çocuklarını ifadesini, jandarma tecavüze uğrayan bebeklerin ailesinden gelecek şikayeti, vali Ankara’dan gelecek talimatı. Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelecek teftiş heyetini...

Sosyal Hizmetler Müdürü, Ankara’dan gelecek müfettişi bekliyor... Ankara’da Meclis, insan hakları komisyonunun raporunu bekliyor. Bekliyoruz yani...

Ve en önemlisi içimizi kemiren, ruhumuzu daraltan sorular bekliyor...

* Belediye Başkanı “Olayı aramızda kapattık. Tabii kaymakam da emniyette var” dedi. Bu konuda vali neden susuyor?

* 11 aydır adli tabip neden bir rapor verememiştir?

Sizler bu soruların peşini bırakmamak için mesaj zincirleri kurdunuz.

Bırakma diyorsunuz...

Bu soruları sormazsam bu defa ben rahat uyuyamayacağım...

O bebeklerin halleri kabus olup nefesimi kesecek... Mardinli Şemse’ye atılan taşlar üzerime yağacak. Taciz ve tecavüz yüzünden aileleri tarafından öldürülen, hayatları örtbas edilen, intihara zorlanan onlarca kız, küçük gelin birer hayalet gibi karşımıza dikilecek. Toprak o zavallı bedenleri yüzümüze kusacak... Bırakırsam sanki kuşlar uçmayacak, çiçekler açmayacak. Bahar gelmeyecek... Bırakırsam ben ben olmayacağım sanki... Kana kan, göze göz isteyen kimse yok.. Kimsenin Siirt’le, Pervari’yle bir meselesi de yok. Bir ses duymak istiyoruz yalnızca...

Devletten, “burada adalet var” diyen bir ses... Yatılı okulların denetlendiğini duyuran bir ses... Mardin’de intihar eden 14 yaşındaki kızın soruşturmasından bir ses. Antalya’da zehirlenen 13 yaşındaki kızı araştıran jandarmadan bir ses. Eğer o ses gelmezse, bu ağalık düzenine sıkıştırılmış gariban hayatlar, acılı ve ezik kızlar, birer çığlık olup üzerimize yağacak.

Ya arkadaşlar yazıklarım asıl yaşananların yanında hiç kalır...

Öyle iğrenç şeyler yapılıyorki... Siirtteki olayı unutmadım hala...
Siirt'te 2'si kardeş, 7 ilköğretim okulu öğrencisi çocuğa aralarında asker, polis, okul müdür yardımcısı, şeyh, milletvekili yakınlarının da bulunduğu belirtilen 14 ile 70 yaş arası onlarca erkeğin tecavüz etmesiyle ilgili olayın yankısı sürüyor. Dosyada gizlilik kararı alan Siirt Sulh Ceza Mahkemesi, yayın yasağı getirdi. Olayın basına yansımasından sonra Siirt Valiliği "olayın basında abartıldığı, olayda asker ve polisin bulunmadığı, iki kamu görevlisinin görevden alındığı" şeklinde açıklama yaptı.

Duymayalım diye basına bile söylemiyorlar...

allahım akıl fıkır versın bu ınsanlara ınsan bıle dıyemıyorum ıltıfat kalır....cocuklarımız,kardeslerımız ve bızler nasıl bır ulkede yasyoruz neler yasıyoruz.... olaylar hep ortbas edılıyo....ama sonucta cıkıyo ortaya her nekadar çözüm bulunamasa bıle....kıyametın alametlerınden bu davranıslar,sapıklıklar vs....allah yardımcımız olsun....

söyleyecek söz bulamıyorum böyle insanlara gündeme saçma sapan haberleri koyup bu haberleri örtbas ediyorlar yazıklar olsun ya insanlar da zaten bu durumlara kayıtsız kalıyor resmen normal gelmeye başladı artık........Allah sonumuzu hayır etsin artık dünyaya bir çocuk getirirken bile insan korkuyo bu durumlardan

Olayı kapatmakta ne demek halka yansıtmıyorlar ama neler var daha kimbilir..Çok yazık bunları yaşayan insanlara üzülüyorum Allah ıslah etsin bunları yapanları..........

nasıl desem ki böyle bir devlet varken başımınza bazı şeyleri kapatıyolar onun yerine milleti başka yönlere cekiyolar çünkü bence orda baya önemli kişiler var ondan nasıl ki münevver cinayetinin hala nedenini bilmiyoruz ama zengin olmasa herşeyi yazarlar buda böyle bence sözü gecen diyim kişiler var

ataürke laf söylüyolar o içki içerken devleti kurtardı türkiye cumhuriyetini kurdu bunlar ayık kafa ile batırıyolar

Açıklama yaparken Siirtteki olaylar için alan razı veren razı lafını kullanmışlar...

Güya, 1 liraya, sakıza yada şekere kendilerine taciz edilmesine izin veriyorlarmış bu kızlar ..

Allah hepinizi ıslat etsin diyorum..

İnsanlık yok oluyor malesef... Geriye sadece iki eli, iki ayağı olan ve zihni, düşünceleri canavarlaşan mahluklar kalıyor.

Yapanlardan daha çok, yapanlara göz yumanları kınıyor ve ALLAH'a havale ediyorum.

Söylenecek söz bulamıyorum, kızgınlığımı ifade edecek kelimeler bulamıyorum.

Allah ıslah etsin...

Bu olayın siyasetle bir ilgisi yok sevgili juju... Tamamiyle insanlıkla alakalı karanlık ve utanılası, ibretlik bir durum. Sadece biz değil, evrensel olarak sapıklığın ve arsızlığın içine gömülmüş durumdayız.
Öncelikle yapılması gereken nedir? Hukuk kurallarının daha sert olması ve açıkta bir mevzu bırakmaması lazım. Hukuk, adam kayırmamalı, medya da öyle... Bu hiyerarşik düzene son verilmesi gerekiyor. ADALET herkes için! İnsanlar artık kanundan korkmuyor. Zaten kanundan kormayan Allah'tan da kormaz, ne diye korksun ki!
Bu ufacık bedenler, zamanı geldiğinde bunların hesabını elbette soracak ama bu dünyada da birileri onların haklarını savunmalı! Aramızda halletmeyelim herkese duyuralım. Duyuralım ki bu şerefsizler bir daha bu toprak üzerinde yürüyemesin! Karanlık zindanların en kuytu köşelerinde çürümeye bırakılsınlar! Kendileriyle başbaşa kaldıklarında belki de insanlıktan ne kadar çıktıklarını görebilirler...

Geri