gebe
  1. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0

Felsefı sozler

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

felsefe, felsefi sozler, örnekler, filozoflar, felsefik sozler buradan ulasabilirsiniz

"Duygularınıza dikkat edin
    davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin
    alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin
    değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin
    karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin
    kaderinize dönüşür... "

(Mahatma GHANDI)

"Bugünün bir daha asla doğmayacağını düşün."
    (DANTE)

"Hayata en önemli şey kazançlarınızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir; akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur."
    (WILLIAM BOLITH)

"Ben sana bir elma versem, sen bana bir elma versen, bende bir elma, sende bir elma olur.
    Ben sana bir bilgi versem, sen bana bir bilgi versen, bende iki BİLGİ, sende iki BİLGİ olur."

(KONFİÇYUS)

"Üzüntü kendi kendini giderir, ama mutluluğun tam zevkini çıkarmak için onu paylaşacağınız birinin olması gerekir."
    (Mark Twain)

"Bencillik dostluğun zehiridir."

(Balzac)

"İnsanlar köprü kuracakları yerde duvar ördükleri için yalnız kalırlar."
    (Newton)

"Alkışı en sessiz şekilde karşılayan, alkışı hak etmiş demektir."
    (Emerson)

"Bilim ve sanat takdir edilmediği yerden göç eder."
    (İbni Sina)

"Boş bir çuval dik durmaz."
    (Benjamin Franklin)

"Güzel bir gülüş, karanlık bir eve giren güneş ışığına benzer."
    (Tolstoy)

"İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler."
    (Montaigne)

"Çok dinlememiz ve az konuşmamız için iki kulağımız bir dilimiz vardır."
    (Diogenes)

"Memleketin nasıl yönetildiğini anlamak mı istiyorsunuz;onun müziğine kulak veriniz. Nerede güzel eserlerden oluşmuş uyum vardır, orada adalet ve erdem hüküm sürer."
    (Konfüçyus)

"Kuvvete dayanmayan adalet aciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir."
    (Pascal)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Temmuz 2011
Felsefı sozler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anlamlı sozler

Anlamlı sozler

ölenin arkasından söylenen sözler acı söz yiğidin belini büker gidenin arkasından söylenen sözler ölünün askere giderken Son ağaç kesilip, Son nehir zehirlenip, Son balık tutulduktan sonra, Paranın yenmediğini göreceksin. Buzdolabında yiyeceginiz üzerinizde elbiseniz ve basınızı sokup uyuyabileceginiz bir eviniz varsa dünyadaki insanların %75inden daha zenginsiniz !!! bir gün gözlerin bir...
  2. Mesnevi'den sozler...

Mesnevi'den sozler...

mesneviden güzel sözler mesnevi sözleri mesneviden sözler aşk sözleri mesnevi aşk Ben yaşadıkça Kur'an'ın bendesiyim Ben Hz.Muhammed'in ayağının tozuyum Biri benden bundan başkasını naklederse Ondan da bizarım, o sözden de bizarım, şikayetçiyim... Bir katre olma, kendini deniz haline getir Madem ki denizi özlüyorsun, katreliği yok et gitsin Beri gel, beri ! Daha da beri ! Niceye şu yol...
  3. güzel sozler

güzel sozler

içtiğimizin değil, içerken düşündüklerimizin sarhoşuyuz... kaderimse belalı aşkın severek yaşarım, ağlarım yokluğundan yanarım, ben aşkını tek başımada yaşarım...( Seni sevdiğimi görmeyecek kadar körsen, Bende seni sevdiğimi söylemeyecek kadar gururluyum... esmer tenine gül yüzüne nasıl katlanırım sensizliğe ağlarım her gece sensizliğe gizlice.. Bütün insanları sevebilirdim, sevmeye...
  4. etkıleyıcı sozler

etkıleyıcı sozler

etkileyici sözler İnsan ya hayrandır sana ya düşman, ya hiç yokmuşsın gibi unutulursun Ya bir dakika bile çıkmazsın akıldan. Bilirmisin geceler ne kadar uzun gelir bekleyenlere Hele o beklenenler vazgeçilmezlerdense.. Doğan güneşi bana doğsa, her mutluluk beni bulsa, Bütün dünya benim olsa sensiz hayat yaşanmıyor Sen bazen en zifiri karanlık gecemin güneşi, Sen bazen yaşanacak...
  5. Damar sozler

Damar sozler

Tünele girersen dikkat et umut sandigin isik trenin fari olabilir Kardan Adam Olur Ama Senden Adam OLmaz Dostum :D Dünya deli kanli olsaydi yuvarlak olmazdi Adamın Uykusu gelmiş, içeri Almamış Uykusunu :D Onu görür görmez asik oldum ( KÖr Cafer ) Adamın Biri Yalana yer Yok Demiş Yalan Ayakta Kalmış :D Helalara sigara izmariti atmayin.Biz sizin kültablalariniza isiyormuyuz?...

Sayfayı Paylaş