gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Felsefi Yaklasim

Konu, 'Siz Geyikmisinz?:))' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

..::FELSEFI YAKLASIM::..
    KLASİK TEPKİ: "Sıraya geç kardeşim"

NEOKLASİK TEPKİ: "Şeker kardeşim sıraya geçiver"

REALİST TEPKİ: "Sıra var"

SURREALİST TEPKİ: "Sallandıracaksın bunlardan ikisini kızılay'da bak bir daha yapabiliyorlar mı?"

ROMANTİK TEPKİ: "Beyefendi galiba sırayı görmediniz"

NATURALİST TEPKİ: "Sırana geç"

MODERN TEPKİ: "Efendim insanımız eğitimsiz. Halbuki Avrupa da"

POST-MODERN: "Sırana geç lan ayı!"

UZLASIMCI: "Acelesi olmasa öne geçmezdi; üzmeyin garibi"

DEVRİMCİ: "Alt yapı sorunları çozülmeden halkımız sıraya geçmez. Devrim olunca herkes hizaya gelecek"

KADERCİ: "iki dakika fazla beklesek kıyamet mi kopar? Kısmetse hepimizin işi görülür"

FELSEFECİ (septik-kuşkucu): "Ön ve arka kavramları gorecelidir.O tarafın ön taraf olduğuna kim karar verdi? Öne geçtiğini zanneden, aslında arkaya geçmiş olabilir"

KANT'CI: "Efendim algılanmayan şeyler yok demektir. Bakmayın o tarafa,adam yok olur"

KOTÜMSER VAROLUŞCU: "Herkes bir gun ölecek. Onurlu bir şekilde bekleyin. Bir gün o adamda ölecek"

İYİMSER VAROLUŞCU: "Sıkmayın canınızı,su anın tadını çıkarmaya çalışın. Bakın ne güzel hayattasınız ve birileri önünüze geçebiliyor"

HUMANİST: "İnsanlık bir bütündür. Birimiz hepimiz hepimiz birimiz için. Dolayısıyla birimiz öne geçince,aslında hepimiz öne geçmiş oluyoruz."

Felsefi Yaklasim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. felsefi sözler.................

felsefi sözler.................

felsefi sözler yaşamla ilgili felsefi sözler güzellikle ilgili ustalıkla ♥ Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır. F.NİETZSCHE ♥ Gömlegin ilk düğmesi yanlış iliklenince digerleri de yanlış gider. C.BRUNO ♥ Hayat, yaşantı aramak değil, kendimizi aramaktır. C.PAVESE ♥ Yarın bambaska bir insan olacağım diyorsun. Niye bugünden başlamıyorsun? EPIKTETOS ♥ İnsan uçurumun kenarına...
  2. felsefi yaklaşım

felsefi yaklaşım

:cry: KLASİK TEPKİ: Sıraya geç kardeşim NEOKLASİK TEPKİ: Şeker kardeşim sıraya geçiver REALİST TEPKİ: Sıra var SURREALİST TEPKİ: Sallandıracaksın bunlardan ikisini kızılay da bak bir daha yapabiliyorlar mı? ROMANTİK TEPKİ: Beyefendi galiba sırayı görmediniz NATURALİST TEPKİ: Sırana geç MODERN TEPKİ: Efendim insanımız eğitimsiz. Halbuki Avrupa da POST-MODERN: Sırana geç lan ayı!...
  3. Genomik Felsefe

Genomik Felsefe

Gen haritası ise hücreden saf olarak elde edilen DNA molekülünün sahip olduğu tüm nükleotidlerin (3.2 milyar kadar)sırasının belirlendiği çalışmaları kapsar.Böylece de DNA’nın sahip olduğu tüm genlerin moleküler yapısı ve işlevleri belirlenmiş olur. Genom bir hücrenin tüm kromozomlarının sahip olduğu genetik bilgidir. Teknoloji insan bedenine girdi. Bunu normal kabul edip direnç...
  4. Felsefe nedır?

Felsefe nedır?

Felsefe veya düşünbilim, sözcük kökeni olarak Yunanca seviyorum, peşinden koşuyorum, arıyorum anlamına gelen "phileo" ve bilgi, bilgelik anlamına gelen "sophia" sözcüklerinden türeyen terimin işaret ettiği entelektüel faaliyet ve disiplin. "phileo"=sevgi "sophia"=bilgi veya bilmek kelimelerinden türemiştir. Philosophia=bilgelik arayışı, bilgiyi sevmek,...
  5. Felsefe Tarihi

Felsefe Tarihi

felsefe tarihi,felsefe tarihi konu anlatımı,felsefenin tarihsel gelişimi,felsefe tarihi kısa özet bilgi,felsefe tarihi hakkında bilgiler İLKÇAĞ MEDENİYETLERİNE BAKIŞ Düşünce tarihinde, evreni, evrendeki değişimi, varlıkları, insanı açıklamak için birçok çaba vardı. Ancak bunların felsefe sayılabilmesi akıl ilkelerine uygunluğuna, geçerli çıkarımlara dayanmasına bağlıydı ki, bu da...

Sayfayı Paylaş